Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 84

Wątek: M30B35 słabnie po nagrzaniu + nierówna praca silnika.

  1. #61
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    A ja dorzucę coś od siebie.
    Po wymianie silnika auto po rozgrzaniu pracowało trochę nie równo. Na zimnym w miarę ok. Mulenie z dołu.
    Ostatnio skończyło się ładowanie. Wymieniłem regulator. I stał się cud.
    Silnik pracuje dużo lepiej. Spalanie 4 litry w dół. Nie ma mulenia. Na mierniku ładowanie 13,5 było wcześniej. Teraz mam 14,4.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  2. #62
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemo e32
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    320
    BMW
    E38 728i '98 Orientblau
    Skąd
    WGM
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta
    A ja dorzucę coś od siebie.
    Po wymianie silnika auto po rozgrzaniu pracowało trochę nie równo. Na zimnym w miarę ok. Mulenie z dołu.
    Ostatnio skończyło się ładowanie. Wymieniłem regulator. I stał się cud.
    Silnik pracuje dużo lepiej. Spalanie 4 litry w dół. Nie ma mulenia. Na mierniku ładowanie 13,5 było wcześniej. Teraz mam 14,4.
    O, to ciekawe. Były jakieś inne objawy? Ja mam wrażenie, że podczas pracy pulsują mi delikatnie żarówki w desce/zegarach oraz oświetlenie wnętrza. Na teście obc napięcie od 13,6 do 14.00, bardzo rzadko do 14,1 (alternator 140A).

  3. #63
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Mi napięcie na testach spadało do 13v przy przyśpieszaniu. Skakało ale do 13,6 nie dochodziło. Jak już to było mniej. Pulsowania nie było ale coś mnie dziwiło że światła słabiej świeciły od podświetlenia deski. Jak napięcie już mam stabilne to dużo równiej pracuje silnik. Objawy były przed naprawą jak wyżej. Duże spalanie i nierówna praca z muleniem się od 1200 do 2 tyś obrotów i szarpanie silnikiem w tych obrotach i na pb i na lpg. Na dodatek problem był z hamowaniem silnikiem. Nie zawsze odcinało wtryski. Wskazówka od ekonomizera nie zawsze spadała do zera. Więcej nie zauważyłem. Po naprawie alternatora wskazówka od ekonomizera spada od razu przy puszczeniu nogi z gazu i płynnie się załącza. Spalanie o jakieś 2-3 litry zeszło w dół. Jak narazie za mało km zrobiłem aby to dobrze sprawdzić ale jest znacząca różnica.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  4. #64
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    O widzisz seban kto by się spodziewał zobaczę co moje obc pokaże. Akurat fajnie bo mam kolegę któremu mogę dać już wyjęty alternator i zrobi mi w cenie czesci + piwo. Ma jeden z najlepszych zakladow w miescie.
    Nie u mnie jest zdrowo 14,4 już na wolnych
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 15-11-2012 o 15:17

  5. #65
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    30
    BMW
    e39 540i
    Skąd
    Mazowieckie
    Czujnik położenia wału wymieniony na nowy - brak jakiejkolwiek poprawy w pracy silnika...

  6. #66
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Po podłączeniu pod kompa widać czy silnik ma wtrysk półsekwencyjny czy fullgrupa. Mowa o identyfikacji 6 cylindra z przewodu zapłonowego. To warto sprawdzić.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  7. #67
    Zaawansowany Użytkownik Awatar matiswidnica
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    178
    BMW
    e32 735iA
    Skąd
    Świdnica
    I co było w końcu problemem ? Bo jutro oddaje auto do mechanika na regulacje zaoworow. Powiedzieć mechanikowi zeby Ustawił na 0.30 ?


    Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

  8. #68
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    niech ustawi na ciasne 0.30 mam teraz na 0.35 na zimnym wujków nie słychać ale jak się rozgrzeją to nowy diesel się odzywa,jpl ma na ciasne 0.30 i tam jest spokój pzdr

  9. #69
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    778
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL
    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta
    ... Po naprawie alternatora wskazówka od ekonomizera spada od razu przy puszczeniu nogi z gazu i płynnie się załącza. Spalanie o jakieś 2-3 litry zeszło w dół. Jak narazie za mało km zrobiłem aby to dobrze sprawdzić ale jest znacząca różnica.
    Czy dalej występuje Ci ten objaw? Powiem szczerze, że mam ze swoją "babką" zbliżone sztosy, które są tutaj opisywane, czyli:
    1) nierówna praca PB/LPG - bez znaczenia - telepie motorem, tak jakby nie chodziła na wszystkie gary w przedziale 1200-2500 obr w każdym zakresie temperatur.
    2) okopcone świece.
    3) przy gwałtownym dodaniu gazu - PB/LPG gaśnie.
    4) wcześniej podobne objawy miałem tylko na zimnym silniku (raz były, a raz nie).

    Co zrobiłem:
    - wyczyściłem EMLa,
    - wymieniłem czujnik temp cieczy,
    - świece,
    - alternator po regeneracji (po wpięciu zregenerowanego przez chwilę objaw ustał),
    - reset kompa robiony kilkukrotnie,
    - nowy akumlator,
    - podmieniałem przepływki, kompa
    - zawory na "ciasną 30tkę", silnik kompresję na poziomie 12,4 ma,
    - objawy takie same przy wpiętej i odpiętej sondzie,
    - kable nie mają przebicia,
    - czujnik położenia wału i regulator ciśnienia paliwa ma około 40k, ale patrząc na świece to nie wiem czy ma to związek (oczywiście mogę się mylić).

    Co jeszcze warto sprawdzić?

  10. #70
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Komp od EML też podmieniałeś? Chociaż, to raczej nie ten trop. Czujnik wału i regulator ciśnienia nie mają nic wspólnego. Przepływomierz podmieniałeś na sprawny czy na prawdopodobnie sprawny? Wygląda to na zbyt bogatą mieszankę.
    Ostatnio edytowane przez nino ; 30-05-2015 o 16:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •