Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Dźwigienka zaworowa m30b30

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk

    Dźwigienka zaworowa m30b30

    Szybkie pytanie o dźwigienkę, mianowicie pękła na pierwszym cylindrze od chłodnicy. Do przodu to wiem że na 100% wychodzą wałki a jak wygląda sprawa wysuwania wałków od dźwigienek w stronę kabiny? Jest taka możliwość? Jak tak to może dało by radę silnik popuścić na poduszkach trochę do przodu przesunąć go i kilka cm wyszedł by wałek do tyłu. Ma ktoś pomysł jak się za to zabrać?

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    Mi pękła ostatnio.Najłatwiej i najszybciej ściągac głowicę.Ja tak zrobiłem dodatkowo wymieniłem wałek na nowy,sprawdziłem wszystkie dzwigienki,uszczelniacze zaworowe nowe,dotarłem zawory,przeleciałem wszystkie uszczelki wokół na nowe,zlałem cały płyn z bloku itd i cała masa innych pierdół ale było warto bo teraz m30 chodzi jak nowe .Co do wałka po którym chodzą dzwigienki to dzielą się one w połowie głowicy i ogólnie sa 4 "ćwiarki" a nie 2 długie i możesz je wkładac od przodu jak i od tyłu głowicy.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk
    Dzięki kolego za pomoc, gdyby u mnie pękła dźwigienka pewnie tez bym tak zrobił ściągnął głowicę i przy okazji przejrzał wszystko. To się stało w aucie kolegi mocno zaniedbana beemka lata świetności ma już na pewno za sobą. Wyjąłem chłodnicę i nerki rozebrałem rozrząd, jedną stronę śrub od głowicy wykręciłem i wyjąłem wałek do przodu. Zdaję sobie sprawę że trzeba by było ściągnąć całą głowicę, splanować i nowa uszczelka. Ale ma być po kosztach beemka ostatni sezon pewnie pojeździ więc proszę nie krytykować:) Pozdrawiam

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    jasna sprawa,co tu krytykować ale widziałem już kilka razy jak te rurki tak mocno siedziały że możesz mieć duży problem je ruszyć z poziomu silnika i tylko do przodu ale powodzenia:p

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Prowadnic (rurek) dzwigienek zaworowych nie da się wysunąć bez odkręcenia śrub głowicy w m30,także ściągajcie głowicę i zróbcie raz a porządnie,wymiana prowadnic zaworowych,uszczelniaczy,planowane itp...
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk
    Wiem kolego że należało by tak zrobić jak piszesz z wyjęciem głowicy itp u siebie na pewno bym tak zrobił ale jak pisałem już ta beemka to padaka warta może z 1500zł i prawdopodobnie pojeździ ostatni sezon więc nie ma sensu pchać się w koszta. Tak dla wiadomości na końcu wałka od dźwigienek jest wkręcona zaślepka na imbus. Wykręciłem zaślepkę, wkręciłem śrubę m12x1.0 bo taki gwint ma zaślepka i stukając w śrubę delikatnie i kręcąc wyszedł mi wałek.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •