Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 84

Wątek: M30B35 słabnie po nagrzaniu + nierówna praca silnika.

  1. #21
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Hej, ale masz wałek wyraźnie wytarty na krzywkach ? W końcu ustawiasz luz zaworowy na zimnym, prawda jest taka, że jak widać jakiekolwiek wytarcia na krzywkach to wałek jest do wymiany.

    Taka trochę usterka jak z M40, gdzie wycierający się wałek ma zasadniczy wpływ na przebieg mocy, ale tutaj masz o tyle dobrze, że masz hydroregulatory luzu.

    Tu masz wygląd wałka od M40, który już się nie wkręcał na obroty nawet:

    http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=1&t=119193
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 01-10-2012 o 19:44
    pozdrawiam Bartek

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    30
    BMW
    e39 540i
    Skąd
    Mazowieckie
    Nie no czegoś takiego nie ma, szkoda że nie porobiłem zdjęć przy regulacji zaworów.
    Silnik nie ma jakichkolwiek problemów z wkręcaniem się na obroty do odcięcia zapłonu.

    Tutaj film jak się wkręca (co prawda nie do samego odcięcia ale ponad 5tyś.).

    http://youtu.be/tZtes-BYYgk
    Ostatnio edytowane przez Gierap ; 02-10-2012 o 13:27

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemo e32
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    320
    BMW
    E38 728i '98 Orientblau
    Skąd
    WGM
    Blog
    7
    Gierap Zmagam się od jakiegoś czasu z niemalże identycznymi objawami co Twoje i mam pewne przypuszczenia - zawory regulujesz sam, czy oddajesz auto ?

  4. #24
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    30
    BMW
    e39 540i
    Skąd
    Mazowieckie
    Reguluje sam,a podejrzewasz że źle to może być robione?

  5. #25
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Hej, ja cały czas podejrzewam, że to zawory, typowa niepoprawność przy regulacji to zacieśnianie się luzu i niedomykanie zaworów wraz z rosnącą temperaturą, mogą tutaj psocić już zmęczone nieco sprężyny zaworowe.

    Zawsze możesz zrobić test kompresji na ciepłym i jak będzie zła to ucieka zaworami i masz odpowiedź.

    Na zimnym zapewne wyjdzie Ci ładna kompresja.

    Inne rzeczy już mi do głowy nie przychodzą.
    pozdrawiam Bartek

  6. #26
    Matis192
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Hej, ja cały czas podejrzewam, że to zawory, typowa niepoprawność przy regulacji to zacieśnianie się luzu i niedomykanie zaworów wraz z rosnącą temperaturą, mogą tutaj psocić już zmęczone nieco sprężyny zaworowe.

    Zawsze możesz zrobić test kompresji na ciepłym i jak będzie zła to ucieka zaworami i masz odpowiedź.

    Na zimnym zapewne wyjdzie Ci ładna kompresja.




    Inne rzeczy już mi do głowy nie przychodzą.
    Niestety u mnie to nie pomogło silnik chodził nie równo był bardzo słaby rególacja była wykonana i dalej to samo okazała sie nieszczelonosc układu wydechoweg.

  7. #27
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Matis192 Zobacz posta
    Niestety u mnie to nie pomogło silnik chodził nie równo był bardzo słaby rególacja była wykonana i dalej to samo okazała sie nieszczelonosc układu wydechoweg.
    Hej, to musiałeś mieć nieszczelność przed sondą lambda, bo później wydechu możesz wcale nie mieć i nie będzie dużego ubytku mocy.

    Ten trop warto też sprawdzić, ale to i tak wyszło by na badaniu sondy.
    pozdrawiam Bartek

  8. #28
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    30
    BMW
    e39 540i
    Skąd
    Mazowieckie
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Hej, ja cały czas podejrzewam, że to zawory, typowa niepoprawność przy regulacji to zacieśnianie się luzu i niedomykanie zaworów wraz z rosnącą temperaturą, mogą tutaj psocić już zmęczone nieco sprężyny zaworowe.

    Zawsze możesz zrobić test kompresji na ciepłym i jak będzie zła to ucieka zaworami i masz odpowiedź.

    Na zimnym zapewne wyjdzie Ci ładna kompresja.

    Inne rzeczy już mi do głowy nie przychodzą.
    Też obstawiałem to, dopóki w sierpniu nie zrobiłem pomiaru kompresji właśnie rozgrzanym w pełni silniku tuż po jeździe. I tak jak tu wcześniej pisałem wyszło po 12bar z minimalnymi różnicami między cylindrami - czyli kompresja tamtędy nie ucieka. Dla pewności każdy gar po 2 razy sprawdzany był.

    Co do wydechu to odpada, cały całkiem niedawno sprawdzany, musiałaby być to wielka dziura w kolektorze ale to by moment słychać było.
    Ostatnio edytowane przez Gierap ; 02-10-2012 o 19:22

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemo e32
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    320
    BMW
    E38 728i '98 Orientblau
    Skąd
    WGM
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Hej, ja cały czas podejrzewam, że to zawory, typowa niepoprawność przy regulacji to zacieśnianie się luzu i niedomykanie zaworów wraz z rosnącą temperaturą, mogą tutaj psocić już zmęczone nieco sprężyny zaworowe.

    Zawsze możesz zrobić test kompresji na ciepłym i jak będzie zła to ucieka zaworami i masz odpowiedź.

    Na zimnym zapewne wyjdzie Ci ładna kompresja.

    Inne rzeczy już mi do głowy nie przychodzą.
    Właśnie mam podobne odczucia co do tej kwestii.
    U mnie ostatnim razem były ustawione na tzw "luźne" 0,25 na zimno i nie jestem pewien (to było już jakiś czas temu) czy problemy nie zaczęły się właśnie wtedy.

    PS.
    Sprawdzałeś oringi przy wtryskach ?

  10. #30
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    30
    BMW
    e39 540i
    Skąd
    Mazowieckie
    Wtryski jak były oddane do czyszczenia z listwą i regulatorem miały wymieniane oringi, żeby uniknąć jakiejkolwiek nieszczelności.

    Czyli co złe ustawienie zaworów ? Ja dwa razy już to robiłem, szukając przyczyny w tym, ale za każdym razem efekt pozostawał ten sam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •