Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Przekładka uszczelek drzwi

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska

    Przekładka uszczelek drzwi

    Witam mam pytanie czy posiada ktoś instrukcję albo w miarę dokładny opis jak zdemontować wszystko z drzwi czyli boczki, uszczelki, szyby itd.?? Chodzi o to że moje drzwi trochę ruda zaczęła brać od spodu a więc zakupiłem nowe w super pieniądzach bez malowania ale niestety gołe i teraz muszę wszystko poprzekładać. Czy da się to ogólnie zrobić?? Jeśli tak to co mi będzie potrzebne i z czym mogę mieć problemy??
    Ostatnio edytowane przez stachu0505 ; 08-05-2012 o 18:37

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar Rysiek92
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    80
    BMW
    BMW E38 740IL
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Hmm co będzie potrzebne, większość listewek trzyma się na różnego rodzaju zatrzaski itp, na pewno przyda się kilka spinek z tapicerki drzwiowej lubią pękać przy demontażu, listwy te odbojnikowe środkowe drzwi trzymają się na takich spinkach z gumką zazwyczaj te gumki są po demontażu do wywalenia i zastąpienia nowymi, mechanizmy podnoszenia szyb trzymają się na śrubkach do których będziesz potrzebował torx-ów ( klucze gwiazdkowe ) klamka na śrubie krzyżakowej, ogólnie to nie ma wielkiej filozofii, trochę cierpliwości i skupienia a na pewno dasz radę. Najlepiej jak zrobisz tak że to co wymontujesz z jednych drzwi zamontuj od razu tak samo na drugich wtedy nie powinieneś mieć niespodzianek typu że na koniec coś zostało. Pozdrawiam

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Cytat Zamieszczone przez Rysiek92 Zobacz posta
    Hmm co będzie potrzebne, większość listewek trzyma się na różnego rodzaju zatrzaski itp, na pewno przyda się kilka spinek z tapicerki drzwiowej lubią pękać przy demontażu, listwy te odbojnikowe środkowe drzwi trzymają się na takich spinkach z gumką zazwyczaj te gumki są po demontażu do wywalenia i zastąpienia nowymi, mechanizmy podnoszenia szyb trzymają się na śrubkach do których będziesz potrzebował torx-ów ( klucze gwiazdkowe ) klamka na śrubie krzyżakowej, ogólnie to nie ma wielkiej filozofii, trochę cierpliwości i skupienia a na pewno dasz radę. Najlepiej jak zrobisz tak że to co wymontujesz z jednych drzwi zamontuj od razu tak samo na drugich wtedy nie powinieneś mieć niespodzianek typu że na koniec coś zostało. Pozdrawiam
    Dzięki kolego a możesz dokładnie powiedziec jakie spinki czy zaczepy musiałbym kupic? Bo przecież nie pójdę do ASO i nie poprosze o wszystkie

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar Rysiek92
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    80
    BMW
    BMW E38 740IL
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Tapicerka drzwi trzyma się na takich spinkach:
    http://moto.allegro.pl/10szt-spinki-...282096063.html

    A te boczne listwy na takich:
    http://moto.allegro.pl/spinka-spinki...288969726.html

    Zapamiętaj sobie ich wygląd, po za tym jak będziesz na miejscu w ASO to pewnie pokażą Ci katalog takich spinek to pokarzesz jakie chcesz, a jeszcze jedno te całkiem dolne listwy na drzwiach te gumowe, są na wcisk także je po prostu ściągasz od jednej strony i schodzi.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Cytat Zamieszczone przez Rysiek92 Zobacz posta
    Tapicerka drzwi trzyma się na takich spinkach:
    http://moto.allegro.pl/10szt-spinki-...282096063.html

    A te boczne listwy na takich:
    http://moto.allegro.pl/spinka-spinki...288969726.html

    Zapamiętaj sobie ich wygląd, po za tym jak będziesz na miejscu w ASO to pewnie pokażą Ci katalog takich spinek to pokarzesz jakie chcesz, a jeszcze jedno te całkiem dolne listwy na drzwiach te gumowe, są na wcisk także je po prostu ściągasz od jednej strony i schodzi.
    A kolego ta uszczelka co jest zaraz przy szybie taka jakby welurowa czy coś takiego to na co ona jest klejona??

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar Rysiek92
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    80
    BMW
    BMW E38 740IL
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Ta materiałowa uszczeleczka stanowi jedną całość z listwą chromowaną tą na górze, po zdjęciu boczka drzwiowego ujrzysz mocowania właśnie tej listwy chromowanej, takie tam metalowe blaszki, odginasz blaszki i wyciągasz tą listewkę powoli do góry, wcześniej opuść sobie na dół szybę będziesz miał lepszy dostęp. Te blaszki są nakładane na blachę drzwi także je tez zdemontuj i przełóż do nowych.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Cytat Zamieszczone przez Rysiek92 Zobacz posta
    Ta materiałowa uszczeleczka stanowi jedną całość z listwą chromowaną tą na górze, po zdjęciu boczka drzwiowego ujrzysz mocowania właśnie tej listwy chromowanej, takie tam metalowe blaszki, odginasz blaszki i wyciągasz tą listewkę powoli do góry, wcześniej opuść sobie na dół szybę będziesz miał lepszy dostęp. Te blaszki są nakładane na blachę drzwi także je tez zdemontuj i przełóż do nowych.
    Ale mi chodzi o te uszczelki co są na około szyby tak przy krawędziach co styka się z nimi szyba jak jest zamknięta. Mówimy o tym samym? Chodzi mi dokładnie o tą uszczelkę http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...93518a1b2.html i o to czy ona jest jakoś przyklejona czy jak ??
    Ostatnio edytowane przez stachu0505 ; 10-05-2012 o 18:29

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Podpowie ktos bo jutro odbieram auto od lakiernika i musze to zrobic

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar Rysiek92
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    80
    BMW
    BMW E38 740IL
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Podpowiedział bym kolego jak bym je kiedyś ruszał, a z nimi doczynienia jeszcze nie miałem więc nie będę czarował że wiem. Ale coś mi się wydaje że one będą na wcisk w jakiś inny element, bo w swoim samochodzie się im przyglądałem, ale nie chciałem rwać żeby nie narobić sobie dymu jak by się okazało że są np klejone.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Cytat Zamieszczone przez Rysiek92 Zobacz posta
    Podpowiedział bym kolego jak bym je kiedyś ruszał, a z nimi doczynienia jeszcze nie miałem więc nie będę czarował że wiem. Ale coś mi się wydaje że one będą na wcisk w jakiś inny element, bo w swoim samochodzie się im przyglądałem, ale nie chciałem rwać żeby nie narobić sobie dymu jak by się okazało że są np klejone.
    Właśnie na drzwiach które kupiłem są takie ślady jakby po sylikonie albo czymś takim ale nic jak nie rozbiore to się nie dowiem jak przez to przejdę to napiszę co i jak a jak dam radę to wstawię jakąś fotorelację może się przyda.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •