Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Rozleciał się rozrząd?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    Rozleciał się rozrząd?

    Kumplowi w M62 wczoraj coś pierdyknęło w silniku, zaczęło nim rzucać ale samochód dalej jechał w miarę normalnie. Stał trochę w korku na trasie ale za 5km dojechał tym autem do domu. Na miejscu okoliczny mechanik stwierdził że "urwał się napinacz rozrządu"... Nie znam dalszych szczegółów, co o tym sądzicie będzie ten silnik jeździł? To możliwe żeby się urwał napinacz?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    98
    BMW
    740iA
    Skąd
    podlasie
    Możliwe, żeby się urwał napinacz, możliwe też, że tłoki spotkały się z zaworami.
    Mało kto wie, że rozrząd też trzeba serwisować (sprawdzać).
    Łańcuch się wyciąga a napinacz też ma pewien skok, w pewnym momencie już nie napina poprzez rozciągnięty łańcuch i się np. rozpada.
    Nie wierzę, że nie było wcześniej nic słychać jak pukanie łańcucha czy szorowanie po zużytym ślizgu lub napinaczu.

    Trzeba mieć nadzieje, że może jednak zawory nie dostały i po złożeniu na nowym rozrządzie bmka będzie chodzić dalej.

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    kumpel w m62 miał nie dawno to samo.Pogruchotane szyny prowadzące,pogięte zawory.Skończyło sie na innym silniku

  4. #4
    I am sentenced to E32 Vip Awatar Dawid86
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    255
    BMW
    BMW 730i E32 M30B30 10.93r.
    Skąd
    Katowice
    Jedyne wyjście to trzeba rozebrać i sprawdzić co dokładnie w ogóle się stało i jakie są ewentualne straty i przeanalizować ewentualne konsekwencje zniszczonego elementu.
    BMW 7 FOREVER
    Cars are my drugs.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar daniel_hack
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    189
    BMW
    e38 728iA
    Skąd
    Siedlce
    Zdejmujemy górę silnika i się przekonamy.
    t y l k o . . .

    Ex: Fiat 125p 1990, e34 m50b20: 1992

  6. #6
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    ja miałem podobny problem,ale na szczęście silnik pracuje tak jak powinien :) myślę że Cursor może się wypowiedzieć na ten temat,bo on też zapewne przez moje auto miał brudne ręce :) z czego jestem bardzo zadowolony ;)

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    A jest taka opcja że "przy dużych temperaturach olej zrobił się za rzadki i dlatego napinacz łańcucha był za luźny (bo się nie napiął na tym rzadkim oleju)"??

    Ten mechanior kazał kumplowi kupić cały nowy olej bo rzekomo to może być tego przyczyną że ten łańcuch zaczął tak jarmolić i się fazy przestawiły...

    Jeszcze tego oleju nie zmieniali ale odpalili na drugi dzień rano i na zimnym chodził już normalnie, ale jakoś mi się ten pomysł nie podoba z wymianą oleju... zeszłe lato całe przejeździł na tym samym Mobil 10w40 bezproblemowo, co najwyżej lekkie drgawki jak to M62.
    Ostatnio edytowane przez Michal750 ; 07-05-2012 o 00:39

  8. #8
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    U mnie na zimnym chodzil normalnie,ale gdy sie troche rozgrzal byly takie same objawy.Przyczyna tez byl olej,teraz latam na 5w30 i jest wszystko ok

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    No ale 5w30 będzie jeszcze mniej lepki od 10w40 - o co tu chodzi...? Nie powinien teraz zalać jakiegoś 10w60?

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    na bmw5 forum kolega o nicku 5 miał tak samo, myślał że pukają vanosy a potem urwały się napinacze (ślizgi). Jak masz możliwość to popytaj go o ceny i co i jak, z tego co czytałem to wymienił łańcuch napinacze i coś tam jeszcze i śmiga dalej.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •