Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Dziwne ubytki paliwa - PROSZĘ O RADĘ

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    30
    BMW
    740iA
    Skąd
    śląsk
    Koledzy tak samo sobie to tłumaczyłem, ale podam prosty przykład. Wczoraj np. kiedy własnie brakło mi paliwa jak wspominałem wyżej to na tych 6 litrach, które wlałem z bańki ledwo dojechałem na stację ponieważ po 14km było pusto w baku i przed dystrybutorem auto zgasło... Czy można jakoś inaczej sprawdzić przepływomierz niż tylko komputerem ?

    A dodam że poruszałem się pojazdem ekonomicznie.
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 08-05-2012 o 08:32

  2. #12
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez adrespatryka Zobacz posta
    W sumie wydaje mi się, że gdyby przepływka była uszkodzona to komputer na VERB 1 czy 2 nie pokazywałby 18l tylko sporo więcej, czy się myle ?
    sprawdź na zegarach TEST-NR.20 KVBR 1000 tak powinno być,jeżeli nie masz na 1000 to komputer będzie Ci pokazywał spalanie np.zamiast 17L to 18L

    Jeżeli się mylę to poprawcie mnie proszę.

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Musiałbyś sprawdzić czy np. nie śmierdzi z wydechu niespalonym paliwem. Jeśli by tak było to może oznaczać albo lambdy albo przepływomierz, albo lejące wtryskiwacze...

    Popatrz też czy nie leci gdzieś w okolicy listwy wtryskowej i nie paruje szybko na silniku..

    Możesz też podłożyć pod bakiem pod autem jakąś krepę z papierniczego, która odbarwi się tam gdzie będzie kapać i będzie widać nawet po wyschnięciu gdzie kapie.


    Nie wierzę, że auto może spalić 6L na 14km (czyli ponad 42L/100) jadąc ze stałą prędkością. Jest to nierealne nawet przy walniętych lambdach i przepływomierzu jednocześnie. Poza tym taki nadmiar paliwa przy lejących wtryskach powodowałby że auto będzie się dusić i prychać, a o tym nie wspominałeś. Moim zdaniem masz przeciek albo przy silniku (ten giętki przewód) albo przy filtrze paliwa albo przy zbiorniku.
    Nein! Mein Schnitzel!

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    30
    BMW
    740iA
    Skąd
    śląsk
    W końcu jakiś rzeczowy post, gdzie dokładnie jest ten gumowy wężyk idący do silnika ? Uprzednio miałem chryslera 300m i tam był mniejwięcej pośrodku silnika... i wchodził w metalowy króciec czy w tutaj jest podobnie. Posiadacie może dokładny schemat układu paliwowego? Nie mówię o tym na pewnej stronie z częściami do BMW bo on jest mało czytelny.

  5. #15
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    może warto w końcu otworzyć maskę i przyglądnąć się co,gdzie i z czym ;) ale spoko
    ten przewód znajduje się,stojąc przodem do auta z tyłu silnika +/- parę cm.od środka w lewą stronę,nad odmą.
    Ja właśnie z tego węża miałem wyciek.
    Oczywiście o ile chodzi o ten przewód,tak czy inaczej warto sprawdzić.

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    30
    BMW
    740iA
    Skąd
    śląsk
    Jutro jak będzie światło dzienne to zerknę w ten przewód. Tylko dziwi mnie fakt, bo w chryslerze podczas "pylenia" paliwa z tego przewodu miałem zapach paliwa w kabinie, natomiast jedyny zapach jaki teraz mam w aucie to drewna...:) ale fakt przyjrzę się. Nie będę ukrywał, że poprzednia jednostka 3,5l z jaką miałem styczność wyglądała bardziej przejrzyście a niżeli ta z buni. Chyba, że to kwestia przyjrzenia się. Przechodząc do rzeczy jutro przyjrzę się temu problemowi. Węże idące z wlewu do baku przejrzałem i są ok. Jedyne co mnie jeszcze zastanawia to czy może być wyciek ze zbiorniczka wyrównawczego i ewentualnie kiedy wchodzi do niego paliwo? Czy jak jest np więcej niż połowa ? Ogólnie chyba też jest coś z odpowietrzaniem, bo słychać zasysanie podczas odkręcania korka wlewu ale to raczej nie będzie miało wpływu. Jeśli się mylę to proszę poprawcie mnie. Na chwilę obecną czekam na kabel OBD2 + przejściówka okrągła. Jeśli jutro nie zlokalizuję wycieku a komputer nie wskaże błędów to nie mam pojęcia co jest tego przyczyną... Jedyny objaw jaki mnie dziwi to to, że auto jak ma resztę paliwa to 2 lub 3 razy zgaśnie zanim odpali poprawnie tj pochodzi 2 lub 3 sekundy i koniec. Ale wydaje mi sie, że to poprostu związane z brakiem paliwa.

  7. #17
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez adrespatryka Zobacz posta
    to 2 lub 3 razy zgaśnie zanim odpali poprawnie tj pochodzi 2 lub 3 sekundy i koniec
    w taki też sposób daje o sobie znać czujnik położenia wałka rozrządu

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    30
    BMW
    740iA
    Skąd
    śląsk
    Problem ten występuje tylko jak jest mało paliwa, ale dzięki za uwagę. Widzę, że bez komputera to się nie obejdzie. W czwartek będzie kabel tak więc się tym zajmę w pierwszej kolejności. Przydałby się jakiś dokładny schemat silnika tj. gdzie jest jaki czujnik itd....

  9. #19
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez adrespatryka Zobacz posta
    Ale wydaje mi sie, że to poprostu związane z brakiem paliwa.
    zakladam ze ciagle jezdzac na oparach zameczysz (lub juz zameczyles) pompke i zaworki. W E38 chcac sie dlugo cieszyc pompka paliwa nie powinno sie dopuszczac do poziomu paliwa ponizej 20L. Skoro nie ma wycieku a ty dolewasz kilka litrow to prawdopodobnie trafia to do drugiej komory i juz z tamtad nie wraca i auto staje.

    Zachowanie wskaznika paliwa jest wlasciwe- komp mierzy srednie spalanie i adekwatnie do tego wychyla wskazowke- dlatego jak odpalisz rano to idzie w lewo a potem w czasie jazdy i wraz ze wzrostem temp silnika i spadkiem sredniego zuzycia znowu sie podnosi.
    Zauwaz ze rezerwa w E38 zapala sie zawsze jak masz okolo 100km zasiegu - czyli zapali sie na spokojnej trasie jak masz 8L w baku lub w czasie ostrej jazdy po miescie nawet jak masz 18L :)


    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 08-05-2012 o 08:42
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    30
    BMW
    740iA
    Skąd
    śląsk
    BOSS ale jeśli nawet paliwo przelewa się do lewej komory i nie wraca to stan na wskaźniku powinien być wyższy niż 0 ? Lewa komora nie jest aż tak głęboka wydaje mi się.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •