Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Dziwne ubytki paliwa - PROSZĘ O RADĘ

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    30
    BMW
    740iA
    Skąd
    śląsk

    Dziwne ubytki paliwa - PROSZĘ O RADĘ

    Witam serdecznie,


    wpis dotyczy pojazdu BMW E38 4,4L 286PS z 98r. Koledzy mam następujący problem. W samochodzie dziwnie ubywa paliwo. Komputer pokazuje normalne spalanie tj VERB1 - około 19l i Verb2 również. Natomiast np na 18l potrafię zrobić około 60km. Podczas jazdy niby jest ok, ale np. po zatrzymaniu pojazdu i odpaleniu nawet chwilowym widać, że wskaźnik z 2mm ucieka bliżej rezerwy. Zerknąłem na bak pocił się w jednym miejscu (od strony prawego koła czyli strony wlewu paliwa na zgrzewie a dokładniej na jego spodzie) bardzo delikatnie zakleiłem "dziurkę" pocenia nie ma, lecz problem jest dalej ten sam. Schyliłem się patrzałem pod samochód, ale nigdzie nie widać kapania paliwa ani nie czuć jego zapachu stojąc obok pojazdu albo jadąc. Dziwne jest też to, że po odkręceniu korka wlewu słychać zasysanie powietrza, ale nie wydaje mi się aby to było przyczyną niniejszej usterki. Co ciekawe w baku np jest naprawdę koniec paliwa a wskazania komputera pokazują np dystans 18km czy tam 30. Proszę o pomoc bo to naprawdę uciążliwy problem samochód trzeba dziennie tankować i nie ważne czy wleje 15l czy 20l bo po przejechaniu tych 40 czy 50km tego paliwa i tak nie ma np wchodząc do auta wieczorem.

  2. #2
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Moze powinienes zwrucic uwage na sasiada :D
    a tak serio,to moze tylko wskaznik paliwa zle pokazuje jezeli nie czujesz paliwa.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    30
    BMW
    740iA
    Skąd
    śląsk
    Właśnie problem jest tego typu, że zaufałem wskazaniom komputera a nie wskaźnikowi i brakło mi paliwa w szczerym polu gdzie komputer pokazywał jeszcze 20parę czy około 30km do końca paliwa...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek1989
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    221
    BMW
    E-38 730 V8
    Skąd
    Przemyśl
    a moze przeplywka padla i stad takie duze spalanie...?

  5. #5
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Ja osobiscie staram sie unikac rezerwy i tankuje przed zapaleniem sie kontrolki,ale raz z ciekawosci sprawdzalem zasiek na rezerwie i kom.pokazywal ze paliwa mam na 13km i juz nie ryzykowalem dalsza jazda.moze zalej go do pelna i wtedy sprawdz jak Ci pokazuje

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    30
    BMW
    740iA
    Skąd
    śląsk
    Właśnie problem jest tego typu, że nie wiem jak sprawdzić przepływkę bez komputera. Chciałem zakupić kabel do OBD, ale w miejscu obd2 jest dziura. Posiadam tylko okrągłe gniazdo pod maską. Jest jakiś inny sposób na sprawdzenie jej działania?

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    30
    BMW
    740iA
    Skąd
    śląsk
    W sumie wydaje mi się, że gdyby przepływka była uszkodzona to komputer na VERB 1 czy 2 nie pokazywałby 18l tylko sporo więcej, czy się myle ?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 740iA 1999 r.
    Skąd
    Warszawa
    odnośnie wskaźnika to tak mają, że na początku po odpaleniu, wskazówka opada bliżej rezerwy. Później w miarę pokonywania kilometrów, jadąc w miarę płynnie wskazówka trochę się podnosi i pokazuje realną ilość paliwa. Ja przynajmniej mam tak u siebie w aucie.
    Pozdrawiam Jaro

    ex 540i 6b
    ex e39 525i
    ex e38 735iA
    ex e39 540iA

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek1989
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    221
    BMW
    E-38 730 V8
    Skąd
    Przemyśl
    Cytat Zamieszczone przez jarogmur Zobacz posta
    odnośnie wskaźnika to tak mają, że na początku po odpaleniu, wskazówka opada bliżej rezerwy. Później w miarę pokonywania kilometrów, jadąc w miarę płynnie wskazówka trochę się podnosi i pokazuje realną ilość paliwa. Ja przynajmniej mam tak u siebie w aucie.
    No u mnie jest dokladnie tak samo i przyznam ze to dosc dziwne i "uciazliwe" rozwiazanie.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 740iA 1999 r.
    Skąd
    Warszawa
    komputer przelicza na ile starczy paliwa przy takim spalaniu jakie jest na początku po odpaleniu silnika.
    Pozdrawiam Jaro

    ex 540i 6b
    ex e39 525i
    ex e38 735iA
    ex e39 540iA

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •