Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Nietypowe pytanie - unieruchomienie

  1. #1
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d

    Nietypowe pytanie - unieruchomienie

    Jak w temacie. Mam pytanie jak unieruchomić auto aby nie dało się go odpalić. TZN! chodzi mi o szybki i łatwy sposób - np. poprzez wyciągnięcie jakiegoś (jakiego?) bezpiecznika, przekaźnika oczywiście bez uszkodzenia czegokolwiek wiadomo jak to w bmw aby nic się nie resetowało czy wchodziło w tryb awaryjny. Bardzo proszę o wskazówkę gdyż jest mi to potrzebne. Już myślałem nad rozpinaniem akusa ale potem moge nie wejść do auta czasem (mało prawdopodobne bo go nie zamkne ale jakbym sie uparł to go odepnę pod maską i go zamkne :) ) ale też i sie komp zresetuje, i sie coś pochrzani chyba kodu na radio nie ma w e38 ale inne rzeczy trzeba będzie ustawiać. Prosze o pomoc

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    jest funkca CODE na BC, jednorazowe wpisanie hasla unieruchamia auto

  3. #3
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d
    oooo!!! Prosze Ciebie kolego podaj dokładnie jak to zrobic a nie zepsuć, dodam że nie jestem zielony mam odblokowane funkcje OBC (te 21) i jak mnie pokierujesz to dam rade.

  4. #4

  5. #5
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d
    Kolego przegladałem wszystkie posty dot. code inaczej bym nie pytał, to co dałeś też widziałem i nie ma tam nic konkretnego na ten temat np. jak wpisać ten kod, jak go uaktywnić (gdzie) itp. Domyslam się że wyskakuje na bc ale gdzie, jak ustawić kod żeby potem czasem nie zablokować auta

  6. #6
    Masz przycik CODE? W instrukcji którą dał krzywy jest wszystko opisane. Jeśli masz duży wyswietlacz to wszystko odbywa się na ekranie, jesli nie to działasz na panelu od radia.

  7. #7
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d
    nareszcie coś więcej. Nie mam dużego ekranu, na radio też nie mam przycisku code, rozumiem że cyfry wpisuje się przyciskami numerów stacji ale tylko od 1 -4 czy wszystkie. jak rozumiem przycisk code to nie jest oddzielny przycisk tylko na wyłączonym aucie na radio sie jakiś uaktywnia podpisując code?? jak tak który to? czy jest możliwe że nie mam funkcji code??

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar hrabia81
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    870
    BMW
    Chwilowo brak
    Skąd
    Polska
    mandrax1 jak maja ci sprzatnac auto to i tak ci je podprowadza a czy wpiszesz code czy wlozysz super alarmy z gpsem to i tak nic nie da. najlepsze zabezpieczenie przed kradzieza to ubezpieczenie. :oops:

  9. #9
    Jak nie masz monitora to tak to powinno wygladać jak na załączonym obrazku. Sorki za kiepska jakość.

    P.S. Niestety ubezpieczenie nie jest zabezpieczeniem przed kradzieżą a tylko może w jakis sposób nam zrekompensować straty finansowe. Utrata kochanego autka bywa jednak bardziej bolesna :)

    -------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Zdjęcie usunąłem bo było to zdjęcie z instrukcji obsługi i nie wiem czy nie jest to przypadkiem zabronione na forum (chodzi o prawa autorskie). Generalnie chodzi o ostatni z prawej przycisk pod wyswietlaczem radia. Nad tym przyciskiem powinny się wyswietlić opcje CODE i SET.

    (Jeśli Admin pozwoli wkleić zdjęcie z instrukcji to wkleje i będzie dla następnych pokoleń :) )
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------

  10. #10
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d
    dzięki kolego bardzo pomogłeś tą fotką lecz u mnie nie ma tego code i set na wyłączonym próbowałem pare razy i kluczyk też w każdej pozycji przerabiałem. moje auto e38 96 z grudnia 735i v8 możliwe że tego nie mam 8/
    BTW kolego nie chodzi mi o zabezpieczenie przed kradzieżą tylko zabezpueczenie takie aby żaden z moich kumpli którzy wyrywaja mi czasem kluczyki nie mógł auta odpalić i "sie karnąć" bo strasznie mnie to drażni. Wiem wiem przecież jak nie dam kluczy to nie pojedzie ale ja mam gdzies to zrzędzenie ich i wole dać ale żeby nie pojechał :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •