Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Zmiana skrzyni z manuala na automat w 3.0 r6

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    45
    BMW
    e32 730i
    Skąd
    Małopolska

    Zmiana skrzyni z manuala na automat w 3.0 r6

    W obecnej chwili posiadam manual 5-biegowy, ale niestety czasami trzeba szukać 1 i 3 biegu. Według tabliczki na której pisze 730iA, wychodzi na to że był w niej kiedyś automat. Gdybym chciał wrócić do automatu to co musiałbym zakupić? Kable od skrzyni raczej nie zostały, jedynie puste miejsce po sterowniku skrzyni. Auto jest według VINu ze września 87 roku, choć jak szukałem schematów bezpieczników to wychodził 89 rok.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    O kurcze, ciekawy temat, sam niestety nie wiele podpowiem ale jestem ciekaw innych odpowiedzi. Potrzebujesz koło zamachowe od automata, całej wiązki chyba wał.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    45
    BMW
    e32 730i
    Skąd
    Małopolska
    No właśnie wszyscy zmieniają z automatu na manual. Wiem, że tam są tylko 4 biegi ale chyba np. 2 bieg wrzuci przed 50 km/h.
    Próbuję też doprowadzić samochód do stanu mniej więcej takiego jak wyszedł z fabryki, bo polscy mechanicy/specjaliści przede mną ładne druciarstwo odstawili.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    koło pod automat skrzynię wiązka mogła zostać pewnie jest na niej mostek, sterownik o ile go nie ma lewarek biegów i wypełnienie oczywiscie oraz poduszki skrzyni automat zegar pewnie zostal ten sam ale to odpowiada tylko za wyswietlanie trybow skrzyni guzik kick down pewnie tez sie ostał, ja sam jestem przeciwny przerabianiu z automatu na manual jak ktos chce manuala niech kupi inne auto fabrycznie w manualu zeby nie chańbić auta dziwnymi przerobkami.
    Ciekawy masz pomysł i mi sie podoba. ale moze zeby oszczedzic e32 bólu wymien poprostu tulejki na drazku biegow bo sa wytarte i pewnie mozesz mieszac wajcha jak lyżką w tależu stąd nieprecyzyjny wybierak zmiany biegów.

  5. #5
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    powiem ci że cięzki temat będziesz miał auto z początku produkcji a tam były inne skrzynie niż wsadzane puzniej
    w zeszłym roku sprzedałem taka skrzynie właśnie z 87 r i wiem że koleś miał problemy coś sterownik nie pasował i finalnie skrzynia chyba nie trybiła ok ale nie wiem czy to wina skrzyni czy sterownia nią
    poczebowałbyś :
    kolo zamachowe do automata
    konwertera
    skrzynia najlepiej z starszego rocznika
    sterownik
    wiązki napewno zostały

    osobiści nie brał bym się za taka zmianę ceny skrzyń manualnych zaczynają się już od 250-300 zł
    ale ja zaczołbym od sprawdzenia wybieraka na samym drążku drążek osadzony jest w plastikowym łożysku może się uszkodziło czy cały drążek nie lata ci swobodnie bez oporów czy lata luźno góra dól ???

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    45
    BMW
    e32 730i
    Skąd
    Małopolska
    Góra dół nie lata, tylko np. jak wrzucę 3 to dźwignia swobodnie przesuwa się w stronę 1 albo 5 biegu (lewo-prawo, na boki); jak wrzucę 5 to wygląda jakby była 3 wrzucona itd.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    wyrobone masz uchwyt przy skrzyni http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=24329
    tam masz na zdjeciu element numer 13

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    45
    BMW
    e32 730i
    Skąd
    Małopolska
    Trochę dużo rozkręcania ale jest do zrobienia.
    Pomyślę nad tym ale na razie muszę dojść dlaczego po rozgrzaniu silnika szarpie i strzela gaz.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    dlatego ze masz zle wystrojony kiedy byly filtry wymieniane, kiedy wymieniales uklad zaplonowy swiece kable kopulka palec

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    45
    BMW
    e32 730i
    Skąd
    Małopolska
    Świecie nie mają nawet 10 tys km. Kable i kopułkę z rozdzielaczem przydałoby się wymienić, ale najpierw chciałbym wreszcie przepływomierz kupić i wywalić gaz, który jest II generacji. Nie mam żadnego filtra ani fazy ciekłej ani lotnej.
    Ja obstawiam że albo układ zapłonowy albo gaz, ale wrażenie jest takie jakby nie palił na 2-3 cylindrach, na 3 biegu nie mogę rozpędzić się od 30 do 50 km/h i delikatnie gazu dodawać bo zaraz wali w przepływomierz. Co ciekawe po zgaszeniu i przyjściu za 2 godziny samochód jedzie normalnie i na 3 biegu zostawiam wszystkich w tyle.
    Ostatnio edytowane przez michaelp492 ; 13-05-2012 o 15:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •