Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Gaz II generacji na przełącznik I 0 II - M30B30

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4

    Gaz II generacji na przełącznik I 0 II - M30B30

    Witam chłopaki,
    Mam BMW 3.0L z LPG II generacji. Wiem, że było już na ten temat jeżeli chodzi o wymianę etc. Ale ja chciałem was zapytać czy mogę na niej jeździć? Auto mam pół roku ponad i jak dotąd nie słyszałem wybuchów bo grzałem silnik na PB do pionu i przełączałem. Jako, że mam zamiar kupić sobie E32 z DE V12 do spokojnej, niedzielnej jazdy bez LPG, to tę chciałem sobie zostawić na gazie, ale nie wiem jak długo ujedzie. Czytam na ten rodzaj gazu różne komentarze i nie wynika z nich nic konkretnego. Jedni na tak drudzy na nie. Pytam bo mogę ją jeszcze wyrzucić ale to już nie to samo... bo wolałbym kupić niezagazowaną M30B30. Nie mam obecnie kasy, żeby wydać na nową instalacje, a kupiłem już nowy filtr i w drodze czeka butla i regeneracja parownika. Co doradzacie. Czytałem, że ten gaz może spowodować niezłą eksplozję jak się zbierze gdzieś w silniku gaz. Proszą o podpowiedź. Nie będę super oszczędzał tego samochodu jak już w garażu stanie V12 :D Dodam, że na gazie pracuje równo :)

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Jeździć możesz,ale wystrzał i uszkodzenie przepływomierza prędzej czy później jest nieunikniony przy mieszalnikowej instalacji.Biorąc pod uwagę zużycie benzyny na postoju (grzejesz silnik do 90 stopni) i wydatki na zapasowe przepływomierze (koszt ok 500zł) to w skali roku napewno uzbiera się na nową sekwencje.Także nie ma co czekać tylko zmieniać na nową instalkę.
    Ostatnio edytowane przez marek1132 ; 13-05-2012 o 12:34
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    mi jakos nie strzela podstawa to czesta kontrola swiec i kabli oraz kopułki i rozdzielacza. jak dawno nie bylo wymieniane to uklad zaplonowy musisz wymienic dla spokoju

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Wiotki
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    129
    BMW
    e65 745
    Skąd
    PL
    Grunt to poprawnie wystrojona instalacja , najlepiej za pomocą sondy szerokopasmowej , a nie na analizatorze spalin przy 3 tys/obr , bo to nijak ma się do jazdy pod obciążeniem . Poprawnie zamontowany i dobrany reduktor , także ma duży wpływ ,no i jak kolega wyżej wspomniał układ zapłonowy to podstawa . Nie zaleca się też jeździć na "resztkach" gazu w butli , a ogólnie chyba najlepiej zastąpić mikser palnikowy blosem , wtedy praktycznie można zapomnieć o wystrzałach .
    Przejeździłem w zeszłym roku 735 ponad 10 tys km , tylko na gazie , nawet paliłem ją z lpg w zimę i nigdy nie było problemów .
    V12 soundsystem !


  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    No układ zapłonowy mam cały zrobiony, także z tym nie ma problemu :) Ładnie chodzi już na wszystkie gary i nie ma żadnych problemów :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •