Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Wymiana głośników

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Rysiek92
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    80
    BMW
    BMW E38 740IL
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski

    Wymiana głośników

    Witam Panowie. Od razu mówię, że nie chcę nie wiadomo jak kombinować przy kablach i majstrować nie wiadomo co, wieś karu nie zamierzam robić z E38. Chciałbym abyście mi polecili może z własnych doświadczeń może od kogoś wiecie. Zabieram się za wymianę głośników w drzwiach w BMW E38 oraz chcę wstawić dwa głośniki w tylną półkę o rozmiarze 16. Jaka firmę polecacie albo jakie modele konkretnie, zależy mi na czystości dźwięku bo jednak te seryjne głośniki z E38 nie są za rewelacyjne i na pewno sama ich wymiana polepszy dźwięk ( jeżeli będą odpowiedniej jakości oczywiście ). Pytam się was bo co nie pójdę do jakiegoś sklepu typu media markt czy coś w ten deseń to każdy zachwala co innego po za tym połowa tych ludzi ( speców ) to studenici nie mający jakiegokolwiek pojęcia dorabiający na wakacjach :D Macie jakieś propozycję ?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kasin
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    155
    BMW
    E38 735i
    Skąd
    Końskie
    szukaj na forum ,jest dużo tematów odnośnie wymiany głośników i rozbudowy car audio więc szkoda co jakiś czas zakładać nowy post na temat głośników

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Rysiek, zastanów się nad takimi modyfikacjami:
    - wygłuszenie matami drzwi (ok. 80 zł/drzwi)
    - dystanse MDF pod 16 cm (40 zł para)
    - wymiana przodów na 16 cm odseparowany (z prawdziwą zwrotnicą) (ok. 200 - xxx zł)
    - wymiana tyłów na coś lepszego w ori puszkach (ok. 150 - xxx zł)
    - wymiana wzmacniacza na 4x50W (ok. 200 - xxx zł)

    Wtedy to nawet sensownie zagra. Jak wszystko dobrze zrobisz, nie trzeba będzie szpecić tylnej półki dziurami. Poza tym wielu to powie, nie powinno montować się głośników stereo za słuchaczem.
    Wzmacniacz dobrej jakości używany (markowy) znajdziesz na ballergo. Podobnie gotowe dystanse MDF do E38. Maty np. App to jedna paczka na drzwi. Głośniki - według własnego gustu i budżetu: temat rzeka.
    Ostatnio edytowane przez brunoz ; 18-05-2012 o 11:32
    Nein! Mein Schnitzel!

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Z przodu da radę pozostać przy 13cm głośnikach i też to zagra. Podstawa to solidny montaż(m.in. wygłuszenie). Seryjne puszki na głośniki to nieporozumienie


    Z tyłu w planie miałem założyć 17cm STX + membrana bierna. Ale póki co to głośniki leżą 2 lata i nic się nie ruszyło w temacie(brak czasu i inne roboty).
    U szajboosa z przodu gra zestaw VDO HPC1300, aktualnie ciężko osiągalny.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Mam VDO HPC1300 i faktycznie gra miodnie - ongiś był z przodu, ale teraz powędruje do tyłu. Sopranowce są niezłe, zwrotnica monstrualna; Kickbasy też dają radę.
    Teraz testuję na przód Autotek 16 cm w MDFie ze względu na niską rezonansową 50Hz i deklarowaną przez producenta efektywność. Sopranów z tego zestawu nie używałem, gdyż zostawiłem te od VDO.
    Na tył z kolei są już soprany Sinuslive, które grają całkiem poprawnie. Dali tam takie małe zwrotnice. Na pewno lepsze niż standardowy kondensator 6dB/okt.

    Chcę tak długo jak to możliwe uniknąć montowania subwoofera (brak miejsca). Choć ostatnio wpadł mi do głowy ciekawy pomysł z Hertz Es200 :-)
    Ostatnio edytowane przez brunoz ; 18-05-2012 o 11:34
    Nein! Mein Schnitzel!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •