Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Rozleciał się rozrząd?

  1. #11
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    a jaki olej miał zalany przed tym 10w40 ??

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Zalany zawsze taki sam 10w40, najpierw texaco Havoline Extra potem Mobil S2000 bodaj i długo na tym mobilu jeździł.

    Dziś auto zostawił u mechanika - ślizg się skończył.

    Kumpel zdecydował że będzie robił rozrząd 700 robocizna + części i ma to wyjść 1500-3000zł zależnie od tego co będzie zrobione.

    Ja nie wiem czy to dobry pomysł zwłaszcza że za te pieniądze kupi drugi silnik i to 4,4, a oddając w rozliczeniu to 3,5 na czesci +swoja skrzynie dostanie pewnie zdrowa skrzynie do 4,4. Kupić parę pierdół, sprzedać swoje w sumie wyszłoby może ze 4000 ale byłaby ładna 740.


    Co wy o tym sądzicie? Ja nie wiem czy po jeździe z takim rozrządem ten silnik długo pożyje. Namawiam go na przekładkę bo mam przeczucie że to na rozrządzie się nie skończy włoży kupe kasy a to nadal będzie 735...

  3. #13
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Dziwne rozumowanie... Będzie 735 ze zdrowym motorem (remont za 3-4 tys to nie mało) a nie 740 z padliną-nigdy nie wiesz co kupisz.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  4. #14
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez Michal750 Zobacz posta
    Zalany zawsze taki sam 10w40, najpierw texaco Havoline Extra potem Mobil S2000 bodaj i długo na tym mobilu jeździł.

    Dziś auto zostawił u mechanika - ślizg się skończył.

    Kumpel zdecydował że będzie robił rozrząd 700 robocizna + części i ma to wyjść 1500-3000zł zależnie od tego co będzie zrobione.

    Ja nie wiem czy to dobry pomysł zwłaszcza że za te pieniądze kupi drugi silnik i to 4,4, a oddając w rozliczeniu to 3,5 na czesci +swoja skrzynie dostanie pewnie zdrowa skrzynie do 4,4. Kupić parę pierdół, sprzedać swoje w sumie wyszłoby może ze 4000 ale byłaby ładna 740.


    Co wy o tym sądzicie? Ja nie wiem czy po jeździe z takim rozrządem ten silnik długo pożyje. Namawiam go na przekładkę bo mam przeczucie że to na rozrządzie się nie skończy włoży kupe kasy a to nadal będzie 735...
    przejrzyj mój wątek powitalny,dzisiaj dodałem listę wymienionych części,ale bez cen :D między innymi to co
    Cię interesuje.Mam przed sobą aktualne ceny tych właśnie części,jeżeli Ci to pomoże,to mogę na PW podać ci mniej więcej ceny ;)

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Jakub zrobiony rozrząd nie oznacza jeszcze zdrowego motoru i w tym cały problem!! 3tys. to sam rozrząd a skąd Ty wiesz w jakim stanie są gniazda zaworowe, krzywki, pierścienie, uszczelka głowicy... ? On tego wszystkiego nie sprawdzał. Z Anglii nie ciągnie się padliny przecież widzisz co kupujesz możesz się przejechać podłączyć kompa pomierzyć...

    Adus napisz o co chodzi tutaj przeciez to zadna tajemnica. Że co wał? dyfer? Wszystko ma dawca a zdrowe części można zostawić w rozliczeniu.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    3tyś za rozrząd? Dobre bajki... Wszystkie szyny prowadzące łańcuch, do silnika tub44 nowe w ASO kosztują około 800zł. Hydrauliczny napinacz jeśli nie jest zatarty da się wymyć i będzie jeździł dalej. łańcuch jeśli nie jest wyciągnięty to może też jeździć dalej, jeśli wyciągnięty to za niecałe 350zł będzie nowy.

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    67
    BMW
    540iAT
    Skąd
    Mazury
    Rafciu żadne bajki, bo bez vanosów kompletny rozrząd wychodzi właśnie ok. 3ki ;-)
    szyny jak mówisz ok 800zł., łańcuchy też ok 800zł., koła łańcuchowe 430zł., napinacze 1200zł.
    Razem 3200zł., w Silesii bez żadnych zniżek wychodzi poniżej 3ki.

    Pozdro

  8. #18
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez wojtek-e30 Zobacz posta
    Rafciu żadne bajki, bo bez vanosów kompletny rozrząd wychodzi właśnie ok. 3ki ;-)
    szyny jak mówisz ok 800zł., łańcuchy też ok 800zł., koła łańcuchowe 430zł., napinacze 1200zł.
    Razem 3200zł., w Silesii bez żadnych zniżek wychodzi poniżej 3ki.

    Pozdro
    Dokładnie tak jak napisałeś,zgadzam się z Tobą.Do tego jeszcze doliczyć uszczelki,olej itd.Trochę się nazbiera.

  9. #19
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Ja osobiście wolałbym naprawić autko które mam tak jak napisał @Jakub nie wiesz co kupisz,a jak kupisz i się okaże większa wtopa??

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    No ale po co wymieniac kola, male lancuchy i napinacze?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •