Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Trasa UK - PL

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Vip Vip Awatar FuBu
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,394
    BMW
    E38 728i Sport Indywidual
    Skąd
    Jaworzno [PL] / Peterborough [UK]
    Blog
    3

    Trasa UK - PL

    Chciałem zapytać jaką trasę proponujecie przez Niemcy , tak by przekroczyć granice w Zgorzelcu.

    Zawsze jeździłem A2 a zastanawiam się czy nie lepiej będzie A4 ?

    @ Sebek , z Tobą rozmawiałem ostatnio , co sądzisz ?

    http://maps.google.com/maps?saddr=PE...mra=ls&t=m&z=6

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PawelG
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    108
    BMW
    szukam 730D VFR 800FI RC46
    Skąd
    Antwerpia BE
    Z racji częstych przejazdów Venlo-Zgorzelec mogę powiedzieć Ci że jazda A2 jest szybsza pod względem prędkości (więcej odcinków bez limitu) ale za to trasa Duisburg - Kassel - Lipsk - Drezno jest w mojej ocenie odrobinę ciekawsza i za Kassel mniej uczęszczana. Wady to mus przebicia się przez Zagłebie Ruhry i przejazd z większą liczbą odcinków z ograniczeniami.
    Osobiście preferuję własnie trase południową :)
    Jeśli masz LPG to zatankuj przed Gottingen bo pózniej jest lipa aż do Lipska. Pozatym fajna scieżka :))

  3. #3
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez PawelG Zobacz posta
    Z racji częstych przejazdów Venlo-Zgorzelec mogę powiedzieć Ci że jazda A2 jest szybsza pod względem prędkości
    nie do końca się z tym zgodzę.Teoretycznie tak może być,ale to zależy kiedy pojedzie do PL już nie chodzi o dni tygodnia,ale w jakich godzinach będzie się tłukł przez A2.No i trzeba wziąć pod uwagę betony :D max 70km/h. choć ja latałem po nich 140km/h ale firmówką ;)

  4. #4
    Vip Vip Awatar FuBu
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,394
    BMW
    E38 728i Sport Indywidual
    Skąd
    Jaworzno [PL] / Peterborough [UK]
    Blog
    3
    Cytat Zamieszczone przez Adus81 Zobacz posta
    nie do końca się z tym zgodzę.Teoretycznie tak może być,ale to zależy kiedy pojedzie do PL już nie chodzi o dni tygodnia,ale w jakich godzinach będzie się tłukł przez A2.No i trzeba wziąć pod uwagę betony :D max 70km/h. choć ja latałem po nich 140km/h ale firmówką ;)
    Wyjeżdżam w niedziele z samego rana , tak że przez Niemcy polecę w niedziele w godzinach popołudniowych. Na A2 są betony ? nie kojarzę na którym odcinku ?

    Nie ukrywam że ważny dla mnie jest stan dróg , 20" i na gwincie nie wróży komfortu , stacje LPG mnie nie interesują gdyż "stety" bądź niestety nie posiadam instalacji
    Ostatnio edytowane przez FuBu ; 10-05-2012 o 18:45

  5. #5
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez FuBu Zobacz posta
    Wyjeżdżam w niedziele z samego rana , tak że przez Niemcy polecę w niedziele w godzinach popołudniowych. Na A2 są betony ? nie kojarzę na którym odcinku ?
    To spokojnie A2 masz czyste w niedziele,z resztą A4 też LKW stoją i pauzują ;)
    Na A2 niema betonów,ale są w PL jak polecisz przez Olszynę na odcinku około 76km o ile dobrze pamiętam.

  6. #6
    Vip Vip Awatar FuBu
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,394
    BMW
    E38 728i Sport Indywidual
    Skąd
    Jaworzno [PL] / Peterborough [UK]
    Blog
    3
    Cytat Zamieszczone przez Adus81 Zobacz posta
    jak polecisz przez Olszynę na odcinku około 76km o ile dobrze pamiętam.
    dlatego właśnie chcę ominąć Olszynę , znam trasę przez Olszynę i dlatego chcę bezpośrednio na Gorlitz by ominąć "zemstę Hitlera"

  7. #7
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez FuBu Zobacz posta
    Wyjeżdżam w niedziele z samego rana , tak że przez Niemcy polecę w niedziele w godzinach popołudniowych. Na A2 są betony ? nie kojarzę na którym odcinku ?

    Nie ukrywam że ważny dla mnie jest stan dróg , 20" i na gwincie nie wróży komfortu , stacje LPG mnie nie interesują gdyż "stety" bądź niestety nie posiadam instalacji
    Jedz przez zaglebie Ruhry, Kassel (A44), Nordhausen (A38), Lipsk, Drezno Zgorzelec duzo mniej ciezarowek na A2 jest ich cale stado :D no i w sumie lepiej jak 50km mniej do przejechania- podobnie smigasz jadac z Hook of Holland - Rotterdam, Ultrecht, potem A3 do zaglebia i dalej przez A44 i A38-

    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 10-05-2012 o 21:09
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PawelG
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    108
    BMW
    szukam 730D VFR 800FI RC46
    Skąd
    Antwerpia BE
    Cytat Zamieszczone przez Adus81 Zobacz posta
    nie do końca się z tym zgodzę.Teoretycznie tak może być,ale to zależy kiedy pojedzie do PL już nie chodzi o dni tygodnia,ale w jakich godzinach będzie się tłukł przez A2.No i trzeba wziąć pod uwagę betony :D max 70km/h. choć ja latałem po nich 140km/h ale firmówką ;)
    Proste załorzenie że w takich samych godzinach :)
    Na Olszyne nie trzeba jechać można odbić z A2 przed Magdeburgiem na Drezno i wpadamy na Zgorzelec
    Nie sprawdzałem ile km ma taka kombinacja ale pamiętam że czas był ok a droga też dobra.

  9. #9
    Vip Vip Awatar FuBu
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,394
    BMW
    E38 728i Sport Indywidual
    Skąd
    Jaworzno [PL] / Peterborough [UK]
    Blog
    3
    Cytat Zamieszczone przez PawelG Zobacz posta
    A2 przed Magdeburgiem na Drezno i wpadamy na Zgorzelec
    Nie sprawdzałem ile km ma taka kombinacja ale pamiętam że czas był ok a droga też dobra.
    To też dobra alternatywa zjazd na A14 - 1745km

    Stan nawierzchni na A2 czy A4 to pewnie pytanie retoryczne ?

  10. #10
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez FuBu Zobacz posta
    To też dobra alternatywa zjazd na A14 - 1745km

    Stan nawierzchni na A2 czy A4 to pewnie pytanie retoryczne ?
    A2,A10,A13 i A15 tymi autostradami musisz jechać do PL i nawierzchnia jest tak jak na A4,ale wydaje mi się,że na A4 masz bardziej górzysty teren.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •