Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: [E38] PDC wstawienie modułu od E39 i podłączenie tylko samego tyłu da rade?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie

    [E38] PDC wstawienie modułu od E39 i podłączenie tylko samego tyłu da rade?

    Witam jak w temacie czy istnieje możliwość wstawienia modułu PDC który ma tylko tylne czujniki? np od E39 (bo słyszałem że w E39 takie występowały) u mnie przód mam trochę zakombinowany i jest trochę roboty z tym a tak na dobrą sprawę tylko z tyłu korzystam.
    Bo zakładam że nie ma możliwości poprostu odłączenia przodu bo jest to układ zamknięty i zawsze będzie błąd.

    Byłbym wdzięczny za wskazówki i jak dobrze kombinuje to może ktoś ma taki moduł na sprzedaż? Pzdr

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie
    Nikt nie może mi pomóc ;)? Chodzi mi czy jest fizyczna możliwość podmiany modułu z E39 żeby działał tylko sam tył

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    W sterowniku z PDC, edytując go za pomocą NCS Expert, można znaleźć opcję 4 lub 8 czujników. Myślę, że przestawiając z 8 na 4 przełączysz się na obsługę samego tyłu.

    W e46 był praktycznie tylko tył dostępny, więc tu byłoby łatwiej
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie
    Dzięki za wskazówkę.
    W module PDC są dwie wtyczki to jedna odpowiada za tył a druga za przód? Chodzi mi o to że jak nawet przełączę w programie na 4 czujniki to jak moduł odczyta że chodzi mi o tył a nie o przód? Podejrzewam że odłączając jedną wtyczkę?
    Jestem dość słaby z diagnostyki ;) ten NCS Expert to jakiś specjalny program pod BMW czy jak podjadę do kogoś na komputer to powinien mieć ten program?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •