Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Diagnoza dla E87

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków

    Diagnoza dla E87

    Witam, zrobiłem mój pierwszy odczyt błędów na inpie, nie jest to dla siódemki ale dla E87. poniżej screeny. Mam nadzieję, że dobrze to zrobilem. Chciałem dać 'clear' żeby wyczyścić ale chciał żebym podał mu jakiś kod? Nie wiem jaki ale w każdym razie nie skasowałem niczego. Byłbym wdzięczny gdybyście rozszyfrowali co to mogą być za awarie..



    Tutaj jest chyba wersja skrócona z tego co zrozumiałem



    Wszedłem jeszcze w error memory, nie wiem na ile to potrzebne ale też zamieszczam:



    Z tego co sie domyśliłem to to co wyskakuje mi na desce rozdzielczej to chyba chodzi o ten błąd numer 2? Bo 1 i 3 są przy przebiegu sprzed roku chyba, auto teraz ma 172tys km.

    pozdrawiam :)
    Ostatnio edytowane przez euro_tuned ; 13-05-2012 o 11:23

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Masz za stare pliki w inpie stąd błędy typu "nieznany błąd"

    Co do kasowania to program Ci podaje, że dla potwierdzenia masz wpisać "Yes" lub "ok" i potwierdzić klawiszem. Wtedy błędy będą skasowane
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Dzięki. Robiłem wszystko tak jak miałem w instrukcji ale widać nie do końca dobrze.
    A ten błąd nr 2 to chyba jest coś z przepustnicą z tego co rozumiem?

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez euro_tuned Zobacz posta
    Dzięki. Robiłem wszystko tak jak miałem w instrukcji ale widać nie do końca dobrze.
    Poszukaj sobie SP daten V45.0 i przekopiuj pliki z folderów ECU(do ediabas/ecu) i sgdat(do inpa/sgdat). Wtedy powinny Ci się normalnie wyświetlić błędy
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Dzięki
    Skasowalem te blędy, na razie nic nie ma. Zobaczymy co dalej będzie.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Panowie dalej mam problem. Wymieniłem czujnik skoku zaworu bo tak mi powiedział mechanik, parę chwil było dobrze ale znowu wyrzuca błąd. Podpiąłem kompa i coś takiego:



    orientuje się ktoś w czym może być problem?

    pozdrawiam

  7. #7
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Skoro przepustnica była wymieniana to albo trzeba ją skalibrować na nowo albo do sprawdzenia wiązka. Może być gdzieś jakieś zwarcie momentami lub woda gdzieś podeszła. Jak jakiś czujnik co bierze zasilanie z tego samego miejsca się psuje efekt taki sam jak jest. Błąd który się pojawił mówi o rozbieżności w odczycie pozycji przepustnicy. Ciężki temat ze względu na częstotliwość pojawiania się usterki. Zaczął bym od zrobienia adaptacji a następnie jak nie pomoże sprawdzenia kości od komputera czy jest ok. Jak ok to cała wiązka od kompa do przepustnicy do wyjęcia i rozwinięcia izolacji w poszukiwaniu przetarć i innych uszkodzeń. Widzę że to się pojawia przy hamowaniu silnikiem.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Dzięki! Rozjaśnileś mi w ogóle w czym tkwi mój problem. Będę informował na bieżąco jeśli będą jakieś postępy

    pozdrawiam!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •