Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: W jaki sposób serwisy psują sprawną klimatyzację..

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Replay 1999
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    122
    BMW
    E65 740i
    Skąd
    Warszawa/Skierniewice
    marek1132

    Twoja wypowiedź jest kwintesencją tego co chciałem uświadomić wszystkim tym, którym wydaje się, że każdy kto ma jakieś urządzenie (wymyśli sobie taki sposób na zarabianie pieniędzy) automatycznie jest posiadaczem niezbędnej wiedzy do prawidłowego tzn. zgodnego ze sztuką wykonania usługi serwisowania klimatyzacji. Takie bezwarunkowe zaufanie, którym obdarzane bywają osoby zajmujące się naszymi autami, charakterystyczne dla osób całkowicie nieświadomych zagrożeń, często niestety kończy się koniecznością poniesienia dużych kosztów na naprawę tego co zostało spaprane a udowodnienie winy serwisu w przypadku wadliwej obsługi klimatyzacji jest omalże niemożliwe..Samo życie nauczyło mnie stosować zasadę ograniczonego zaufania i taką zasadę polecam stosować wszystkim innym..

    W Serwisie o którym wspomniałem, na zadane przeze mnie pytanie o termin ostatniego przeglądu urządzenia właściciel warsztatu odparł, że "maszynę regularnie serwisuje serwis producenta a ostatnie takie czynności miały miejsce przed tygodniem". Nie potrafił jednak w żaden sposób się uwiarygodnić w tym pokazać faktury choć takową z pewnością by otrzymał od serwisanta. "Fahoffcy" bardzo nie lubią odpowiadać na zadawane niewygodne pytania, ponieważ udzielane przez nich odpowiedzi obnażają często ich brak kompetencji w tym co robią..
    Ostatnio edytowane przez Replay 1999 ; 15-05-2012 o 15:06

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kotsylwester
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    109
    BMW
    V8 Manual
    Skąd
    Józefów
    Mój kolega ma warsztat samochodowy i 3 lata temu zakupił maszynę do klimatyzacji, kupił jedną z lepszych (15tys zł). Dokształcił się w temacie z literatury i serwisuje klimę. Maszynę po gwarancji serwisuje samemu, jest przy tym tyle roboty co wymiana oleju i filtrów w samochodzie, więc nie stanowi to problemu dla dobrego mechanika. Podobnie ze zdiagnozowaniem wycieku, elektryki (niesprawne wentylatory). Nie raz wymienia przewody, chłodnice, robi remont sprężarki. Dla mechanika klimatyzacja to nie czarna magia tylko kolejny element auta jak hamulce, zawieszenie itp. Jedyne w co się nie bawi to naprawy ASB.

  3. #13
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Replay tobie bym nic nie zrobił w aucie, powiedz co sie stanie jak ktos nie serwisuje urzadzenia do klimatyzacji, twojego auta nie uszkodzi, a twoja wiedza pochodzi z tygodnika MOTOR, nie gadaj bzdur bo wiem ze nic nie wiesz
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 16-05-2012 o 21:50

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    49
    BMW
    E65
    Skąd
    Bolanda
    No dobra wtrącę się
    To czy wiedza pochodzi z muratora albo z moto swiatu, bądź motora nie usprawiedliwia faktu że jeżeli ktoś ciula to ciula
    Mnie zrobiona zedwa razy w ciula wypompowano czynnik, pozniej wpompowano i pod ko jec wpompowania usłyszaĺem :
    Kurde zabraklo mi czynnika ale niech sie pan nie martwi to dobije butanem-
    kur.., to już nie można uczciwie wykonać usługi ?
    Dlatego moim zdaniem Replay 1999 ma rację, nie musze sie znac na tym co dzieje sie z klimą, ma być zrobione od tego jest mechanik, jak dupa od sr...
    I po co oszukiwać? Kombinować po polaczkowemu, a oszukam go przejazdem jest. Gratuluje podejscia do serwisowania.
    Krzywy191 czy chciałbyś być dymany przy naprawie swomego auta? Przy jakiejkolwiek naprawie na ktorej sie nie znasz ?
    Super jest robić świadomie w ciula, ale jak klient powie Tobie , ok nabiłeś 70% czynnika i za te 70% jest kasa a za reszte nie płacę, to co zrobisz ?
    Bo takich cfaniaków to niestety przerobiłem od Supraśla po Oleśnicę, ja wiem co należy zrobić, mam wójka na warunkowym - zwierze nie człowiek.
    Tylko po co oszukiwać, na napełnianiu? Po co?

  5. #15
    bialek
    Gość
    Mam znajomego mechanika, który twierdzi, że jedno naprawia ale drugie psuje aby interes w branży się kręcił. Co do klimy, to czyszczenie robię sam. Nie jest to jakieś szczególnie skomplikowane.

  6. #16
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Dobry 5 letni kotlecik na święta

  7. #17
    lux_t
    Gość
    MOże nie jest skomplikowane, ale zwróć uwagę na jedną rzecz - otóż samodzielne czyszczenie klimy nie da takiego efektu jak ozonowanie. Moim zdaniem nie ma co żałować tych 50 czy nawet 100 zł, za porządne przeczyszczenie, sprawdzenie szczelności, uzupełnienie czynnika niż samemu kombinować. Podkreślam można, ale cenowo wychodzi to bardzo podobnie. Bo płyn do dezynfekcji wbrew pozorom nie jest tani.
    Tutaj jeszcze czytaj we wpisie na blogu.
    Ostatnio edytowane przez lux_t ; 20-04-2017 o 09:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •