Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 84

Wątek: M30B35 słabnie po nagrzaniu + nierówna praca silnika.

  1. #41
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez SkeYT Zobacz posta
    Według mnie to masz już na tyle wyciągnięty łańcuch że po nagrzaniu wydluża się on jeszcze bardziej i zmieniają się czasy otwarcia zaworów.
    O właśnie - tu jest często problem w M30. Niektórzy polecają wymienić, jeśli są jakiekolwiek zauważalne ślady zużycia.
    Po takiej wymianie silnik pracuje dużo lepiej - rozwija moc, ma elastyczność, spalanie leciutko spada. Mam M30B35 na palecie - będę to sprawdzał osobiście już za parę tygodni.

    Druga sprawa -- czy sprawdzasz luzy z obu stron dźwigienki? Czasem dochodzi do wygniecenia dźwigienki i luz mierzony po stronie zaworu jest przekłamany. Zmierz luz na wałku - -powinien być około 0,23 mm (co daje 0,30 mm po stronie zaworu). Luz na wałku większy niż 0,25 dowodzi, że rzeczywisty luz zaworowy jest niewłaściwy.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  2. #42
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    30
    BMW
    e39 540i
    Skąd
    Mazowieckie
    "Druga sprawa -- czy sprawdzasz luzy z obu stron dźwigienki? Czasem dochodzi do wygniecenia dźwigienki i luz mierzony po stronie zaworu jest przekłamany. Zmierz luz na wałku - -powinien być około 0,23 mm (co daje 0,30 mm po stronie zaworu). Luz na wałku większy niż 0,25 dowodzi, że rzeczywisty luz zaworowy jest niewłaściwy. " - to przerabiane, ustawiane wg. instrukcji tu z forum, efektów żadnych.

    "Według mnie to masz już na tyle wyciągnięty łańcuch że po nagrzaniu wydluża się on jeszcze bardziej i zmieniają się czasy otwarcia zaworów. Rozgrzej silnik do momentu w którym słabnie i ustaw dół na OT a potem zdejmij kopułkę i sprawdź jak się ma ustawienie wałka rozrządu względem jego znaku. Pozdrawiam P.S. Ważne żebyś podczas ustawiania OT kręcił wałem zgodnie z jego kierunkiem obrotów i nie wolno go ani razu cofnąć bo wtedy sprawdzenie nie będzie miało sensu. " - być może trop, ale prosiłbym kogoś bardziej ogarniętego w rozrządzie m30 jak mam sprawdzić ustawienie wałka względem znaku tzn. jak ma być prawidłowo ustawiony i wg. którego znaku ? OT na kole na dole ?

    Od przyjścia zimy wystąpił nowy objaw którego wcześniej nie było, mianowicie falowanie obrotów na zimnym, wygląda to następująco - zapalam samochód po 24h godzinach stania na zewnątrz, wszystko jest ok, ruszam kilkaset metrów i wolne obroty zaczynają falować, niewiele, ale słychać i widać - silnik się zagrzewa do pionu i objaw znika.
    Pytanie, czy to ma związek z tym co cały czas "boli" silnik (pogłębiająca się usterka/zużycie) czy coś nowego może doszło ?

  3. #43
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    230
    BMW
    E30,E31,E34
    Skąd
    Wwa
    Sprawdz szczelnosc odmy/podcisnienie podpiete do odmy.

  4. #44
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Podciśnienia oraz dolot to rzecz bardzo ważna dla każdego silnika a w M30 jest to bardzo łatwe do zdiagnozowania sprawdź dwa podciśnienia na kolektorze ssącym podciśnienia serwa hamulcowego odmę możesz wymienić wężyki.
    Kolejna sprawa to łańcuch też może być winny jak zdiagnozować i go wymienić znajdziesz w dziale technicznym. Mogą to być też wtryskiwacze benzynowe, że po nagrzaniu auto słabnie. Jeszcze jeden element który warto sprawdzić to czujnik temperatury Ecu. Przepnij sobie wtyczki na termostacie odwrotnie wtedy czujnik ecu będziesz miał na zegarze licznika i pojeździj tak jeśli będziesz obserwował że temperatura szaleje sprada i się podwyższa podczas jazdy to oznacza to że masz walnięty czujnik i podaje nieprawidłowe wartości wtedy go wymień kosztuje koło 20zł. I załóż wtyczki prawidłowo. Kolejnka sprawa to dolot. Często w M30 nie ma rury filtra powietrza dla zimnego powietrza i powietrze zasuwa spod maski. Ta rura kosztuje 70zł. Lub możesz szukać używki.

  5. #45
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    30
    BMW
    e39 540i
    Skąd
    Mazowieckie
    Czujnik wymieniony na nowy Bosch - żadnej poprawy.
    Wtryski czyszczone w zakładzie.
    Dolot i wezyki sprawdzane kilkakrotnie.
    Jeszcze sonda mi przychodzi na myśl,na pracujacym silniku odpinalem kostkę tu w komorze silnika to absolutnie żadnej zmiany w pracy silnika nie było i zastanawia mnie czy to tak powinno być.

  6. #46
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    raczej natychmiastowej reakcji nie bedziesz mial od sondy co innego przeplywke jak odepniesz.
    Czyli reasumując wtryski są ok dodatkowo czyszczone.
    Problem jest taki że na zimnym jest ok a po nagrzaniu słabnie dodatkowo zaczyna pracować nie równo? Jeśli wymieniłeś czujnik i sprawdzone były wtryski to mysle ze warto zrobić reset odepnij klemy z aku i połącz ze sobą po czym przekręć stacyjkę zostaw na noc po czym wyłącz stacyjkę podłącz klemy najpierw + potem - pojeździj. Być może trafiłeś z czymś ale stare mapy nie pozwalają na poprawę. Sprawdź to jeśli nie to będę myślał dalej.
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 02-11-2012 o 00:30

  7. #47
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    30
    BMW
    e39 540i
    Skąd
    Mazowieckie
    Reset robiony nawet kilka razy (po czyszczeniu wtrysków, po podmianie przepływki) żadnej zauważalnej różnicy, chociaż nie zostawiałem na noc jak napisałeś.
    Teraz rano po całonocnym postoju, zauważyłem, że na zimnym już bardzo krótko silnik pracuje bez potknięć, chwila po uruchomieniu i jazdy i czuć nierówną pracę, która tylko pogłębia się wraz ze wzrostem temperatury silnika a do tego pojawiło się falowanie obrotów między niebieskim polem a pionem - czyli po odpaleniu ok i po osiągnięciu pionu temp. w pomiędzy jest falowanie niewielkie, ale jest.
    Co jeszcze dodam, że po dynamiczniejszej jeździe, kręcąc wyżej na obrotach silnik jak zejdzie na wolne obroty to chwilę chodzi równiutko, po czym znowu pojawia się nieregularna praca.

    Dodam, że przydławienie na szybkie wciśnięcie gazu do 2tyś obr. pojawia się zarówno na zimnym jak i w pełni rozgrzanym silniku.
    Ostatnio edytowane przez Gierap ; 02-11-2012 o 07:35

  8. #48
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Układ iskrowy piszesz że masz wporządku dziwne to jest wykręć świece i sprawdź moc iskry poszczególnych świec, cewka zapłonowa moze jeszcze widać że problem może być z dopalaniem, Sprawdź może jeszcze sonde na komputerze powinna ci dzialać od 0-do 1V może do 1v nie dość ale na zakresie powinno pojawić się 0.8,0.9v

  9. #49
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    30
    BMW
    e39 540i
    Skąd
    Mazowieckie
    Co do iskry, to za każdym razem jak były wykręcane świece nie było na nich widać, żeby były w jakimś nalocie, zresztą one też na nowe profilaktycznie były zmienione.

  10. #50
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Kolego co do falowania to albo dolot niesczelny albo coś z krokowcem jeśli to dolot to spadek mocy na ciepłym będzie z tym związany.
    W przyszłym tyg sporządzę poradnik na temat diagnozy ciśnienia i podciśnienia dla silnika M30 pomiaru ciśnienia na listwie i diagnozy regulatora paliwa.
    tym czasem ściągnij sobie na zapalonym silniku wężyk podciśnienia z regulatora ciśnienia paliwa i sprawdź czy króciec nie jest przypadkiem wilgotny lub czy nawet paliwo nie wytryskuje malymi kropelkami z niego możesz też przyłożyć później wężyk traktując go jak odkurzacz do króćca i sprawdzić czy uda mu się zassać coś paliwa z niego.
    U mnie niestety regulator ciśnienia padł na 99% przez co silnik czasem dziwnie sie zachowuje i znów kiedy był już idealny i byłem z niego dumny i z tych Wielu tysięcy HP jakie oferował to dostał bolączki :D przez moje M30 i całe E32 nabawiłem się wrzodów na żołądku ze stresu ale nie patrząc na zdrowie skoro to zacząłem to skończę i będę miał idealne M30.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •