Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 89

Wątek: Problem z praca silnika :( Pomocy!!

  1. #71
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny Zobacz posta
    Wygląda na to że same zakatowane trupy trafiasz.

    Nie chce mi się zgłębiać przeliczników stojących za założeniami tego twierdzenia, ale w normalnie użytkowanym M30, 500 tys to 2/3 żywotności.
    Zgadzam się z w/w wypowiedzią...

    Po drugie ceny M30 "w dobrym" stanie są na tym samym poziomie co M70

  2. #72
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Rzecz ma się w ten sposób, że niezależnie co pokazuje licznik, "skończone" M20 i M30 nie ma już zaworów jak i całej góry, zanim podda się dół.

    Wyjątki od tego jak najbardziej się zdarzają, upalanie z pęknięta miską, z piachem zamiast oleju itp. do rzadkości nie należy, stąd też się biorą pokutujące ogólnie mity.
    Czarne e32 w benzynie!


  3. #73
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kubosh
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    858
    BMW
    E46 330xd E53 4.4i E65 730d lift
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    9
    Siemka . Wlasnie wracam od mojego mechanika z ktorym omowilem wszelkie aspekty za I przeciw .. Nastepnie odstawilem 7er na pobliski parking .. I w tym momencie zdecydowalem . Dotychczas chcialem sprzedac 7er I kupic sobie e38 740 .. Ale jednak milosc I przywiazanie do samochodu istnieje . Postanowilem ,ze niunia zostaje u mnie . Silnik zostanie wymieniony na 3,5L I wszelkie rzeczy zrobione aby mi posluzyla . nie zamierzam jej robic na sztuke tak wiec remont bedzie trwal dluzszy czas . Lista rzeczy jest spora , jednak rezultat bedzie zadowalajacy . Takie pytanie tylko , bo przy okazji srodek idzie do wymiany to czy od razu przekladac klime ? Bo ogolnie wymyslilem ze sobie sprowadze lub kupie w pl bita e32 m30b35 .

  4. #74
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Hej, facebooka nie mam niestety. Poza tym nie widziałem już od lat zdrowego M30, już kiedyś o tym pisałem. Może dlatego, że osobiście nie znam nikogo, kto miałby zadbane e32 lub e34, wszystkie te auta toczą się już tylko do własnego zgonu. Oczywiście dobrze traktowane M30 przeżyje długo, ale ile takich jest, kto na forum ma M30 od nowości i może powiedzieć, że silnik ma 500 tyś i chodzi jak zegarek. Podobnie jak nie widziałem nigdy M70, które chodziłoby jak zegarek. Uważam, że właśnie opinie, że te silniki są wieczne są zaczerpnięte z face'a. Nie zaprzeczam, że Wasze silniki są w idealnym stanie, ale ich nie widziałem i nie słyszałem ot co.
    pozdrawiam Bartek

  5. #75
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Może kolega Moloko5 się wypowie na temat mojego silnika któremu przysłuchiwał się na zlocie...

  6. #76
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda Zobacz posta
    Może kolega Moloko5 się wypowie na temat mojego silnika któremu przysłuchiwał się na zlocie...
    Hej, ja rozumiem, że u Ciebie wszystko jest ok, a znasz jeszcze inne M30, które chodzą tak jak Twój. Sądzisz, że kolegi auto stojące pod chmurką, w gazie, brak udokumentowanego przebiegu ma szansę na prawidłową pracę.
    pozdrawiam Bartek

  7. #77
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda Zobacz posta
    Może kolega Moloko5 się wypowie na temat mojego silnika któremu przysłuchiwał się na zlocie...
    Hehe...oczywiście z miłą chęcią...bo słyszałem na żywo i muszę przyznać, że silniczek Dzudy vs mój to jak niebo, a ziemia...i wcale nie trzeba być jakimś specem...choć uważam, że ucho mam dobre...:D
    Nie wiem ile masz na liczniku Dzuda...ale to nie ważne, bo słychać, że motorek zdrowiutki i jeszcze sporo pośmiga...
    Ja również uważam, że te silniki...jakby nie wąchały gazu i były zadbane...nie przegrzane i nie skatowane, to są długowieczne, zresztą nieraz już słyszałem taką opinię, od mechaników i w necie, że to najtrwalsze silniczki...i moje zdanie jest takie samo...:p

  8. #78
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Przebieg nie mam pojęcia jaki jest...chyba nikt tego nie wie.

    500tys to myślę że ma... w końcu ma prawie 25lat.

    Ale wiem np na 100% że głowica nigdy nie była ściągana i ciśnienie dalej równo trzyma na każdym cyl

  9. #79
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Norbert08
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    270
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kubosh Zobacz posta
    Siemka . Wlasnie wracam od mojego mechanika z ktorym omowilem wszelkie aspekty za I przeciw .. Nastepnie odstawilem 7er na pobliski parking .. I w tym momencie zdecydowalem . Dotychczas chcialem sprzedac 7er I kupic sobie e38 740 .. Ale jednak milosc I przywiazanie do samochodu istnieje . Postanowilem ,ze niunia zostaje u mnie . Silnik zostanie wymieniony na 3,5L I wszelkie rzeczy zrobione aby mi posluzyla . nie zamierzam jej robic na sztuke tak wiec remont bedzie trwal dluzszy czas . Lista rzeczy jest spora , jednak rezultat bedzie zadowalajacy . Takie pytanie tylko , bo przy okazji srodek idzie do wymiany to czy od razu przekladac klime ? Bo ogolnie wymyslilem ze sobie sprowadze lub kupie w pl bita e32 m30b35 .
    co sie stalo,ze taka decyzje podjales ??

  10. #80
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Tzn jaką ? Złą ? Moim zdaniem bardzo dobrą

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •