Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Problemy z elektronika po wymianie aku w e65 2003, znikajacy obraz i glos.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    13
    BMW
    e65 2003 745iA
    Skąd
    warszawa

    Problemy z elektronika po wymianie aku w e65 2003, znikajacy obraz i glos.

    Witam,

    po wymianie akumulatora czasami jakby resetowal/zawieszal mi sie caly idrive - ekran robi sie bialy i po chwili wszystko dziala prawidlowo. Albo monitor dziala, ale z tylu dochodza takie trzaski jak na filmach kiedy kabel elektryczny syczy latajac i siejac smierc po horyzont. Przy czym na moment radio/cd nie dziala i po niespelna sekundzie jest ok. Podobno w zaleznosci od okresu pracownikow bmw i daty produkcji egzemplarza aku byly kodowane/programowalne lub nie. Jak to sprawdzic? a co jesli moj aku szaleje?

    pozdr :)

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Wymiane akumulatora trzeba zglosic w systemie w kazdym e65 - jezeli zostal wsadzony inny - dodatkowo trzeba zmienic te paramatry.

    Np. u mnie system od czasu do czasu przy zapalaniu auta tez krotko sie zawiesza, wyskakuje wtedy albo napis bmw lub czarny monitor, trzaskow z monitora nie mam.

    Czy przed wymiana aku bylo wszystko w porzadku ?
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 04-05-2012 o 10:31
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    13
    BMW
    e65 2003 745iA
    Skąd
    warszawa
    wszystko bylo ok przed wymiana. trzaski nie z monitora tylko z tylu auta jakby pod roleta tylna.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Powiem wam że zmieniałem akumulator wiele razy ( zanim dotarł zamówiony) i nic się nie działo ( nie meldowałem) i nie dzieje co mogłoby wskazywać na aku.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    Również nic nie meldowałem temat przerabiałem dość długo .Pewien jegomość powiedział że nic nie trzeba rejestrować ani meldować.Racje chyba ma bo po zmianie aku wsio jest ok ,ale opinie są różne .Ja osobiście nie mam kłopotów po zmianie .

  6. #6
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Roobs Zobacz posta
    Powiem wam że zmieniałem akumulator wiele razy ( zanim dotarł zamówiony) i nic się nie działo ( nie meldowałem) i nie dzieje co mogłoby wskazywać na aku.

    Cytat Zamieszczone przez lukasz7 Zobacz posta
    Również nic nie meldowałem temat przerabiałem dość długo .Pewien jegomość powiedział że nic nie trzeba rejestrować ani meldować.Racje chyba ma bo po zmianie aku wsio jest ok ,ale opinie są różne .Ja osobiście nie mam kłopotów po zmianie .

    To ze nie macie jak narazie problemow nie znaczy ze wszystko jest ok.

    POWERMODUL (MPM - Micro Power Modul) to sterownik odpowiedzialny za ladowanie aku i zarzadzanie energia.

    Po wsadzeniu nowego aku i niezarejestrowaniu go powermodul pamieta niskie napiecie starego aku i bedzie podawal za wysokie napiecie ladowania.

    Wplynie to negatywnia na alternator a z czasem takze na nowy akumulator - dlatego problemy moga zaczac sie pozniej.



    BMW zaleca wsadzanie do e65 akumulatora w technologii AGM 90 AH, nawet gdy wczesniej byl wsadzony tradycyjny aku 110 AH.

    Zmiane z aku kwasowego jak i roznice w AH trzeba zapisac w sterowniku.


    Jezeli ASO w polsce twierdzi cos innego - proponuje skontaktowac sie z BMW AG w Monachium.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Czy teraz po 4 latach jest sens meldowania?

  8. #8
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Mysle ze teraz nie ma sensu meldowania 4 latka jako nowki.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    całkiem rześko kręci więc wytrzymam z rok sprzedam jako używkę na Aledrogo i kupię nówkę

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    379
    BMW
    f01
    Skąd
    Poznań
    Koledzy przeniosłem mojego posta z innego tematu bo uznałem że nie w temacie się wypowiedziałem :p
    moderatora proszę o usuniecie go z tematu rozładowujący się akumulator .
    A teraz do rzeczy :D
    Witam ja przy okazji podłączę się z pytaniem o ta rejestrację akumulatora sam mam E65 z 2002 r i po wymianie udałem sie na tak zwaną rejestrację . Pan po krótkiej chwili od podłączenia kompa stwierdził że ja nie mam takiej funkcji bo podobno te pierwsze modele nie miały takiego wymogu. Na co powiedział że nawet lepiej bo nie muszę się martwić o to że mi padnie czy popsuje się klema .
    Co wy na to mam pytać innego znawce BMW czy tak było ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •