Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: zatrzaśnięta klapa bagażnika

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    52
    BMW
    728iA e38 2000
    Skąd
    szczecin

    zatrzaśnięta klapa bagażnika

    Witam forumowiczów
    Mój problem polega (jak w temacie) na zatrzaśniętej klapie bagażnika. Nie mogę jej otworzyć z kluczyka,przyciskiem pod kierownicą ani wkładając kluczyk w zamek przy klapie.Klapa jest zatrzaśnięta ,ale nie domknięta.przy każdym odpaleniu auta wyświetla się komunikat o niezamkniętym bagażniku.Za pomoc z góry dzieki.
    tomala

  2. #2
    Konto zablokowane
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    513
    Skąd
    Wyszkow/Oslo
    Czy masz dociąganie klapy? Jeśli tak to INPA powinna sobie z tym poradzić,miałem to samo,nie mogłem otworzyć z kluczyk,z zewnątrz oraz w środku i seban otworzył ją za pomocą INPA.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzechu4don
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    530
    BMW
    E38 na gwincie w 20 calach
    Skąd
    Bydgoszcz
    jeśli masz domykanie klapy i by nadal nie działało poczytaj TEN wątek ;) ..... może się przyda :)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    52
    BMW
    728iA e38 2000
    Skąd
    szczecin
    domykanie elektryczne klapy oczywiście jest.na forum doczytałem,że skoro moduł widzi otwartą klape to nie otworze jej za pomocą dostępnych metod.więc jestem w kropce .do tego lampka w bagazniku ciagle sie swieci skoro moduł widzi ,że klapa jest otwarta.problem polega na tym,że któregoś dnia akumulator się rozładuje i wtedy bedzie kompletna klapa
    tomala

  5. #5
    Konto zablokowane
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    513
    Skąd
    Wyszkow/Oslo
    Jak pisałem wyżej,podłącz INPA i poszukaj opcji otwarcia klapy,u mnie pomogło.

  6. #6
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez tomalkowal Zobacz posta
    do tego lampka w bagazniku ciagle sie swieci skoro moduł widzi ,że klapa jest otwarta.
    Lampka w bagażniku powinna po dłuższym czasie sama zgasnąć.
    Gra muzyka

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzechu4don
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    530
    BMW
    E38 na gwincie w 20 calach
    Skąd
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez WojtekD Zobacz posta
    Lampka w bagażniku powinna po dłuższym czasie sama zgasnąć.
    guzik prawda, jak mi się klapa zawieszała to lampki po nocy były gorące a ako wyładowane ;)
    musiałem śrubokrętem przestawić ten "cypek" od domykania bo wywalało komunikat że klapa otwarta i nie szło otworzyć guziorami tylko z klucza,i domykanie nie działało.
    też byłem zdziwiony że nie ma żadnej czasówki od gaszenia ;)
    miałem tak już dwa razy :)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    52
    BMW
    728iA e38 2000
    Skąd
    szczecin
    Cytat Zamieszczone przez grzechu4don Zobacz posta
    guzik prawda, jak mi się klapa zawieszała to lampki po nocy były gorące a ako wyładowane ;)
    musiałem śrubokrętem przestawić ten "cypek" od domykania bo wywalało komunikat że klapa otwarta i nie szło otworzyć guziorami tylko z klucza,i domykanie nie działało.
    też byłem zdziwiony że nie ma żadnej czasówki od gaszenia ;)
    miałem tak już dwa razy :)
    grzechu ja nawet kluczem otworzyc nie moge i to jest ból.pewnie rano bedzie po akumulatorze
    tomala

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzechu4don
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    530
    BMW
    E38 na gwincie w 20 calach
    Skąd
    Bydgoszcz
    dziwne że kluczem nie idzie otworzyć.... wygląda to na mechaniczną usterke a nie elektryczną ..... kiedyś w "dawnym" aucie zatrzasnęła mi się reklamówka między zamkiem klapy i też nie szło nic zrobić , pomogło szarpnięcie w górę z jednocześnie przekręconym kluczykiem :D
    ale wracając do tematu to "manualnie" kluczem powinna się otworzyć , chyba że zamek w klapie padł (może wypadła sprężynka z zamka)

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    w 06.1996 lampka w bagażniku gaśnie - widziałem wczoraj na warsztacie bo miałem otwarty bagażnik przez 3 godziny. Lmapka grzecznie zgasła po kwadransie. Wystarczy otworzyć któreś drzwi i lampka znowu się uaktywnia.
    Nein! Mein Schnitzel!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •