Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Jakość gazu w polsce i spalanie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań

    Jakość gazu w polsce i spalanie

    Może źle szukałem ale nie znalazłem.

    Ostatnio na przeglądzie rozmawiałem z diagnostą odnośnie jakości paliw w Polsce. Dużo mówił o swoich odczuciach odnośnie ON (chwalił droższą ropę na Shellu twierdząc że eksploatacja mimo wszystko wypada taniej), potem zeszliśmy na temat LPG. Stwierdził, że wszędzie w PL gaz jest bardzo słabej jakości i pomimo wciąż rosnącej ceny stosunek wypełniacza do paliwa jest "niezadowalający". Nie potrafił się jednak odnieść konkretnie do przebiegów bo na takim paliwie nie jeździ.

    Od prawie 2 lat tankuję na Lotosie, wcześniej tankowałem w Hadex. Na Lotosie w cyklu mieszanym regularnie mam spalanie na poziomie ok. 14.5L (4.0 manual, bardzo spokojna jazda, dużo hamowania silnikiem). Zauważam że na stacjach Shell gaz jest dużo droższy niż gdziekolwiek indziej, na jednej od dłuższego czasu widnieje cena 2.99. Myślicie że jest sens to tankować czy i tak wszystko pochodzi z jednej rozlewni? Bo benzynę i ropę Shell importuje o ile się nie mylę.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    znajomy tankuje na shellu lpg i mówi że wiecej km robi

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    254
    BMW
    E38 740i + Porsche Cayenne 4.5
    Skąd
    Cheіmno
    Cytat Zamieszczone przez kal!ber Zobacz posta
    znajomy tankuje na shellu lpg i mówi że wiecej km robi
    bo po co miałby się przyznawać , że robią go w jelenia... Wszystko idzie z jednej beczki. A odbiorca końcowy dopłaca za markę i dobre samopoczucie ( placebo ? chyba tak można to nazwać)...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    Powiem tak. Zrobiłem największy błąd i zalałem LPG w Tesco (rzekomo od BP) ... jakość gazu masakryczna, silnik gasł, falowały obroty etc. Pojechałem potem zalać LOTOS, w porównaniu do Tesco o niebo lepiej! Polecam też Orlena, nie jest zły. Jeżeli chodzi o paliwo na Shellu to rzeczywiście te droższe są naprawdę dobre i zmniejszają zużycie paliwa i poprawiają osiągi paliwa (testowane na VW GOLF GTI) Co do LPG trudno mi się wypowiedzieć bo jeszcze nie było mnie stać xD Myślę, że Shell nie zepsułby sobie opinii i ma dobrej jakości gaz i cena jest naprawdę adekwatna do jego jakości. NIE POLECAM: TESCO, AUCHAN, NESTLE i inne mniejsze bo są to naprawdę tragicznej jakości paliwa zarówno LPG jak i ON oraz PB. Pozdrawiam

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    254
    BMW
    E38 740i + Porsche Cayenne 4.5
    Skąd
    Cheіmno
    Cytat Zamieszczone przez capoZe32 Zobacz posta
    Powiem tak. Zrobiłem największy błąd i zalałem LPG w Tesco (rzekomo od BP) ... jakość gazu masakryczna, silnik gasł, falowały obroty etc. Pojechałem potem zalać LOTOS, w porównaniu do Tesco o niebo lepiej! Polecam też Orlena, nie jest zły. Jeżeli chodzi o paliwo na Shellu to rzeczywiście te droższe są naprawdę dobre i zmniejszają zużycie paliwa i poprawiają osiągi paliwa (testowane na VW GOLF GTI) Co do LPG trudno mi się wypowiedzieć bo jeszcze nie było mnie stać xD Myślę, że Shell nie zepsułby sobie opinii i ma dobrej jakości gaz i cena jest naprawdę adekwatna do jego jakości. NIE POLECAM: TESCO, AUCHAN, NESTLE i inne mniejsze bo są to naprawdę tragicznej jakości paliwa zarówno LPG jak i ON oraz PB. Pozdrawiam
    i jesteś przekonany, że falowanie obrotów, gaśnięcie silnika itp. były spowodowane tym, że raz zatankowałeś paliwo na innej stacji ? Proszę Cię...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Neste nie Nestle :D Chyba że płatki owsiane wsypujesz to nic dziwnego że falują obroty :D

    Koledzy a nie macie takiego odczucia że na Orlenie można się zestarzeć zanim obsługa przyjdzie łaskawie zatankować gaz? Jeszcze jak się po paru minutach czekania przypomni obsłudze to się kłócą.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    A ja wam powiem ze w polsce paliwo to jest dramat . W polsce moj brat jezdzil na lpg srednie spalanie okolo 20 litrow silnik 4.0 m60 przyjechal do mnie do szwecji spalanie spadlo do 15 litrow przy takiej samej jezdzie . Tak samo z on nigdy nie slyszalem o jakichs problemach z wtryskami a wielu znajomych ma auta z przebiegami po 300- 400 tys .

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    Jestem pewien, że to wina złej jakości paliwa... Jedź zatankuj do pełna. Pogadamy :)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    254
    BMW
    E38 740i + Porsche Cayenne 4.5
    Skąd
    Cheіmno
    Cytat Zamieszczone przez capoZe32 Zobacz posta
    Jestem pewien, że to wina złej jakości paliwa... Jedź zatankuj do pełna. Pogadamy :)
    tankuje na różnych stacjach. Z reguły do pełna. Bez różnicy, przynajmniej odczuwalnej... Zarówno jeśli chodzi o spalanie jak i zużycie czegokolwiek...

  10. #10
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Przemol nie wiem czemu się tak upierasz, widocznie mało jeździsz za granicą, albo po prostu nie monitorujesz tematu. Ja swego czasu jeździłem dużo służbowo po Europie i zarówno na paliwie jak i na gazie spalanie spadało drastycznie w stosunku do paliw z Polski. Pominę już fakt jak po zatankowaniu verwy kilka lat temu na Orlenie praktycznie nie mogłem wyjechać ze stacji i to starym e32 750. Po zalaniu do pełna na następnym Shellu, tankuję Shella do dziś bez problemów. Jakość paliwa u Nas jest tragiczna, a nie tylko słaba.
    pozdrawiam Bartek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •