Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: [ pozostale] zalożenie spryskiwaczy reflektorów

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa

    [ pozostale] zalożenie spryskiwaczy reflektorów

    czy ktoś zakładał spryskiwacze reflektorów?
    Wcześniej spryskiwacze były ale ktoś wymieniał przedni zderzak i obecnie nie ma a by sie przydały ze względu na ksenony.
    co dokupić? i jak to założyć?

    instalacja jest na pewno bo w VIN jest napisane że są spryskiwacze.
    a dokładnie:
    500 HEADLIGHT WASHER SYS/INTENSIVE CLEANING czyli Spryskiwacze świateł z intensywnym myciem

    dyszę reflektorów mamy :) halogeny to nie są aż takie ważne.

  2. #2
    w zasadzie skoro byl tylko zderzak wymieniony weze tam powinne byc w belce wiec dysze wkrecacie w zderzak podlaczacie weze do dysz i dziala ..

  3. #3
    Trzeba zdjac zderzak, spojrzec czy zbiornik, silniczek, polaczenia sa. Mozesz sobie sama wywiercic otwory, a chromowe lub czarne oslonki i dysze mozna dokupic w salonie. Ja obejrzalbym czy pod zderzakiem jest reszta i czy dziala. Silnik tani nie jest...

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Trzeba zdjac zderzak, spojrzec czy zbiornik, silniczek, polaczenia sa. Mozesz sobie sama wywiercic otwory, a chromowe lub czarne oslonki i dysze mozna dokupic w salonie. Ja obejrzalbym czy pod zderzakiem jest reszta i czy dziala. Silnik tani nie jest...
    a gdzie powinien być silniczek???
    zauwazyliśmy że w niektórych V8 jest mały dodatkowy zbiorniczek na płyn u nas niestety nie ma. A DOSTAĆ NIE MOGE :( :( poza tym są o ile dobrze pamietam 3 wtyczki po prawej stronie (pasażera) na dole pod lampa.

  5. #5
    U mnie jest tak, ze z duzego zbiornika plyn przelewa sie do nastepnego pod lampa i tam jest silnik do lamp - doskonale widoczny po zdjeciu zderzaka. Jesli nie ma w ogole zbiornika, i nie ma instalacji, to jest to rzezba w kale niebywale. O schematy moge sie postarac, ale nie wiem czy Wam bedzie sie oplacalo to cale badziewie zakladac. U mnie wszystko dziala doskonale (troszke temu pomoglem :D ) ale nie wiem czy chcialbym to na nowo zakladac. Fabryka dala xenon i spryskiwacze i tak mam. Jak chcecie drazyc temat, to dawajcie! Schematy i cenniki ASO mam.
    Pozdrawiam i zycze samozaparcia!!

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    tak poproszę. dzis sie postaram zdjac zderzak i sprawdzic. Wtyczki 3 sztuki sa chyba od spryskiwaczy.
    moge prosic o fotki email bmwm5@vip.interia.pl

    -------------

    Wracając do tematu zbiornik mamy jest razem z pompka która ma dwa końce że zderzaka wychodzą 2 czarne węże zapewne do tego zbiornika tj pompki. Do zbiornika dochodzą w cienkiej końcówce zbiornika 1 czarny wąż i jeden ciemny żółty. Mam poza tym duży zbiornik i ten malutki. Wtyczką do pompki widzę że jest ma kable czarny-brązowy i czarny-szary. Jak to teraz połączyć? Czy coś jeszcze trzeba dokupić?

    -------------

    Odświerzam temat. Tak więc zbiornik kupiony-duży i ten pod lampa. Wszystko zdaje się być podłączone. Przekaznik czerwony jest. Ale nie działa mycie lamp. Mamy założone ksenony. Jeśli uruchomie samochód i naciśne wajche do siebie to na szyby płyn leci. Podłączyłem wtyczke ta od dużego zbiornika do tego co jest pod lampa by sprawdzić działanie pompy i włączając silnik postępując identycznie jak przy myciu szyb płyn nie leci na lampy i halogeny-czyżby pompka była niesprawna przy zbiorniczku pod lampami? Jak sprawdzić działanie tej pompki-jest większą od tych co są przy tym dużym zbiorniku, więc podmienić pompki się nie da.

  7. #7
    A sprawdzacie przy włączonych światłach?

    Sprawdzić pompkę można podłączając tester i testerem włączyć, lub po prostu podając napięcie na pompkę. Warto sprawdzić, czy podczas próby startu pompki dochodzi do niej napięcie. Sprawdżcie zwykłą kontrolką/żarówką
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Światła były włączone, ale wywala mi błąd spalonej żarówki :( zapewne przez ksenon. Podawalem napięcie z wtyczki tej co idzie do pompki w dużym zbiorniku i też nie działa pompka.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    no to raczej wina pompki ... bo jeżeli zasilasz z działającej wtyczki a pompka nie odpala ...


    zrób na próbę jeszcze tak - podmień pompkę z dużego zbiornika do małego i zasil z wtyczki od mycia lamp - jeżeli zadziała to oznacza że elektryka od mycia lamp jest sprawna.


    A xenony masz oryginalne z oryginalnymi lampami czy dołożone hidy na h1 do zwykłych lamp ?

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Ksenon dokładany bez lamp oryginalnych. Jest błąd na kompie o przepalonej zarowcę, to zapewne może być też powód nie działania. Pod lampa są 2 identyczne wtyczki które pasują do pompki, nie wiem która jest właściwa-może masz rozpiskę kolorów kabli do wtyczki?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •