Strona 10 z 23 PierwszyPierwszy ... 8910111220 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 228

Wątek: Aux w E65.

  1. #91
    Zaawansowany Użytkownik Awatar twin7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Skąd
    Szczucin-Antwerpen
    Tak niema ich jest tylko przełącznik który załącza radio choć z niego nie korzystam ale w razie w
    Radio gram internetowe na RMF ON i ESKA GO
    Jakość dźwięku super a płyty to już poszły w odstawke

  2. #92
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    A masz jakiś schemat tego tunera, czy doszedłeś do tego analizując płytkę? Te piny do których się dopina AUX to są wejściem dla tego układu po lewej, czy wyjściem? Obstawiam, że wejściem. W takim razie, czy te rezystorki 101 nie pełnią jakiejś roli stabilizującej / zabezpieczającej?

  3. #93
    Zaawansowany Użytkownik Awatar twin7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Skąd
    Szczucin-Antwerpen
    Niewiem
    "Sebek" wypowiadał się na początku tego wątku że przerabiał ten temat ale żadnych konkretów nie podał
    Schemat miejsc lutowania jak i całe info zawarte w poście pochodzi z forów USA oraz z własnego doświadczenia stosując się do nich
    Większość tematów jest stara i poznikały zdjęcia schematów
    Te elementy 101 do czegoś napewno służą
    Wydlubalem je w desperacji żeby mieć czysty AUX
    A że gorzej już być nie mogło w ich miejscu przylutowalem kable do przełącznika

    Wyszło na to że radio działa...
    AUX dla mnie to priorytet ale miło że radio też jest jak na nie przełącze ukrytym przełącznikiem pod kanapa
    Nie zmienia się tego często a prawie wcale więc jest ok

    Jednak jeśli juz ktoś Przerabiał ten temat info wskazane

    Szczególną zaletą tej modyfikacji w przed lifcie jest cena w praktyce parę złotych za 3m kabla z jackiem lub za free jak się ma jakieś stare słuchawki i się go odetnie

    Inaczej żeby mieć AUX w przedlifcie trzeba kupić poliftowe ask po 09.2009r z numerem HW 15 i większym , poliftowy tuner, poliftowy wyświetlacz MMI oraz sam przyłącz AUX
    Reszta to kodowanie MMI i dodanie do FA +NAUX
    Grubo ponad 1000zl kontra 10zl bez różnicy w jakości dzwieku

    Każdy chyba wie już co wybrać

    Dodam że w tych nowszych tunerach (chyba 03.2003r) nie trzeba żadnych przełączników
    Lutujemy wg schematu i ma działać
    Ostatnio edytowane przez twin7 ; 04-11-2016 o 13:57

  4. #94
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Mam pytanko a nie chce zakładać nowego tematu.
    Dziś stało auto zapalone z 10 minut z wyciszonym radiem a dokładnie była właczona płyta CD. Głos był tylko na min (więc cisza) ale jak wsiadłem do auta i zacząłem cofać aby sie na drogę wydostać coś z tyłu auta na ułamek 1/10 sekundy wydało jakiś dzwięk. Jak się okazało w którymś z tylnych głośników pojawiał sie dzwięk piosenki z płytki cd mimo maksymalnego wyciszenia dzwięku. O co by chodziło ? Zdarzyło sie to pierwszy raz.

  5. #95
    Zaawansowany Użytkownik Awatar twin7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Skąd
    Szczucin-Antwerpen
    Dziwne ale te typy tak mają
    Pewnie pierwszy i ostatni raz się to zdażyło
    Mi kiedyś radio swirowalo tj co mniej więcej minute sciszalo się i podglaszalo
    Za nic nie wiedziałem o co chodzi z i okazało się że wsadzilem dzień wcześniej płytę do navi ale była porysowana i cały czas ją starało się wyrzucić
    schowek w bagażniku był zamknięty napotykala opór i lykalo ja z powrotem no i wtedy przerywalo dźwięk....
    Nie przejmuj się tym

  6. #96
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    haha tak tez myslałem. przyszedł pierwszy mróz -2*C i działo się to jak cofałem i ostro przyhamowałem,i znów przyhamowalem itd
    Najpierw myślałem ,ze cos mi sie w bagazniku przesuwa ale przecież nic w nim nie miałem I tak już potem cofałem i hamulec a wtym czasie jakies dziwne dzwięki,ułamek sekundy i sie dosłuchałem ,że to w tylnym głośniku
    Jutro wysunę i wsunę płytę z NAVI tak asekuracyjnie. Może coś to ma do rzeczy . Dzięki Twin7 za pocieszenie i odpowiedź. (podpowiedź)

    EDIT Dla potomnych....wystarczyło wyciągnąć płytę Navi z czytnika DVD i wyczyścić bo zrobiła się na niej taka mgła. Po tym zabiegu wszystko w jak najlepszym porządku a minęło 3 miesiące od tego czasu.
    Ostatnio edytowane przez miro ; 12-02-2017 o 15:16

  7. #97
    Zaawansowany Użytkownik Awatar twin7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Skąd
    Szczucin-Antwerpen
    Dzisiaj przy okazji przeprowadzania przewodu AUX przez lewy próg aż w okolice licznika sprawdzałem ta druga opcje podpięcia AUX jak na zdjęciu poniżej w pierwszej wersji tunera radiowego



    Sprawdzałem na wszystkie sposoby ale za nic to nie działa Pozostaje więc tylko jedna sprawdzona i w pełni działająca opcja przełącznikiem

    Jeśli ktoś ma ten nowszy typ i wyprubuje ten sposób



    niech pisze
    Ostatnio edytowane przez twin7 ; 05-11-2016 o 22:42

  8. #98
    Zaawansowany Użytkownik Awatar twin7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Skąd
    Szczucin-Antwerpen
    Zrobiłem AUX na patencie z przełącznikiem
    Wygląda to tak
    Przełącznik na górze zdjęcia

    Jest to jednak do zlutowania ale lutownica musi być cienka szpiczasta grotowa nie pistoletowa



    Kabel czterozylowy z jakiegoś kabla usb lutujemy jak na zdjęciach, na drugim końcu przełącznik on/off podwójny i załączamy aux kiedy chcemy
    Kabel z jackiem najlepiej wpiac do odbiornika Bluetooth zamontowanego w gnieździe 12V bo niema zakłóceń takich jak przy lądowaniu telefonu gdy jack jest do tel podpięty
    Nie bawimy się z kablami a jakość dźwięku super
    Później jeszcze uzupełnię opis
    Ostatnio edytowane przez twin7 ; 12-02-2017 o 16:18

  9. #99
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    602
    BMW
    E65 4.4
    Skąd
    Łódź
    Przełącznik rozumiem że musi być na dwa wejsvia i dwa wyjścia. Kable lewy i prawy i masa do aux?

    Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

  10. #100
    Zaawansowany Użytkownik Awatar twin7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Skąd
    Szczucin-Antwerpen
    Nie ma masy, łączysz i rozdzielasz dwie ścieżki jak na zdjęciu tyle że jednym kablem 4-ro żyłowym i jednym przełącznikiem podwójnym
    Później tylko lutujesz AUX prawy lewy masa i Jacka podpinasz do Bluetooth
    Ostatnio edytowane przez twin7 ; 13-02-2017 o 07:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •