Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 89

Wątek: Problem z praca silnika :( Pomocy!!

  1. #61
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kubosh
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    858
    BMW
    E46 330xd E53 4.4i E65 730d lift
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    9
    Okej Panowie :) puki co jest do kitu pogoda w stolicy ... i a nie mam garażu :( wiec pracę wykonuję pod chmurką.

  2. #62
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kubosh
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    858
    BMW
    E46 330xd E53 4.4i E65 730d lift
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    9
    Niestety moje chęci a wiedza przy regulowaniu zaworów to dwie odmienne rzeczy - niestety nie udało mi się tego zrobić a znajomy mechanik powiedział ,że mi to za 100 pln zrobi .. więc szkoda zachodu . Jak dziś sobie jechałem odprowadzić furkę to samochód normalnie się poruszał , lecz pukał jak na wideo. Tak więc wykluczam panewki . Mocy mu nie brakowało ... Jutro dam relację co i jak . Przy okazji będe wiedział co musze zrobić w zawieszeniu bo puka ;P

  3. #63
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kubosh
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    858
    BMW
    E46 330xd E53 4.4i E65 730d lift
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    9
    Niestety musze wszystkich zasmucic... Dzwonil do mnie przed chwila mechanik i oznajmil ,ze szlag trafil panewki... Ehh nie ma to jak zaczac poniedzialek od dobrych nowin.

  4. #64
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    to sad ten dzwiek pochodzi mowiles ze z pod pokrywy.

  5. #65
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kubosh
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    858
    BMW
    E46 330xd E53 4.4i E65 730d lift
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    9
    Tak , mnie sie wydawalo.. Ale coz.. Jestem elektronikiem a nie mechanikiem

  6. #66
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    To dziwne bo panewki na zimnym raczej nie powinno być słychać...

  7. #67
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Czyli miałem rację. Coraz więcej mam do czynienia z panewkami w M30, wygląda na to, że przebiegi rzędu 500 tyś to maks tego silnika niestety. Pocieszające w tym wszystkim jest to, że to najtańszy w zakupie silnik do e32, skontaktuj się z Adamem z Raszyna, BMW Auto Classic Serwis, ostatnio ktoś z forum robił tam przekładkę padniętego M30. Koszt nie był kosmiczny, a jeszcze długo pojeździsz, a Adam załatwi Ci dobry silnik bez problemu. Nie ładuj się w e38 jeżeli nie masz pieniędzy, bo prędzej czy później złapie Cię inna kosztowna usterka. Jeżeli wszystko jest ok z Twoim e32 to ja bym sobie je zostawił. Daj sobie również spokój z gazem, to nie jest sposób na obniżanie kosztów eksploatacji tak starych aut.

    Na koniec, załatw sobie jak najszybciej garaż, bo jeszcze parę lat i auta nie będzie. Zacznie szwankować elektronika plus wychodzić rdza, te auta mają dobrą blachę, ale nie po dwudziestu latach.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 21-05-2012 o 16:33
    pozdrawiam Bartek

  8. #68
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Dobre słowa gaz nie jest sposobem na obniżenie kosztów a czesto w rezultacie koszty sie zwiekszają,
    500 maks może czasem dla silnika dowolnego z palety E32 mogło być maksem 100 tyś co zrobić to tylko silnik jak dbasz tak masz choc nie zawsze sie to sprawdzic idąc tym tropem to panewki mozna wymienić zrobić szlify korb i będzie super na kolejne 20 lat o ile tuleje i góra jest ok a jak wyciągać już korbe to tuleje całą widać bez ściągania góry podobnie i zawory nie powinny byc zaolejone jesli dół był dobry co unaoczni stan tego silnika panewki kosztują koło 100zł, a swoją drogą to kiepski znajomy wcale nie przyjaciel skoro za zawory chcial 100zł ja sie poznalem i zakolegowalem z mechanikiem kolega mojego wójka wziął 20zł jak jeszcze nie chcialem sam tego robic bo nie bylem pewny. Mi 7 miesięcy temu poszla uszczelka pod glowica nie bylo powodem zeby zmieniac odrazu silnik bo dół mam jak dzwon a uszczelka od nowosci jeszcze góra nigdy nie byla ruszana zrobilem uszczelke + pełna obróbka głowicy i samochód całkiem inny płyn chłodniczy stoi ciśnienie w wężach ok oleju ani kropli nie ubyło a zrobione już 10k jeszcze ze 2 i go wymienie i tyle co wlalem to i tyle z leci jestem dumny z tego nowe uszczelniacze zaworowe widac spelniaja swoje zadanie

  9. #69
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Czyli miałem rację. Coraz więcej mam do czynienia z panewkami w M30, wygląda na to, że przebiegi rzędu 500 tyś to maks tego silnika niestety.

    Wygląda na to że same zakatowane trupy trafiasz.

    Nie chce mi się zgłębiać przeliczników stojących za założeniami tego twierdzenia, ale w normalnie użytkowanym M30, 500 tys to 2/3 żywotności.

    Nie zasłyszane, nie powtarzane, nie z fejsbuka nawet, tylko z własnego warsztatowego ślęczenia.
    Czarne e32 w benzynie!


  10. #70
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Trol powiedzial o gazie i sie nie dziwie nie wiem jak to sie stało ale ja nie mam gazu a panewki są super, z nadmiernego wysilania silnika nie wlasciwego smarowania czy tez samego nieodpowiedniego oleju panewki siądą. Dół w M30 jest rzeczą krórej się praktycznie nie robi chyba ze przygotowywany jest pod instalację turbo choć żadko jest wybierany głowica zdarzy sie ze siądze ale w aucie wieku 20 lat to nic nietaktownego a dobrze wykonana naprawa da spokój na przynajmniej 10 lat choć powinna 3 razy dłużej bo to juz auto wiekowe i zazyczaj nie jest az tak użytkowane często i intensywnie jak wtedy gdy było nowe. Chyba ze wpadnie w ręce narwanego łebka ze złotówką w kieszeni ale to juz inne kwestie.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •