Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: ciezko pali strasznie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    45
    BMW
    E38 735 V8
    Skąd
    Stargard Szczeciński

    ciezko pali strasznie

    witam mam e38 735 nie wiem co jest ale jak ja cos walnie strasznie dlugo musze ja kreci zeby zapalila. silnik jest w sper stanie sparawdzalem cisnienia itd. raz zapala po jednym przekreceniu a raz trzeba ja chechalac. az wstyd. nie wiem od czego zaczac szukac. prosze o pomoc.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    wiadomo, podepnij pod kompa. pewnie jakis czujnik padl i teraz szaleje.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    Może czujnik wałka
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    45
    BMW
    E38 735 V8
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    zrobilem tak jak radziliscie podpielem pod kompa i na kompie niv nie wyskoczylo, zastanawiam sie czy to nie wina pompy. moze nie trzyma zawor i cofa sie paliwo. co wy na to??

  5. #5
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Zmierz ciśnienie i będzie jasne z paliwem. Może jest jakieś kiepskie zalane. Miałem kilka aut co zalali jakiegoś śmiecia i ciągnęło się to przez ponad pół roku. Na ciepłym ok a na zimny ciężko paliły.
    Na kompie wszystko ok.

    Pierwsze pytanie czym diagnozowany silnik. Niektóre urządzenia nie pokazują wszystkich błędów.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn
    Witaj kolego ja miałem podobnie jak ty tyle że na granicy połowy baku to znaczy że jak paliwa było tyle że przykrywało pompę to paliła od razu jak poziom był mniejszy to kręcenie .Miałem tak po wymianie pompy na nową co się okazało, podczas wymiany była założona nowa opaska na wężyku przy pompie ale opaska była trochę za duża i nie dociskało porządnie tak więc jak poziom paliwa był mniejszy to paliwo wypływało do baku a w to miejsce wchodziło powietrze tym samym później trzeba kręcić zanim znów nabije paliwa .Doszedłem do tego dopiero jak otworzyłem pokrywę pompy i widziałem jak cienkim strumykiem ucieka paliwo na tej opasce podczas odpalonego auta.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar martinez538
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    447
    BMW
    330xd e91/ ex740iA e38 2000r/525i e34 1990r
    Skąd
    Myszków
    u mnie w e34 po wymianie pompy na używke, na zimnym pali od strzała, jak sie zgrzeje i troche postoi to trzeba kręcić tak z 10s, ale nie wiem czy to wina pompy czy coś źle założyłem, bo pompa była z 3.5l ale z wyglądu taka sama

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    114
    BMW
    poszukuje 740 4.4 99r-01r
    Skąd
    olsztyn
    Ale na zimnym silniku lepiej pali czy jak rano paliwo jest zimne? U mnie zimą było tak że zimne paliwo więc obkurczone węże i tym samym lepsza szczelność po ogrzaniu paliwa szczelność spadała.Proponuję sprawdzić układ zasilania w przewodach paliwowych powinno być stale ciśnienie .

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar martinez538
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    447
    BMW
    330xd e91/ ex740iA e38 2000r/525i e34 1990r
    Skąd
    Myszków
    na zimnym silniku dobrze pali, no i jak mam dużo paliwa to też troche lepiej pali

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    45
    BMW
    E38 735 V8
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    wlasnie dostalem w rece nowiutka pompe paliwa do zbiornika, (kolega pracowal w bmw :) ) sprobuje zrobic tak jak mowicie zmierze cisnienia i wymienie pompe na orginalnych opaskach moze cos sie zmieni. dam znac czy cos sie polepszylo

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •