Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: [ elektryka] Nie działa check control

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    38

    [ elektryka] Nie działa check control

    Pomocy!!! Niewinem czy to powiązane z uszkodzonym check control ale w razie co podczepiam pod temat. A więc tak na samym początku fiksowały przednie światła mijania tzn. lewa strona gasła a po jakimś czasie znów się zapalała. pierwszy raz myślałem ze się przepaliła, więc biorę się za wtyczkę żarówki chcąc ją wymienić a tu nagle błysk … świeci ok. może się coś poluzowało. Za drugim razem nie zrobiłem nic no i samo się zaświeciło, po ok. 2 dniach spokoju zgasły obie strony (nie miały kiedy tylko podczas wieczornej jazdy „Ciemność widzę ciemność” ;( ) na drugi dzień siostra pożyczyła auto na 20min ponoć radio nie chciało się włączyć, ale za to światła świeciły (i do teraz świecą) jak przyjechała to radio włączyłem (??może coś źle wciskała??) no tak ale bez niespodzianek się nie obejdzie NIE DZIAŁA CHECK CONTROL brak jakich kolwiek komunikatów mało płynu do spryskiwaczy i takie tam. Gdy dusze na przycisk check control brak reakcji, ale gdy przytrzymam przycisk to testy się włączają. Więc co z tym nie tak?? A i dodam, że światła zwykłe H1 no i nakłucia na przewodach po multimetrze przy lewym reflektorze coś musiało być kiedyś sprawdzane

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar damp
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    54
    BMW
    E38 728 iA '95 oraz E30 328i m52 touring '90
    Skąd
    Poznań
    Kurcze mi też już pare razy zgasł lewey xenon ale przed zgaszeniem wyawalał się błąd check control przepalonego stopu i potem światła mijania. Dzieje się tak za każdym razem tak samo.
    Aha po ponownym włączeniu świateł komunikaty znikają. :shock:
    - błąd światła stopu, błąd światła mijania i gaśnie xenon. tak się dzieje.

    Mam pytanie gdzie się znajduje check control moduł w e38- moze dostaje się do niego wilgoś i głupieje?
    Pozdro damp
    Lincoln Navigator 5.4 V8 Triton
    Moje byłe BMW e38 728iA '95 oraz e30 328i M52 Touring - Pershing :(
    moje byłe BMW e34 525i '93
    e60 520iTata
    e87 120i Mama

  3. #3
    modul CCM (Check Control Module) znajduje sie za schowkiem przed pasazerem. W nowszych jest juz w LCM (Light Control Module) - przy slupku przy nogach pasazera.

    Bez programu diagnostycznego raczej nic nie nagrzebiecie...

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar David850
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    7
    BMW
    E32 730i
    Skąd
    Gdynia
    Witam!
    Mam podobny problem, pojawia mi się tylko i wyłącznie komunikat check control,natomiast inne komunikaty jak np. poziom oleju nie są wyświetlane.Wymiana modułu CCM nie zdaje egzaminu,nie mam innych usterek związanych z tym komunikatem.Jak myślicie,co może być przyczyną? Może ktoś miał identyczny przypadek?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •