Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Problem z otwieraniem z pilota i alarmem

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kubas525
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    108
    BMW
    BMW 730iA V8 (e32) , BMW 528i Touring (e39)
    Skąd
    Lipsk

    Problem z otwieraniem z pilota i alarmem

    Cześć!

    Mój problem polega na tym: samochód stał 2 dni zamknięty (+alarm fabryczny), wczoraj otworzyć z pilota niestety nie dałem rady. Po chwili namysłu i rozkodowania alarmu zgodnie z instrukcją, samochód jest otwarty, centralny działa.... niestety nada nie daje się otwierać i zamykać z pilota:/ Pomyślałem, że się sam kluczyk rozkodował (mało prawdopodobne bo baterie były świeże, a kluczyk w ciągu 2 dni nie zaznał żadnego upadku etc.). Postępując zgodnie z instrukcją kodowania kluczyka, samochód nie wykazuje, żadnych oznak prawidłowego zakodowania pilota. (dodam, że jest to e32 3.0 V8 pilot znajduje się w kluczyku) I teraz moje pytanie: Ktoś z Was już miał podobną sytuacje? Może padł mi jakiś moduł sterowania samym otwieraniem za pośrednictwem pilota? Patrzyłem na bezpieczniki i wszystkie wydają się być nienaruszone.... nie mam pojęcia co zrobić....

    Z góry wielkie dzięki za odp!
    http://7er.pl/album.php?albumid=284&attachmentid=4946 <-- moja 7er :)

    BMW
    Freude am Fahren

  2. #2
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Ile razy próbowałeś zakodować kluczyk? Czasem trzeba kilku prób żeby się powiodło.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kubas525
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    108
    BMW
    BMW 730iA V8 (e32) , BMW 528i Touring (e39)
    Skąd
    Lipsk
    No właśnie próbowałem parę razy jednym, potem poszedłem po drugi i niestety nadal to samo :/ może w złym miejscu trzymam kluczyk? W instrukcji każą, żeby blisko odbiornika w lusterku pod różnymi kątami próbowałem i nic:/
    http://7er.pl/album.php?albumid=284&attachmentid=4946 <-- moja 7er :)

    BMW
    Freude am Fahren

  4. #4
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Rozbierz ten kluczyk i zobacz czy nie przetarła się folia pod gumką ;)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kubas525
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    108
    BMW
    BMW 730iA V8 (e32) , BMW 528i Touring (e39)
    Skąd
    Lipsk
    Rozebrałem i wszystko w porządku. Podczas kliknięcia świeci się lampka/dioda, jak sprawdzam komórą poprzez aparat to ten emiter też się świeci...

    A może ja źle celuję tym kluczykiem podczas kodowania? Gdzie dokładnie znajduję się ten odbiornik?
    Ostatnio edytowane przez Kubas525 ; 16-05-2012 o 19:09
    http://7er.pl/album.php?albumid=284&attachmentid=4946 <-- moja 7er :)

    BMW
    Freude am Fahren

  6. #6
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Wyślij mi na PW swój vin i link do tego tematu. Chyba że wiesz, że masz ori alarm, to wtedy dioda w którą powinieneś celować znajduje się w tej "półkuli" pod lusterkiem wstecznym.




    ~ wysłane poprzez Tapatalk

  7. #7
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    S302A ALARMANLAGE Instalacja alarmowa
    ...alarm więc masz. Masz więc i lusterko takie jak na TEJ aukcji (wbrew tytułowi aukcji nie jest to fotochrom). Kluczyk musisz kierować w kierunku tego pokrętła na dole, bo tam jest dioda IR.

    BTW, możesz sobie kupić TAKIE lusterko albo znaleźć takie samo na innej aukcji. To jest właśnie lusterko fotochromatyczne oryginalnie montowane w poliftowych E32. Jak widzisz, różnicą jest ta "kropka" w prawym rogu, czyli czujnik natężenia światła. Drugi czujnik znajduje się na plastikowej obudowie od strony szyby.
    Montaż takiego lusterka u Ciebie jest plug&play. Jestem u siebie po takim zabiegu i szczerze polecam ;)

    Zdjęcia co prawda pochodzą z manuala do E34 ale inicjalizacja i rozmieszczenie elementów są identyczne w E34.






    Daj znać czy jakoś to pomogło...
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 16-05-2012 o 21:36

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kubas525
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    108
    BMW
    BMW 730iA V8 (e32) , BMW 528i Touring (e39)
    Skąd
    Lipsk
    Robiłem wszystko zgodnie z instrukcją i niestety brak jakiejkolwiek reakcji ze strony samochodu:/ Wydaje mi się, że zlokalizowałem problem z kodowaniem, ponieważ w instrukcji piszą, żeby "otworzyć samochód z pilota".... niestety nie jest to możliwe w moim przypadku, ponieważ nie reaguje i samochód otwieram normalnie z kluczyka. Może znacie sposób, żeby obejść ten pkt. może wiecie jak zaprogramować kluczyk, aby był to taki sam proces jak za pierwszym razem? Może wyjęcie baterii z samochodu, zrestartuje wszystkie ustawienia?
    http://7er.pl/album.php?albumid=284&attachmentid=4946 <-- moja 7er :)

    BMW
    Freude am Fahren

  9. #9
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    A nie grzebałeś coś przy OBC? Ja miałem podobny problem kiedy po rozpięciu aku nie ustawiłem daty i godziny, choć za cholerę nie wiem co to ma wspólnego.

    Jeśli to nie OBC to raczej czeka Cię droga wyciągania po kolei instalacji alarmowej, czyszczenie, sprawdzanie, przelutowywanie etc.

  10. #10
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Jeżeli otwierasz drzwi z kluczyka, a nie z pilota to instrukcja mówi, żeby odczekać 5minut i dopiero wtedy zacząć kodować pilot.
    TUTAJ podobny temat z BKP. W moim poście masz linka do screena z procedury.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •