Strona 22 z 23 PierwszyPierwszy ... 1220212223 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 228

Wątek: Aux w E65.

  1. #211
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2017
    Posty
    96
    BMW
    e65
    Skąd
    Zakopane
    Dawno to robiłem. Teraz ceny są sporo niższe. W sumie 3000zl za androida. 1000zl ask i mmi po 2006r. 30 zl za filtr sygnał do gramofonu djowskiego. Rozebranie auta to godzina. Podpięcie antka do auta to 15 minut. Jednak dostosowanie kabli trochę zajmuje. Trzeba w kabel sygnałowy (miedzy aux w asku a antkiem) zapiać filtr ponieważ występuje składową Stala na sygnale i są obcięte niskie tony. Z kamera cofania tez sie wchodzi. Kodowanie jeśli nie ma AUX to moment. Wtyczki pasują. Wszystko praktycznie jest kompatybilne. Na filmiku nie miałem jeszcze auxa zakodowanego i testowałem na szybko. Mogę napisać instrukcje, ale przez koszty raczej nikt się tym nie zainteresuje.

  2. #212
    Zaawansowany Użytkownik Awatar toomas
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    101
    BMW
    E 65 735i
    Skąd
    boat city
    Ale androida brałeś gotowego, te które są na allegro i aliexpres?
    Szczerze mówiąc to gdybym miał polifta właśnie po 2006 roku to pewnie bym się pokusił na taką inwestycję. Niestety moja jest z 2002 i mocno trzeba by się zastanowić czy warto pakować taką sumę do samochodu już dość leciwego. Zwłaszcza, że mam już prawie 400000km na blacie i ja nie robiłem vanosów hehe
    Ostatnio edytowane przez toomas ; 26-06-2020 o 21:17

  3. #213
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2017
    Posty
    96
    BMW
    e65
    Skąd
    Zakopane
    Moja jest z 2004r. I tez mam prawie 400000km. Jak dla mnie wszystko zależy ile będziesz jeszcze bunią jeździł i jak użytkujesz auto. Bo jak dla muzyki tylko to gateway 500. Ale jak walisz trasy albo siedzisz dużo w aucie to warto. Androida brałem na allegro. Ale aliexpres tez spoko. Kupujesz sam wyświetlacz. Wyciągasz mmi. Wypinasz moduł ze starego wyświetlacza, zapinasz nowy wyświetlacz i tyle. Do zestawu jest przelotka całej wiązki z ask do antka. Zapinasz wtyczki, wpychasz na miejsce i zostaje podpiąć kamerę i dźwięk. Dodatkowo ja mam plan (ale zebrać się nie mogę) zrobić nightvision. Kamera na podczerwień i 2 emitery podczerwieni w nerki i zapinasz to do tego antka pod dvr.

  4. #214
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    24
    BMW
    745i
    Skąd
    Trójmiasto
    Cytat Zamieszczone przez mlody1484 Zobacz posta
    Dawno to robiłem. Teraz ceny są sporo niższe. W sumie 3000zl za androida. 1000zl ask i mmi po 2006r. 30 zl za filtr sygnał do gramofonu djowskiego. Rozebranie auta to godzina. Podpięcie antka do auta to 15 minut. Jednak dostosowanie kabli trochę zajmuje. Trzeba w kabel sygnałowy (miedzy aux w asku a antkiem) zapiać filtr ponieważ występuje składową Stala na sygnale i są obcięte niskie tony. Z kamera cofania tez sie wchodzi. Kodowanie jeśli nie ma AUX to moment. Wtyczki pasują. Wszystko praktycznie jest kompatybilne. Na filmiku nie miałem jeszcze auxa zakodowanego i testowałem na szybko. Mogę napisać instrukcje, ale przez koszty raczej nikt się tym nie zainteresuje.
    Hmm, świetnie to wygląda i widać że działa jak powinno, ale na filmie widać ASK przedliftowe, MMI z oprogramowaniem z przed lifta za to idrive jest po lifcie. U siebie w przedliftowej pozmieniałem ASK i MMI na poliftowe żeby mieć AUX i działa jak należy, czyli część kosztów mam już za sobą. Wystarczy że dokupię androida (mordkę do MMI) i będzie działać?

  5. #215
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2017
    Posty
    96
    BMW
    e65
    Skąd
    Zakopane
    Jak pisałem wcześniej był to test na szybko na przedliftowym sprzęcie. Teraz jest poliftowe. Idrive jest przejściowy nie poliftowy. Kupując androida załatwiasz sprawę. Zostaje wyeliminować Stala składową.

  6. #216
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    121
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Składową stałą obcinasz w bardzo prosty sposób - wpinasz szeregowo kondensator, najlepiej foliowy (MKP, MKS) jaką pojemność dobrać, to już zależy od tego jaką chcemy mieć dolną częstotliwość graniczną a to już zależy od impedancji wejścia. W praktyce stosuje się pojemności od 0,1u do 1u jak dasz za małą to może trochę najniższe rejestry obcinać, za dużo to nic się nie stanie, na upartego można nawet 100u elektrolit wrzucić, albo żeby było bardziej "audiofilsko" to szeregowo przeciwsobnie dwa elektrolity.

  7. #217
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2017
    Posty
    96
    BMW
    e65
    Skąd
    Zakopane
    Wszystko się zgadza. Testowałem i to rozwiązanie. Niestety cos mi nie pykło. Albo miałem graty uwalone. Z chęcią takiego gotowca na jakiejś płytce bym kupił. A jak by był w puszeczce jakiejś to już w ogule. Niestety jest jeszcze jeden problem, o którym nie wspomniałem chyba. Mam zapięty teraz wzmacniacz słuchawkowy na wyjściu, ponieważ dziwek z tego androida szedł za cicho (jak dla mnie). I eliminuje to wszelkie problemy. Oczywiście w androidzie jest ustawienie głośności. Niestety jak się za bardzo podciągnie to przesterowywuje wyjście (kiepski sterownik dźwięku?).

  8. #218
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    121
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Niskopoziomowy sygnał z niego wychodzi oraz niedopasowanie impedancji wyjścia z wejściową. ASK ma po prostu zbyt niskie wzmocnienie napięciowe na AUX, a to co podłączasz zbyt niski poziom sygnału i zbyt wysoką impedancję wyjściową. Ale to nie problem. Wystarczy zrobić prosty przedwzmacniacz np. na TL072 albo TL074, nawet płytki nie trzeba, lutujesz bezpośrednio do nóżek a całość wkładasz to termokurczki. Wzmacniacz słuchawkowy też może być, ale po co, skoro można prościej i lepiej, choć często bywa i tak, że wzmacniacz słuchawkowy jest również zbudowany wyłącznie na wzmacniaczach operacyjnych. Ale konkretniejsze wzmacniacze słuchawkowe to jednak nieco inne, bardziej złożone konstrukcje.
    Ostatnio edytowane przez Polus111 ; 23-08-2020 o 21:48

  9. #219
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2017
    Posty
    96
    BMW
    e65
    Skąd
    Zakopane
    Kolego, jesteś bardziej oblatany w tym temacie. Ja aż tak się nie znam. Rozumie o co ci chodzi i dal bym rade to poskładać do kupy bez problemu. Ale bez schematu niestety nie bardzo. Jeśli miał byś ochotę mi pomóc to będę wdzięczny. Kupie nawet jak byś mi cos takiego poskładał. Tak, aby były kable z jednej i z drugiej strony. Albo jakiś schemat. Gdzie co przylutować do której nóżki itp.

  10. #220
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    121
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Zawsze chętnie pomogę kiedy mam czas oczywiście. Tutaj masz gotowca. Przystosowany do zasilania pojedynczym napięciem (takim z aku), sztuczna masa jest, wyjścia i wejścia zabezpieczone przez składową stałą, tylko wzmocnienie wypadałoby zwiększyć, ale to już naprawdę pikuś, w razie potrzeby podpowiem co i jak, ale w dokumentacji też wszystko jest. Zmontowany układ 30zł, ale na twoim miejscu kupiłbym samą płytkę za 5zł (po prawej stronie masz okienko wersja, tam wybierasz) i resztę części dokupił, wybrałbym wtedy lepszy jakościowo wzmacniacz operacyjny, minimum wspomniany już przeze mnie TL072. Gniazda ark są niepotrzebne, lepiej przylutować bezpośrednio przewody. https://sklep.avt.pl/avt3266.html

    Lutowania 15 minut, nawet dla laika prosta sprawa, kilka elementów.
    Ostatnio edytowane przez Polus111 ; 23-08-2020 o 23:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •