Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 84

Wątek: M30B35 słabnie po nagrzaniu + nierówna praca silnika.

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    30
    BMW
    e39 540i
    Skąd
    Mazowieckie
    Wtryski z całą listwą i regulatorem były oddane do czyszczenia i sprawdzenia (zapomniałem napisać) w zakładzie w tym się specjalizujacym.Wyczyszczone z syfu,wydajność odpowiednia,regulator sprawny. Co do pomiarów ciśnienia,to problemy z nierówna pracą występują cały czas.W momencie mierzenia silnik był w pełni nagrzany tuż po jeździe.

  2. #12
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    W jaki sposób robiony pomiar bo 3,5-4 to za dużo.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    30
    BMW
    e39 540i
    Skąd
    Mazowieckie
    Wg.tego co wyczytalem pompa powinna dawać 3.5bar,tyle podają sprzedawcy przy nowych.Pomiar wykonywany tylko przy rozruchu,manometr juz średni,ale poniżej 3bar nie pokazał - nie mam trojnika żeby zmierzyć podczas jazdy.

  4. #14
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    I to Twój błąd.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    30
    BMW
    e39 540i
    Skąd
    Mazowieckie
    Czyli kombinować pomiar pod obciążeniem?Na listwie już wtedy najlepiej?

  6. #16
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Kup trójnik i mierz na odpalonym silniku w układzie.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  7. #17
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    To, że pompa ma wydajność, to nie znaczy, że nie przepuszcza regulator podczas pracy silnika. Ciśnienie musi byś sprawdzone na listwie, a nie na pompie. Jednakże to nie będzie to, ja już nie raz wymieniałem padnięte regulatory i nie wpływały w żaden sposób na pracę na biegu jałowym, tutaj nawet mniejsze ciśnienie na listwie wystarczy, komputer skoryguje to czasem wtrysku. Dodatkowy objaw padniętego regulatora to to, że ciężko jest uruchomić auto nagrzane jak postoi trochę, na przykład godzinę, wtedy trzeba trochę zakręcić, a nie jak jest zimny od strzała.

    Przede wszystkim napisz, czy nierówne palenie jest miarowe, okresowe z wydechu, typu pach pach pach pach, czy nieregularne. Jeżeli to pierwsze to nie pali ciągle ten sam cylinder, wypinasz wtedy wtryski po kolei, aż wypniesz ten wadliwy cylinder, a odgłos się nie zmieni, jeżeli nierówne to palenie i przebiera to wtedy nierówno pali na wszystkie, a to oznacza, że albo zapłon, albo paliwo albo wytarty wałek lub koniki lub źle ustawiony luz zaworowy, który się mocno zacieśnia po nagrzaniu silnika.

    Sonda też może być jak najbardziej, sprawdź najpierw czy grzanie sondy działa od razu po włączeniu zimnego silnika i podejrzyj jej pracę e DISIE, INPIE lub oscyloskopem.

    Czy elementy układu zapłonowego wymieniałeś kiedyś? Jakie masz przewody, świece, czy sprawdzałeś świece, czy są czyste, czy mają jakiś nalot?
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 13-08-2012 o 14:00
    pozdrawiam Bartek

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    30
    BMW
    e39 540i
    Skąd
    Mazowieckie
    Jak pisałem, walkę z tym zacząłem od wymiany przewodów na nowe z impulsatorem, nowe świecie, nowa kopułka, nowy palec rozdzielacza.

    Co do nierównego palenia, nierównomierne, w różnych odstępach czasu słychać i siedząc w samochodzie czuć jakby wypadanie zapłonu na cylindrach + przy "stuknieciu" w pedał gazu na wolnych obrotach silnik wpierw się dławi i dopiero po chwili wkręca się na obroty. Zjawisko to nie występuje w górnym zakresie obrotów. Po nagrzaniu czuć, że silnik słabnie, chociaż ciężko stwierdzić bo nie kręcę wysoko na zimnym silniku.

    Aha świece czyste bez nalotu.

  9. #19
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    świece czyste to nie przelewa paliwem, ani olejem.

    A jak klawiatura wygląda od góry, kiedy zawory regulowałeś?

    Jeżeli silnik ciągnie u góry i ma moc, to paliwo jest i zapłon też, więc to bym wykluczył?

    Jak wygląda stan łańcucha rozrządu i jego ślizgów?

    Ja bym szukał jednak usterki mechanicznej?

    Czy znasz przebieg auta?

    Może jeszcze silnik krokowy powietrza w dolocie przepuszcza jakieś lewe, to też mógłbyś sprawdzić, bo jak jest zimny to masz bogatszą mieszankę i może akurat nie jest źle, ale jak się rozgrzeje to masz za ubogo.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 13-08-2012 o 20:23
    pozdrawiam Bartek

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    30
    BMW
    e39 540i
    Skąd
    Mazowieckie
    Powracam, bo zrobiły się chłodne dni i obecnie dopóki silnik się nie nagrzeje czuć wyraźnie większą moc, a na wolnych chodzi równo.

    @ttrol
    Zawory ustawiane regularnie. Wałek nówka już nie jest widać po nim 300k+ przelotu, ale krzywki jeszcze nie są mocno wychlastane.
    Z rozrządem nie wiem jak jest, ale powoli zbliżam się ku teorii, że to on może mieć wpływ, tylko czy aż taka różnica by była między zimnym a ciepłym silnikiem ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •