Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Dziwne objawy z LPG

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek1989
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    221
    BMW
    E-38 730 V8
    Skąd
    Przemyśl
    No i tak dzis zatankowalem cala butle i o dziwo samochod chodzil super, zero mulenia bujania itp.
    Problem powrocil po jakis 25km,przy rownomiernej jezdzie zaczał przerywac i tracic moc. sprawdzalem parownik czy nie przymarza(jest goracy)
    Chyba pokusze sie o wymiane filterkow i swiec. Poruszalem jeszcze kostkami od sterownika i ponownie odpalilem auto(chodzilo bez zarzutu) ale nie wyjezdzalem juz z garazu.Jak dodaje gazu na postoju to cichutko kicha i przerywa z lewego tlumika takze wyglada mi to na ktoras swiece. Pozniej musze jeszcze gdzies podjechac to zobaczymy czy nadal bedzie mulic...
    Ostatnio edytowane przez krzysiek1989 ; 07-05-2012 o 13:18

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek1989
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    221
    BMW
    E-38 730 V8
    Skąd
    Przemyśl
    Witam ponownie.
    Mam takie pytanko czy problem ktory opisalem wyzej mogl byc spowodowany zla jakoscia LPG?
    Bo to bylo tak:
    Teraz praktycznie caly czas tankowalem na pewnej stacji(markowej).
    Odpialem przed jazda aku(po podpieciu aku do auta silnik pracowal bez zarzutu)Pojechalem wiec i zatankowalem cala butle(na tej wlasnie stacji) i ruszylem do Krosna,10km od zatankowania zaczely sie juz problemy z moca. Przed Krosnem pod te gorki ledwo sie wyturlalem(7er jechal juz jak maluch)silnikiem rzucalo jak statkiem w czasie sztormu, wiec wjechalem na inna stacje i zatankowalem gazu za 40 zl i problem znikl jak reka odjal(do dzis jezdzi ok, a to bylo w piatek). Zbieg okolicznosci(chwilowe zamaskowanie usterki) czy rzeczywiscie gaz do kitu?
    Ostatnio edytowane przez krzysiek1989 ; 14-05-2012 o 08:17

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    zrób podstawowy przegląd gazu filtry ustawienie dawek itd przy okazji kiedy filtr powietrza ost był zmieniany?? wymień swiece zapłonowe jak tego nie zrobiłes jescze to są podstawy

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek1989
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    221
    BMW
    E-38 730 V8
    Skąd
    Przemyśl
    Odswieze troche moj temat bo nie mialem czasu jechac do gazownika a dzis cos podpatrzylem ciekawego pod maska..
    Dzis po jezdzie, zgasilem auto i otworzylem maske i uslyszalem takie ciche syczenie ktore dobiegalo z wezyka zaznaczonego na zdjeciu: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...c27604ed3.html gdy scisnalem lekko ten wezyk caczelo syczec na calego(wezyk byl zwyczajnie luzny) Wezyk ten to jakies podcisnienie chyba,tak? bo idzie do tego: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...7953139c7.html i to jest chyba jakis regulator cisnienia paliwa. Dodatkowo poluzowane byly wezyki ktore wchodza w wtryski(reszta wezykow z 1go zdjecia) Po dokreceniu wszystkich wezykow samochod narazie chodzi bez zarzutu. Czy to moglo miec wplyw na taka prace silnika?
    Ostatnio edytowane przez krzysiek1989 ; 23-05-2012 o 16:06

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar martinez538
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    447
    BMW
    330xd e91/ ex740iA e38 2000r/525i e34 1990r
    Skąd
    Myszków
    napewno mogło bo ta kostka do której idzie ten wężyk to jak dobrze widzę czujnik ciśnienia ale mogę się mylić, u mnie w 5er to nawaliło i całkiem nie dało sie włączyć gazu a tobie poprostu zaniżało dawkowanie, co do jakości gazu też czasem można mieć zastrzeżenia, kiedyś kupiłem gaz u jakiegoś typa na placu i nie mogłem nadążyć za kumplem w civicu 1.4 lpg (ja 525i 24v) po następnym tankowaniu role się odwróciły

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek1989
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    221
    BMW
    E-38 730 V8
    Skąd
    Przemyśl
    Jednak to nie to co podejrzewalem.
    Problem wystepowal nadal wiec pojechalem do gazownika,ustawial cos tam przy gazie,fakt spalanie delikatnie spadlo(wczoraj zrobilem trase 200km) i mocy lekko przybylo. Ale problem wystepuje nadal i zauwazylem ze wystepuje on nagle w czasie mocnego nagrzania(gdy sa upaly..?) jadac noca problemu nie ma wogole.
    Wczoraj jak zlapal mula w upał to auto nie moglo ruszyc z miejsca takie slabe bylo, postalo 3 godz(temp otoczenia tez spadla) i problem zniknal jak reka odjal.
    W poniedzialek jade do gazownikow na korekte, mi juz w kazdym razie pomyslow BRAK...

    Ps... wczoraj gdy zlapal mula zrobilem tak...
    gdy auto zaczelo ledwo sie toczyc przelaczylem na benzyne(reakcja na pedał gazu blyskawiczna) podciagnalem go do 5 tys/obr i wlaczylem gaz i przez jakies 70 km w trasie jechal dobrze, pozniej na swiatlach znow zaczal rzucac silnikiem i nastely razem z tym spadki mocy.Gdy wracalem noca samochod jechal bez zarzutu.
    Ostatnio edytowane przez krzysiek1989 ; 26-05-2012 o 16:27

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar martinez538
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    447
    BMW
    330xd e91/ ex740iA e38 2000r/525i e34 1990r
    Skąd
    Myszków
    moja rada taka: nawet jeśli ktoś z forum będzie wiedział o co chodzi, to i tak nic z tym sam nie zrobisz bo zakładam że masz sekwencje, i nawet jeśli usuniesz usterkę to błedy zostaną w sterowniku, także szukaj dobrego gazownika i bo benzyna droga
    Ostatnio edytowane przez martinez538 ; 26-05-2012 o 20:01

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    98
    BMW
    740iA
    Skąd
    podlasie
    Tylko dobry gazownik.
    Przegląd należy się dla parownika oraz porządna regulacja także po temperaturze lpg.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •