Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Nie działają szyby z panelu kierowcy ani centralny nie zamyka dzrzwi kierowcy

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar hostessa
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    50
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wawa

    Nie działają szyby z panelu kierowcy ani centralny nie zamyka dzrzwi kierowcy

    Panowie mam problem,

    Oddała auto do lakiernika (rozebrał mi drzwi wylakierował i złożył i poinformował mnie, że wyskoczyło parę błedów:

    -szyby działają ale nie z panelu kierowcy
    -działa centralny zamek z pilota ale nie zamyka drzwi od kierowcy
    -nie składa i nie reaguje prawe lusterko
    -nie działa otwieranie i zamykanie tylnej klapy

    Czy zrestartowanie komputera coś pomoże? I najważniejsze jeśli tak to jak to zrobić?

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez hostessa Zobacz posta
    -szyby działają ale nie z panelu kierowcy
    -działa centralny zamek z pilota ale nie zamyka drzwi od kierowcy
    -nie składa i nie reaguje prawe lusterko
    Na przednich drzwiach są moduły obsługujące lusterko, szybę oraz centralny(po to, żeby zmniejszyć ilość przewodów ze słupka do drzwi), komunikują się one po jednym kabelku(ta sama linia co pamięć fotela). Nie pamiętam jak w przedlifcie, ale polift ma ten kabelek na dole wtyczki(tej na słupku), więc jeśli dostanie się tam wilgoć to będzie stała właśnie na jego wysokości, a brak komunikacji może powodować wspomniane problemy.

    Może też być problem z modułem GM(to on obsługuje szyby, centralny, lusterka, pamięć foteli i kolumny kierowniczej czy np. alarm), co mógłby wskazywać problem z tylną klapą
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    53
    BMW
    e38
    Skąd
    włodawa
    podpinam się pod ten temat bo mam to samo,pytanie gdzie jest ten modół GM?

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Moduł GM jest za schowkiem. Na samym dole mocowania modułów. Kolor biały lub czarny
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    A był podpinany komputer, skoro "wyskoczyło parę błedów"?
    Jeśli tak, to jakie błędy?
    Z objawów wygląda, że panel jest źle podłączony.
    Ja bym zaczął od sprawdzenia powyższego - z INPA (o ile dobrze pamiętam) można uruchomić każdą szybę z osobna, będzie 100% informacja.


    Zastanawiające, że póki co każde (znane mi) wstawienie samochodu do lakiernika skutkuje awarią elektryki.
    Twój przypadek jest trzeciw tym roku, w zeszłym też były trzy, w 2010 dwa - ani jednego bezproblemowego lakierowania. Co oni robią z tymi autami?
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar hostessa
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    50
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wawa
    Panowie, jeszcze raz podpieli i działa ale nie działają zegary (paliwo/obroty) nie wyświetlają sie komunikaty. Nawi działa ale np nie widzi spalania średniego itp.
    Póki co wymieniam akumulator bo być może to on jest przyczyną jeśli nie to rozumiem komputer.

    Hatecraft lakiernik uczulał mnie wcześniej bo twierdził, że setki kabli.....

  7. #7
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez hostessa Zobacz posta
    Hatecraft lakiernik uczulał mnie wcześniej bo twierdził, że setki kabli...
    Wystarczy staranność.
    Robią "na szybkiego", a potem mają klienta z powrotem. Do d**y taka oszczędność czasu. Ja tam wolę odwrotnie...
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •