Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Często aktywujący się wentylator ?? miauczenie przy klimie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    34
    BMW
    730d
    Skąd
    Susz

    Często aktywujący się wentylator ?? miauczenie przy klimie

    Silnik to 3,0d
    Witam serdecznie od jakowegoś czasu bardzo często załącza mi sie wentylator wskaźnik temperatury po rozgrzaniu silnika stoi wciąż na ''połowie'' wiec w sumie nie ma chyba co sie obawiać ale dziwi mnie to bo w tamte lato było normalnie teraz nawet jak jak jadę wolno to słyszę jak sie kreci . Morze to być spowodowane np: ze ostatnio wlałem dosyć dużo wody do układu a woda nie ma takich właściwości chłodzących ????

    pytanie II : Mam pytanie o dziwny dziwek jaki wydobywa sie z przodu auta po włączeniu klimy jakieś miauczenie ja np: wiatrak lub łożysko ?

  2. #2
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom

    Re: Często aktywujący się wentylator ?? miauczenie przy kli

    Cytat Zamieszczone przez pajdzanoo
    Silnik to 3,0d
    Witam serdecznie od jakowegoś czasu bardzo często załącza mi sie wentylator wskaźnik temperatury po rozgrzaniu silnika stoi wciąż na ''połowie'' wiec w sumie nie ma chyba co sie obawiać ale dziwi mnie to bo w tamte lato było normalnie teraz nawet jak jak jadę wolno to słyszę jak sie kreci . Morze to być spowodowane np: ze ostatnio wlałem dosyć dużo wody do układu a woda nie ma takich właściwości chłodzących ????

    pytanie II : Mam pytanie o dziwny dziwek jaki wydobywa sie z przodu auta po włączeniu klimy jakieś miauczenie ja np: wiatrak lub łożysko ?
    > mozesz miec duzo brudu w chlodnicy ,z zewnatrz(miedzy chlodnicami) ,a ten dzwiek to sprzegielko na kompresorze klimy :)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    34
    BMW
    730d
    Skąd
    Susz
    Kolego a te sprzęgiełko jest do naprawienia czy trzeba kupić nowe ?
    jeżeli chodzi o chłodnice to może być jedyny problem załączania sie wiskozy ?

  4. #4
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Nie ,trzeba wyjąc chłodnice i ja wymyc karcherem , ja tak zrobiłem i bez przesady wyszło z niej chyba kilo brudu ,po wyjeciu nie bylo przez nia nic widac pod słonce ,a po wymyciu było widac wszystko. W e 38 zbiera sie brud miedzy chłodnicami klimy i cieczy chłodzacej ,i nawet moze byc dobre wisko i bedzie sie gotowac. Oczwywiście BMW na wiodzie nie jedzie ,tylko na płynie.

    > Jeśli chodzi o sprzegiełko ,to u mnie było luzne ,ale dokrecilem ,mozna je tez zregenerowac jak nie ma luzu ,jedz do fachowca od klim i Ci wszystko powie,tam wazna jest szpara miedzy tym talezykiem ,a kołem pasowym na kompresorze,reguluje sie ją podkładkami miedzianym :)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    34
    BMW
    730d
    Skąd
    Susz
    ''ważna jest szpara miedzy '' Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o szparę ;]

    dzięki panowie juro zaczynam działać ostro !

  6. #6
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez pajdzanoo
    ''ważna jest szpara miedzy '' Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o szparę ;]

    dzięki panowie juro zaczynam działać ostro !

    >>> :x :hah:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •