Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Wskaźnik od benzyny to kłamczuch

  1. #1
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław

    Wskaźnik od benzyny to kłamczuch

    Zaczyna mnie wkurzać wskaźnik od benzyny. Rano po nocy odpalam auto świeci się pomarańczowa dioda od ilość benzynki > komputer pokazuje że przejadę 50km (...) , 15 minut później dioda się już nie świeci (mimo że nikt nie tankował) komputer pokzuje , że mogę zrobić jeszcze 85 km

    co jest grane ??
    Pić trzeba ! Jeść można !

  2. #2
    Czasami tak jest ...

    Jak jest zimny pokazuje ze ma wieksze spalanie i inaczej wykrywa benzyne , jezeli auto sie zaczyna nagrzewac i jezdzisz spokojnie BC pokazuje ze przejedziesz wiecej ...

    A zapewne dioda gasnie jak jedziesz na gazie ? Wtedy benzyny wogole nie rusza i wskaznik sie podnosi a dioda gasnie ...


    U mnie tak jest bynajmniej aczkolwiek nie mam nigdy rezerwy tylko zawsze minimum 20 litrow i jadac na gazie wskazowka sie podnosi na ponad 20 litrow , a BC mi pokazuje ze przejade np na tym paliwie 400KM :mrgreen:

  3. #3
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez trolu

    U mnie tak jest bynajmniej aczkolwiek nie mam nigdy rezerwy
    Aleś trolu zdanie kosmicze utworzył :mrgreen:
    Ja też tak mam choc gazu nie posiadam. Rano na zimnym silniku BC inaczej to kalkuluje. Potem jak sie zagrzeje silnik to BC przemyśla to co pokazuje i stwierdza że popełnił błąd i pokazuje inaczej - ja to sobie tak tłumacze :mrgreen:
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  4. #4
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    no słuchajcie ja rozumiem pomylić się o 5 km ale nie o prawie 50km. Druga sprawa jakim cudem najpierw zaświeca mi się rezerwa na pomarańczowo (jak mam około 15 litrów) żeby po paru minutach wskazać faktyczny stan (zaczyna mnie to wkur...) nie lubię jak coś jest nielogiczne.
    Pić trzeba ! Jeść można !

  5. #5
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Tak miałem (i mam ) W E34 535 ,że komp pokazuje na zimnym jak w e38 co innego jakby na ssaniu i zimnym siniku ,że mało .Potem inaczej oblicza ,że jest więcej na ciepłym ... .Ale sie przyzwyczaiłem hehehe :mrgreen:

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    mam identycznie jak ty olejus, ale np mnie to nawet cieszy, pomysl odpalam auto, rezerwa a tu nagle jest, i to za darmow!! :-) a tak na powaznie to naprawde dziwna sprawa a tlumacze sobie to tym ze np po odpaleniu zasieg mam na 50KM wyjezdzam z garazu wpadam na obwodowke a tu 80KM albo i wiecej, auto przeliczylo ze jada z taka predkoscia wystarczy mi na 80KM zle by bylo aby dzialalo to odwrotnie, pokazuje ci ze masz na 50Km (ale jazdą po autostradzie) ty wyjezdzasz do pracy, 10KM jedziesz w korkach a tu nagle prrrrrrrrrrrrrryyyyyyyyyy i auto stoi, a mialo przejechac 50KM!!!!

  7. #7
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    no to koledzy mnie pocieszyliście bo myślałem że to u mnie jakieś zjawisko nad przyrodzone.
    Pić trzeba ! Jeść można !

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    tylko ze:

    w instrukcji jest jasno napisane ze rezerwa zapala sie przy okolo 8litrach a w 750 przy 10

    ale moze nawet nikt niewie jak jest naprawde

  9. #9
    Pijany bylem jeszcze Evan :) :mrgreen:

    Tak jest wlasnie wskaznik paliwa jest ustawiany na podstawie obliczen BC ...
    Ja jadac w trasie na gazie z 20 litrow wskaznik zaczal pokazywac ze mam 30 litrow , z tego wzgledu ze na BC REICHW ( czy jakos tak ) pokazywalo mi ze przejade ponad 420KM na danym paliwie i ciagle roslo zaleznie od butowania auta na trasie jadac spokojnie roslo i roslo i komputer sie gubil :)


    Wiec to nic strasznego .. Swoja droga BC tez sie gubi kiedys dla testow wyjezdzalem rezerwe i BC pokazywal kreseczki ze juz nie przejade i stoje w miejscu a ja na tych kreskach jeszcze zrobilem 20 KM :) Dopiero zaczela gasnac wiec wrzucilem na gaz i pojechalem tankowanie zrobic .. Tak dla ciekawosci i tak dla pewnosci ile jeszcze pojedzie :)

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    Mi ostatnio zrobił numer jak wstawiałem auto do garażu to pamiętam że pokazywał na jakieś 240 km, rano wsiadam odpalam a silnik coś przerywa na ssaniu więc pomyślałem że trzeba mu komin przepalić :mrgreen: więc wajcha na S i dyfer do odcięcia polatałem tak ze 20 km na maks i z powrotem do garażu na następny dzień odpalam a tu cyk rezerwa BC wskazuje że tylko 70 km :shock: myślę sobie to se wczoraj pojeździłem po 10 km normalnej jazdy już wskazuje 198 km. Reasumując BC na bieżąco oblicza zasięg w zależności od stylu jazdy robi to wg mnie dość dokładnie nawet jeśli wskazuje że został 1 km a zrobimy jeszcze 15 to lepiej niż by pokazał 15 a auto stanęło

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •