Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Trasa UK - PL

  1. #1
    Vip Vip Awatar FuBu
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,394
    BMW
    E38 728i Sport Indywidual
    Skąd
    Jaworzno [PL] / Peterborough [UK]
    Blog
    3

    Trasa UK - PL

    Chciałem zapytać jaką trasę proponujecie przez Niemcy , tak by przekroczyć granice w Zgorzelcu.

    Zawsze jeździłem A2 a zastanawiam się czy nie lepiej będzie A4 ?

    @ Sebek , z Tobą rozmawiałem ostatnio , co sądzisz ?

    http://maps.google.com/maps?saddr=PE...mra=ls&t=m&z=6

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PawelG
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    108
    BMW
    szukam 730D VFR 800FI RC46
    Skąd
    Antwerpia BE
    Z racji częstych przejazdów Venlo-Zgorzelec mogę powiedzieć Ci że jazda A2 jest szybsza pod względem prędkości (więcej odcinków bez limitu) ale za to trasa Duisburg - Kassel - Lipsk - Drezno jest w mojej ocenie odrobinę ciekawsza i za Kassel mniej uczęszczana. Wady to mus przebicia się przez Zagłebie Ruhry i przejazd z większą liczbą odcinków z ograniczeniami.
    Osobiście preferuję własnie trase południową :)
    Jeśli masz LPG to zatankuj przed Gottingen bo pózniej jest lipa aż do Lipska. Pozatym fajna scieżka :))

  3. #3
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez PawelG Zobacz posta
    Z racji częstych przejazdów Venlo-Zgorzelec mogę powiedzieć Ci że jazda A2 jest szybsza pod względem prędkości
    nie do końca się z tym zgodzę.Teoretycznie tak może być,ale to zależy kiedy pojedzie do PL już nie chodzi o dni tygodnia,ale w jakich godzinach będzie się tłukł przez A2.No i trzeba wziąć pod uwagę betony :D max 70km/h. choć ja latałem po nich 140km/h ale firmówką ;)

  4. #4
    Vip Vip Awatar FuBu
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,394
    BMW
    E38 728i Sport Indywidual
    Skąd
    Jaworzno [PL] / Peterborough [UK]
    Blog
    3
    Cytat Zamieszczone przez Adus81 Zobacz posta
    nie do końca się z tym zgodzę.Teoretycznie tak może być,ale to zależy kiedy pojedzie do PL już nie chodzi o dni tygodnia,ale w jakich godzinach będzie się tłukł przez A2.No i trzeba wziąć pod uwagę betony :D max 70km/h. choć ja latałem po nich 140km/h ale firmówką ;)
    Wyjeżdżam w niedziele z samego rana , tak że przez Niemcy polecę w niedziele w godzinach popołudniowych. Na A2 są betony ? nie kojarzę na którym odcinku ?

    Nie ukrywam że ważny dla mnie jest stan dróg , 20" i na gwincie nie wróży komfortu , stacje LPG mnie nie interesują gdyż "stety" bądź niestety nie posiadam instalacji
    Ostatnio edytowane przez FuBu ; 10-05-2012 o 18:45

  5. #5
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez FuBu Zobacz posta
    Wyjeżdżam w niedziele z samego rana , tak że przez Niemcy polecę w niedziele w godzinach popołudniowych. Na A2 są betony ? nie kojarzę na którym odcinku ?
    To spokojnie A2 masz czyste w niedziele,z resztą A4 też LKW stoją i pauzują ;)
    Na A2 niema betonów,ale są w PL jak polecisz przez Olszynę na odcinku około 76km o ile dobrze pamiętam.

  6. #6
    Vip Vip Awatar FuBu
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,394
    BMW
    E38 728i Sport Indywidual
    Skąd
    Jaworzno [PL] / Peterborough [UK]
    Blog
    3
    Cytat Zamieszczone przez Adus81 Zobacz posta
    jak polecisz przez Olszynę na odcinku około 76km o ile dobrze pamiętam.
    dlatego właśnie chcę ominąć Olszynę , znam trasę przez Olszynę i dlatego chcę bezpośrednio na Gorlitz by ominąć "zemstę Hitlera"

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PawelG
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    108
    BMW
    szukam 730D VFR 800FI RC46
    Skąd
    Antwerpia BE
    Cytat Zamieszczone przez Adus81 Zobacz posta
    nie do końca się z tym zgodzę.Teoretycznie tak może być,ale to zależy kiedy pojedzie do PL już nie chodzi o dni tygodnia,ale w jakich godzinach będzie się tłukł przez A2.No i trzeba wziąć pod uwagę betony :D max 70km/h. choć ja latałem po nich 140km/h ale firmówką ;)
    Proste załorzenie że w takich samych godzinach :)
    Na Olszyne nie trzeba jechać można odbić z A2 przed Magdeburgiem na Drezno i wpadamy na Zgorzelec
    Nie sprawdzałem ile km ma taka kombinacja ale pamiętam że czas był ok a droga też dobra.

  8. #8
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez FuBu Zobacz posta
    dlatego właśnie chcę ominąć Olszynę , znam trasę przez Olszynę i dlatego chcę bezpośrednio na Gorlitz by ominąć "zemstę Hitlera"
    to jak najbardziej leć A4.Jak pracowałem w firmie przewozowej,to 2,3 razy w tygodni jeździłem A2 i tak mi już to zostało,ale ostatnio pare razy puściłem się A4 i chyba przy tym zostanę.

  9. #9
    Vip Vip Awatar FuBu
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,394
    BMW
    E38 728i Sport Indywidual
    Skąd
    Jaworzno [PL] / Peterborough [UK]
    Blog
    3
    Cytat Zamieszczone przez PawelG Zobacz posta
    A2 przed Magdeburgiem na Drezno i wpadamy na Zgorzelec
    Nie sprawdzałem ile km ma taka kombinacja ale pamiętam że czas był ok a droga też dobra.
    To też dobra alternatywa zjazd na A14 - 1745km

    Stan nawierzchni na A2 czy A4 to pewnie pytanie retoryczne ?

  10. #10
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez PawelG Zobacz posta
    Proste załorzenie że w takich samych godzinach :)
    Na Olszyne nie trzeba jechać można odbić z A2 przed Magdeburgiem na Drezno i wpadamy na Zgorzelec
    Nie sprawdzałem ile km ma taka kombinacja ale pamiętam że czas był ok a droga też dobra.
    tak wiem że można odbić z A2 na A14 jeździłem tak gdy były korki na A2 i na A10 ale jadąc A2 i specjalnie odbijać na A14 po to by ominąć Olszynę,to niema to żadnego sensu.Lepiej od razu pojechać A4 bez żadnego kombinowania ;)

    EDIT:
    jakiś czas temu na A14 były remonty,nie wiem czy już to ogarnęli.
    Ostatnio edytowane przez Adus81 ; 10-05-2012 o 19:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •