Znalazłem chwile czasu i trochę opisałem swoją motoryzacyjną przygode xD
Po Hondzie accord przyszedł czas na pierwsze bmw, było to 530D

Później przyszedł czas na troche klasyki, czyli e28:

Po sprzedaży rekina trochę zdradziłem markę, na rzecz mercedesa, który prześladował mnie od wczesnego dzieciństwa, CL 500

Niestety jakoś nie mogłem się przyzwyczaić do gwiazdy na masce. Po sprzedaży CL'a zacząłem niełatwe poszukiwania e38, znalezienie ładnej siódemki w polsce graniczy z cudem. Większość to skorodowane wygnioty składane z trzech przystanków. Recepta była prosta, nie zwracamy uwagi na wyposażenie, czy rocznik. Szukamy ładnej siódemki z minimalną ilością rdzy, bez wiekszej przeszłości wypadkowej. No i trafiła się. granatowa 735i z steptronic'iem z 1998 roku. Przyjechała z Holandii. Wypas .... nie ma tutaj mowy o luksusach.
Początkowo stała na 17 calowych bbs rc. 8 cali przód , 9 tył. Wyglądała jak na łyżwach.
(zdjęcie robione telefonem, przymiarka magnesów z taksówki kolegi)

(ostatni raz na bbs)
Zacząłem szukać innych kół. Początkowo planowałem włożyć coś z mercedesa, jednak poświęciłem troche czasu i poczytałem o dystansach zmieniających rozstaw śrub. Stwierdziłem, że to nie dla mnie. Przymierzałem różne 18 cali bmw, nawet chwilowo na aucie były popularne słoneczka, które jednak już trochę mi zbrzydły. W końcu mnie oświeciło jak zobaczyłem to zdjecie:

Rozpocząłem poszukiwania i bardzo szybko kupiłem styling 92. 19 cali, przód szeroki na 9 cali, tył 10. Docelowo pójdą w pełną polerkę i na pewno zostaną do czasu znalezienia jakiś skręcanych kół.





(przepraszam za jakosć tych zdjęć, ale chwilowo nie mam kiedy pojechać na jakąs sesje.)
Jak na razie auto czeka na glebę. Amortyzatory już sa w domu, sprężyny sa w drodze. Dystanse już zamówione. Obecnie szukam opon na przód i walczę z audio.