Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Dziwne objawy z LPG

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek1989
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    221
    BMW
    E-38 730 V8
    Skąd
    Przemyśl

    Dziwne objawy z LPG

    Witam,
    moj problem zaczal sie jakis tydzien temu a dzialo sie tak ze podczas jazdy gaz potrafil sie calkowicie wylaczyc(wszystkie kontrolki od gazu gasly), poruszalem bezpiecznikami od gazu,ktore toszke byly zasniedziale i teraz jest niby oki ale jest jeszcze jeden problem.
    Gdy jade na 5biegu(automat) przez dluzsza chwile ze stala predkoscia(np 110km/h ,ekonomizer pokazuje 10L/100km) to po jakims kilometrze samochod zaczyna szarpac, po zatrzymaniu sie silnik strasznie kuleje,nie ma mocy. Po zgaszeniu,odczekaniu 2 min i ponownym odpaleniu silnik pracuje ok do nastepnej takiej sytuacji. Koledzy podpowiedzcie, gdzie szukac przyczyny? Jechac na regulacje czy moze wymiana filterkow zalatwila by sprawe? Zazwyczaj poruszam sie nocami w trasie i nie chcial bym by auto odmowilo posluszenstwa w takiej chwili.. dzieki z gory za odpowiedzi... pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    napewno regulacja i wymiana filterkow jak dawno to nie bylo robione nie zaszkodzi

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grzechu4don
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    530
    BMW
    E38 na gwincie w 20 calach
    Skąd
    Bydgoszcz
    sprawdź dla pewności czy reduktor nie przelewa ;) i przez nadmiar gazu może kuleć :)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Kolego z mojego doświadczenia jak tylko pojawia się problem z gazem to nie cudować i od razu jechać do gazownika. Albo mam do nich szczęście albo jest to po prostu naprawdę kompetentna grupa zawodowa. Jeszcze nie miałem sytuacji żeby gazownik rozłożył ręce, z reguły w parę minut potrafią zdiagnozować usterkę.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek1989
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    221
    BMW
    E-38 730 V8
    Skąd
    Przemyśl
    napewno w gre nie wchodzi nadmiar gazu... raczej jakby mu go brakowalo.
    jak zdarzylo mi sie to pierwszy raz, to zaczalem gazowac na postoju i z lewego tlumika rozlegalo sie takie ciche "kichanie"

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Sprawdzałeś czy reduktor nie przymarza ? Jeśli tak to w skrajnym przypadku może być uszkodzona głowica lub uszczelka.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek1989
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    221
    BMW
    E-38 730 V8
    Skąd
    Przemyśl
    Cytat Zamieszczone przez Wiktor82 Zobacz posta
    jeśli coś zostało stworzone do pewnego rodzaju paliwa to po każdej przeróbce zawsze będą problemy...jeszcze nie spotkałęm śię z opinią że założyłęm i gra..zawsze są jakieś regulacje wymiany a ogólnie 1000pytań...że coś nie gra...nigdy nie widziałęm aby ktoś poprawił fabryke proponuje wypie..... LPG. ZAZNACZM ŻE TO MOJA OPINIA..

    ok, w pewnym sensie zgadzam sie z Twoja wypowiedzia, ale do tej pory naprawde nie mialem zadnych problemow z gazem zadnych(auto mam od sierpnia ubieglego roku)
    Widze ze jezdzisz dieslem, ok ja od zawsze bylem zwolennikiem diesli ale dzisiejsze ceny ropy i moj wczesniejszy(usterkowy TDS) dal mi wiele do myslenia ze benzyna jest lepsza.
    Doceniam Twoje starania ale Twoj post nie pomogl mi w zlokalizowaniu usterki...
    Ostatnio edytowane przez krzysiek1989 ; 05-05-2012 o 22:11

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    jeśli wtryskiwacze gazowe są ok to stawiam na rozjechane mapy,po prostu trzeba zrobić reset kompa i na nowo ustawic mapy
    sławomir

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek1989
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    221
    BMW
    E-38 730 V8
    Skąd
    Przemyśl
    Ale aby ustawic mapy trzeba jechac do gazownika, prawda...?
    Sam reset kompa nic nie da..?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    tak,najlepiej jechać do gazownika,możesz spróbować na noc ściągnąć klemę od aku ,nieraz może pomóc
    sławomir

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •