Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: [ pozostale] Przednia szyba

  1. #1

    [ pozostale] Przednia szyba

    Mam pytanko do szanownego grona :) Czy ktoś z Wawy lub oklicy wymianiał przednią szybę i ma kogoś spradzonego kto się tym zajmuje za rozsądne pieniądze? Ceny widze że w całej Polsce zróżnicowane. Potrzebuję szybę z zielonym paskiem, podgrzewaniem i miejscem pod montaż czujnika deszczu. Szybke mam dość mocno wyeksploatowaną, jakby zpiaskowaną od tych wszystykich kamyczków i piasku na drogach i szczególnie jadąc pod słońce jest kiepska widoczność.

  2. #2
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d
    Drogi kolego u mnie było to samo. Troche była stargana, pod słońce było widac mikro ryski i pojechałem do najlepszego (chyba) fachowca od szyb w mojej okolicy i powiedział że może mi wymienić szybę (koszt 700 zł - na identyczną też pas też sensor itp) ale spytał sie mnie skoro nie jest pęknięta oraz jak nie ma dziury od kamyka to czy może jej nie spolerowac?? spojrzałem na niego i niepewnym głosem spytałem to szyby też sie poleruje??? a on powiedział że efekt jest zadowalający przy takich małych rysach i mam spróbować (koszt 100 zł?? niby tanio) zgodziłem się i efekt był taki że wziął normalną polerkę i jakąć pastę i zaczął polerować i wyszło super, dodam że w jednym miejscu miałem slab po wycieraczce bo poprzedni właściciel pewnie żydził na nowe i po polerce wszystko zniknęło a już chciałem szybe wymieniać. Myslałem że polerka nic nie da ale mile byłem zaskoczony. Aż dziwne że nie chcial od razu wymieniac i przyciąć na mnie grubszej forsy tylko zaproponował takie rozwiązanie. Spróbuj też może bedzie ok.

  3. #3
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez mandrax1
    Drogi kolego u mnie było to samo. Troche była stargana, pod słońce było widac mikro ryski i pojechałem do najlepszego (chyba) fachowca od szyb w mojej okolicy i powiedział że może mi wymienić szybę (koszt 700 zł - na identyczną też pas też sensor itp) ale spytał sie mnie skoro nie jest pęknięta oraz jak nie ma dziury od kamyka to czy może jej nie spolerowac?? spojrzałem na niego i niepewnym głosem spytałem to szyby też sie poleruje??? a on powiedział że efekt jest zadowalający przy takich małych rysach i mam spróbować (koszt 100 zł?? niby tanio) zgodziłem się i efekt był taki że wziął normalną polerkę i jakąć pastę i zaczął polerować i wyszło super, dodam że w jednym miejscu miałem slab po wycieraczce bo poprzedni właściciel pewnie żydził na nowe i po polerce wszystko zniknęło a już chciałem szybe wymieniać. Myslałem że polerka nic nie da ale mile byłem zaskoczony. Aż dziwne że nie chcial od razu wymieniac i przyciąć na mnie grubszej forsy tylko zaproponował takie rozwiązanie. Spróbuj też może bedzie ok.

    Najwidoczniej zarobil na polerowaniu wiecej niz na wymianie - a i mniej sie narobil.

    Przejedz sie teraz z szyba pod slonce i sprawdz czy nie bedziesz mial dziwnych efektow wizualnych - moze sie tak stac po polerowaniu.

  4. #4
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d
    Ten mistrz polerki :) coś wspominał że nie powinno się tego robic ale jak sa drobne rysy to należy lekko polerować i bedzie ok. też myslałem że beda mleczne plamy albo szyba będzie matowa (w sensie nie bedzie miała poprzedniej przejrzystości) ale jest naprawde ok.

  5. #5
    Ja mialem to samo w E32. Ryski, kamyki. Jak chcesz, to podjedz sobie do mnie na Wole i obejrzysz efekt. Nie jestem zadowolony efektu polerki, ale i szybiarze powiedzieli ze w moim wypadku nie bedzie OK. Co do wymiany to mam do nich pelne zaufanie bo robia szybki u nas w serwisie Inchcape a poza faktura zawsze mozna sie dogadac. Moze warto sprobowac? Szyby maja Pilkingtona ewentualnie mozesz kupic u nas fabryczna. Pozdrawiam

  6. #6
    Sylwek poszło pw :)

    Co do polerki to chyba ma małe szanse. Większość uszkodzeń to ślady po kamyszkach, głebsze, płytsze ale to nie rysy. W każdym razie czuć je reką. Poza tym mam dwa większe odpryski i je trzeba by osobno naprawiać. I tak kalkuluję czy nie lepiej wstawić nową szybę.

  7. #7
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez mandrax1
    Ten mistrz polerki :) coś wspominał że nie powinno się tego robic ale jak sa drobne rysy to należy lekko polerować i bedzie ok. też myslałem że beda mleczne plamy albo szyba będzie matowa (w sensie nie bedzie miała poprzedniej przejrzystości) ale jest naprawde ok.

    Nie chodzi mi o mleczne plamy ani o matowa powierzchnie - szyba moze zewnatrz wygladac idealnie - dopiero pod slonce - moze deformowac wizje itd.

  8. #8
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Witaj ,wymienialem szybe z zielonym paskiem i czujnikiem deszczu ,- 640 zl z wymiana ,nie wiem nad czym sie zastanawiasz :) ale nie zapomnij o uszczelce górnej ,jest tylko oryginal :)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar pan.boczek
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    231
    BMW
    MINI COOPER S
    Skąd
    Bruksela
    ja wymienilem w JAAN'ie i zaplacilem 850 zl za szybe z wymiana i uszczelka.
    szyba Nordglass nie roznie sie niczym od orginalu (zreszta to chyba nawet oni produkuja je dla BMW).
    wszystko bylo tam gdzie trzeba - i miejsce na czujnik deszczu i paski przyciemniajace.

  10. #10
    do nowego BMW robi PILKINTGON czy jak to sie tam pisalo ;-)

    ja u siebie takowa zalozylem 2 miechy temu noweczke z uszczelka nowa i podszybiem
    z zielonym paskiem itd itp koszt z montazem 1150zl uszczelka + podszybie + szyba

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •