Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: [E38] Mechanicy zdjagnozowali błędy ale nie wiedzą od czego one są.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar hozar
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    48
    BMW
    740iA 94r.
    Skąd
    ŻYWIEC

    [E38] Mechanicy zdjagnozowali błędy ale nie wiedzą od czego one są.

    Witam dziś byłem z samochodem u mechanika chciałem żeby mi zdiagnozowali błędy które mi się wyświetlają bo sam nie mogę dość z INPA do porządku.
    Co mi się wyświetlało. Miałem błąd poduszek powietrznych, alarm (dołożony bo fabryczny nie działa) świrował, paliły się kontrolki ABS i ASC.

    I co zdiagnozowali...
    Według nich kontrolka od poduszek świeci się dlatego że padła taśma pod kierownicą, (jak ja podłączyłem INPE to wyświetlał mi się błąd rezystora).. Ile takie coś może kosztować?

    Druga sprawa to ABS i ASC, goście odczytali błąd prędkości lewego przedniego koła po czym błąd usuneli (nie powracał on) a kontrolki dalej się paliły i palą do tej pory. Co to może być? Powiem od siebie że obstawiam czujnik w najgorszym wypadku pompę ABS.

    Trzecia sprawa to alarm, zażądali ode mnie instrukcji obsługi od alarmu bo nie wiedzą czemu on świruje a jak ich zapytałem czy da się zrobić tak żeby farbryczny alarm przywrócić do życia to mnie wyśmiali i powiedzieli że to bardzo dużo pracy że musiał bym mieć jakieś specjalne oprogramowanie itp.. Czy to naprawdę tak dużo pracy? Nie wystarczy wymiana sterownika? Dodam że kluczyk mi też nie działa, tzn dioda sie nie pali a bateria wymieniona oraz adaptacji kluczyka też nie można wykonać..
    Ostatnio edytowane przez hozar ; 09-05-2012 o 22:28

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Jakbyś był w okolicy Raciborza(100km) to odezwij się, myślę, że większość z tego(jak nie wszystko) da się ogarnąć
    No chyba, że ja prędzej będę w twojej okolicy(kumpel planuje jechać do Bielska po samochód więc jest szansa)


    Najlepiej to niech dokładnie podadzą Ci błędy. Skoro masz inpę to możesz sam je podać.

    Skoro kontrolki nadal się świecą to znaczy, że błąd nadal występuje. Wystarczy połączyć się drugi raz i sprawdzić błędy. Czasem po kasowaniu błędów warto wyłączyć zapłon na chwilę i jeszcze raz włączyć.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar hozar
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    48
    BMW
    740iA 94r.
    Skąd
    ŻYWIEC
    Na druku jakim dostałem wypisane są.

    Diagnostyka sterowników BMW Poduszka pow. AB BAE1 Pamięć błędów

    02 Obwód zapłonowy poduszki powietrznej po stronie kierowcy Rezystancja poza zakresem


    Diagnostyka sterowników BMW ABS Pamieć błędów
    33 Czujnik obrotów lewy przód Przerwa
    7 Czujnik obrotów lewy przód Błędny brak sygnału
    A z alarmem to oni tak jak pisałem sami nie wiedzą potrzebują instrukcję ale ja i tak wolał bym go wywalić i chciałbym mieć oryginalny.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •