Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Spadające obroty po zapłonie na benzynie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Kuna
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    32
    BMW
    E38 730i Manual
    Skąd
    Kę3n

    Spadające obroty po zapłonie na benzynie

    Szanowni koledzy

    Dzisiaj i wczoraj na zimnym silniku wystąpił mi pewien problem: dosłownie sekundę-dwie po odpaleniu samochodu jednorazowo spadają obroty, rzekłbym, że prawie do okolic 200. Samochód prawie gaśnie. Potem wskakują wyżej, normują się i jest ok. Natomiast gdy ruszam i delikatnie przyspieszam na dwójce/trójce na niskich obrotach (rzędu 1000), czuję lekkie duszenie się. Nigdy tego nie było. Wszystko na benzynie, silnik 3.0.

    Na gazie nie ma żadnych takowych problemow ;)

    Ciśnienie paliwa?

    Pozdrawiam
    Kuna

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzechu4don
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    530
    BMW
    E38 na gwincie w 20 calach
    Skąd
    Bydgoszcz
    1. możliwe że reduktor padniety przelewa gaz i jak odpalasz na zimno na Pb to wypala resztki gazu dusząc się i trzęsąc ;)
    (u mnie było to samo...na lpg zero problemów a na benzynie po odpaleniu na zimno obroty spadały i się dusił)
    2. podłącz kompa bo to zawsze skraca zakres poszukiwań

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar Kuna
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    32
    BMW
    E38 730i Manual
    Skąd
    Kę3n
    Podpowiadają mi ludzie różne rzeczy. A to cisnienie paliwa, a to sonda lambda, a to zapchany filtr paliwa, a to filtr powietrza... Sam już nie wiem, od czego zacząć. Ale tak jak mówisz, chyba zacznę od kompa.

    Co do reduktora to nie chce mi się trochę wierzyć w tę tezę. Instalacja gazowa Zenit Pro w tym aucie ma zaledwie 4 miesiące...

    Pozdrawiam
    Kuna

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •