Strona 23 z 23 PierwszyPierwszy ... 13212223
Pokaż wyniki od 221 do 228 z 228

Wątek: Aux w E65.

  1. #221
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2017
    Posty
    96
    BMW
    e65
    Skąd
    Zakopane
    Tak trochę z innej beczki. Natknąłem się na cos takiego. Jak komuś nie zależy na radiu i na cd to można w ten sposób podpiąć aux do Aska. Nie wszystkie ścieżki trzeba przeciąć. Tylko te z oznaczeniem (in)


    https://zapodaj.net/559d5308780c9.jpg.html

    Od razu mówie, że nie testowane. Ale jak ktoś ma starego aska to może przetestuje.

    No i oczywiście to tylko teoria. Ktoś bardziej kumaty musi na to spojżec.

  2. #222
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    121
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Wodzisław Śląski

    Post

    Grzebałem w swoim ask, bo wymieniałem końcówki mocy. Te ciemne kwadraty to są właśnie scalone końcówki mocy. Przecinając ścieżki w miejscach wskazanych na tym zdjęciu, trzeba się wpiąć od strony tych czarnych kostek rzecz jasna. Ale trzeba też mieć na uwadze, że wtedy pomijamy kilka ważnych elementów, które ustalają podstawowe parametry wzmacniacza. Ponadto tam są aż i tylko 4 kanały, 2 przód i 2 tył, a gdzie reszta? Jak na to patrzę, to moim zdaniem to zdjęcie jest instrukcją, gdzie wlutować nowe końcówki mocy. Podłączając swojego AUX w miejsca "in" to tak jak napisałeś tracisz radio i cd na rzecz własnego sygnału, ale nie całkiem, bo tylko na tych 4 kanałach.
    Ostatnio edytowane przez Polus111 ; 25-08-2020 o 00:23

  3. #223
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2017
    Posty
    96
    BMW
    e65
    Skąd
    Zakopane
    A wcale nie koniecznie. Podejżewam, że te same kanały wejściowe (in) do końcówek są jednocześnie wyjściem na wzmaga w bagażniku. Wiec te właśnie ścieżki trzeba prześledzić i one na pewno się rozwidlają. Odcinamy przed rozwidleniem i powinno grac wszystko. Kolega na początku wątku wspominał o układzie przepinającym wejścia sygnału. To by faktycznie rozwiązało temat

  4. #224
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez mlody1484 Zobacz posta
    A wcale nie koniecznie. Podejżewam, że te same kanały wejściowe (in) do końcówek są jednocześnie wyjściem na wzmaga w bagażniku. Wiec te właśnie ścieżki trzeba prześledzić i one na pewno się rozwidlają. Odcinamy przed rozwidleniem i powinno grac wszystko. Kolega na początku wątku wspominał o układzie przepinającym wejścia sygnału. To by faktycznie rozwiązało temat
    Mylisz się. Sygnał do subwooferów omija fader.
    Jak przestawisz, żeby grał sam tył, to subwoofery nadal grają(ciszej, ale grają). Mowa oczywiście o systemach Hifi o top-hifi. W zwykłym stereo subwoofery podłączone są razem z przednimi kanałami
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #225
    Początkujący Użytkownik Awatar Nawalony Zając
    Dołączył
    Aug 2019
    Posty
    35
    BMW
    E66 2006 750LI
    Skąd
    Częstochowa

    Post

    Siemanko i od razu z góry przepraszam i przyznaję się, że nie przewertowałem tego wątku w celu znalezienia odpowiedzi na moje pytanie. Być może już padła ale zadam je mimo wszystko. Czy ktoś montował może konwerter RCA żeby uzyskać sygnał dla dodatkowego wzmacniacza?
    Mam w aucie seryjne nagłośnienie HC i Logic7. Jest bardzo spoko jak na moje potrzeby w zakresie średnich i wysokich tonów. Brakuje mi tylko tego czegoś w postaci cichych ale za razem czystych i wyraźnych najniższych częstotliwości. Nie bardzo mogę sobie pozwolić na eksperymentowanie dlatego chętnie zdam się na wiedzę bardziej doświadczonych w tym temacie.

    Pozdrawiam.

  6. #226
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Nawalony Zając Zobacz posta
    Siemanko i od razu z góry przepraszam i przyznaję się, że nie przewertowałem tego wątku w celu znalezienia odpowiedzi na moje pytanie. Być może już padła ale zadam je mimo wszystko. Czy ktoś montował może konwerter RCA żeby uzyskać sygnał dla dodatkowego wzmacniacza?
    Niejednokrotnie.
    W Twoim przypadku najlepsze wyjście to pobrać sygnał z subwooferów do konwertera.
    Sygnału remote przy wzmacniaczu nie znajdziesz, bo wzbudzany jest światłowodem.
    Bodaj przy tunerze radiowym powinien być ten sam sygnał co remote dla wzmacniacza z systemu HIFI, a jeśli nie, to w kostce ASK jest do znalezienia
    Pod warunkiem, że wzmacniacz i głośniki w ogóle działają prawidłowo. Jedno i drugie w E65 należy do awaryjnych. Może dlatego brak Ci basu
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #227
    Początkujący Użytkownik Awatar Nawalony Zając
    Dołączył
    Aug 2019
    Posty
    35
    BMW
    E66 2006 750LI
    Skąd
    Częstochowa
    Bas jest i jak na moje wszystko jest ok. Brak jedynie tego jak by to określić ukłucia dodatkowym ciśnieniem z dużego suba. Remote w moim przypadku tylko zdalne bo wożę żonę uczuloną na dobrą muzykę i córkę, która jeszcze nie czai bazy.
    Ale czy podłączenie RCA wyeliminuje mi subwoofer w którego się wepnę czy będzie on działał jak dotychczas?

  8. #228
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Podłączenie we wspomniany sposób, pozostawia fabryczne subwoofery i umożliwia podłączenie kolejnego subwoofera do tych RCA.
    A konieczne jest pobranie sygnału z subwooferów, bo reszta kanałów jest ograniczona od dołu
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •