Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Strzelił i nie jedzie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    67
    BMW
    chwilowo brak wczesniej 2xe36, 2xe34, 3xe32
    Skąd
    Podarpackie

    Strzelił i nie jedzie

    Mój smochodzik satrzelił w czasie jazdy na gazie usłyszałem strzał z pod maski po czym autko powoli umarło, przy próbach odpalenia na gazie nie dziala a bedzynie silnik nierówno chodzi i dymi okrutnie na czarno i czasem strzeli ogniem z rury. po dokładniejszych oględzinach okazało się ze pusza z filtrem powietrza jest otwarta i filter wciągnięty w głąb puszki, uszczelka na połaczeniu rury od strony silnika z przepływomierzem przekręcona o 90 stopni na 1/2 swojego obwodu. Przekręciłem uszczelke, złozyłem filtr i puszke do kupy ale nic nie pomogło, teraz zdemontowalem przepływomierz gdyz kolega mi powiedzial ze przy strzale na gazie moze go zablokowac albo wykrzywic jakas blache ale niestety nie mam porównania ze sprawnym przepływomierzem. Mój znajomy który pomógł mi wrócic samochodem do domu powiedzial ze dym i strzelanie ogniem to obiaw zbyt bogatej mieszanki paliwa i tego ze paliwo idzie w wydech. Co zrobic dalej ??

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    ja bym obstawial ze przeplywomierz zablokowal sie otwarty i wtedy sa takie objawy,zreszta jak takie rzeczy ci sie porobily to przeplywka napewno nie bedzie juz sprawna!

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    67
    BMW
    chwilowo brak wczesniej 2xe36, 2xe34, 3xe32
    Skąd
    Podarpackie
    Wiec tak problem z silnikiem rozwiazany wszsytko złozyłem odpoczątku dokładnie aby wszystko było szczelne i silnik dziala tak jak powinien, po okolo 5km jazdy zgasilem silnik zapalilem ponownie i stało się cos ze skrzynia na wstecznym dziala tak jak trzeba na drive ma takie obiawy jak w manualu by się sprzęgło slizgało. Co to tym razem??

  4. #4
    Ja obstawiam ze skrzynia sie rozleciala. Nie od tego konkretnie strzalu, a od gazu. Skoro masz instalacje mikserowa, to oczywistym jest to, ze auto jest slabsze. Z dwoch powodow. I - zwezka Venturiego czyli mikser to po prostu waskie gardlo, II - ten rozprezony gaz ktory wprowadza sie mikserem wypiera powietrze. To jest zaleta instalacji wtryskowych.
    Jesli chcesz sprawdzic, to warto zmierzyc osiagi autem na benzynie z mikserem i bez a gawrantuje, ze bez miksera woz bedzie sporo zwawszy.
    Zmierzam do tego, ze przez czas ktorym jezdziles na "slabszym" silniku skrzynia powoli padala. Sprzegielka sie konczyly i wlasnie sie skonczyly.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    67
    BMW
    chwilowo brak wczesniej 2xe36, 2xe34, 3xe32
    Skąd
    Podarpackie
    Ale tak odrazu od zgaszenia i zapalenia samochodu ?? Dodam ze na wstecznym jezdzi normalnie problem występuje podczas jazdy do przodu po za tym lewarek gdy jest na pozycji R ladnie sie blokuje i nie da sie ruszyc, gdy jest na D lub N mozna nim zminic pozycje z D na N i z N na D bez wciskania blokady lewarka. Czy stan oleju ma wpływ na dzialanie skrzyni , czy moze sie objawiac w ten sposób ??

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    pewnie ze olej ma wplyw na skrzynie, moze po prostu koncza ci sie tarczki w skrzyni biegow juz albo jest jakis inny problem, jesli chodzi o gaz to ja wczesniej tez mialem na zwyklym mikserze lpg i jak dawka byla za mala to przeciagal na biegach ale przy ustawionej dawce bylo ok a co do roznicy mocy to sprawa jest oczywista :)

  7. #7
    Jesli idzie o zmiane D-N, N-D to w E32 od zawsze tak bylo ze nie trzeba wciskac blokady. Po prostu wczesniej tego nie zauwazyles ;) . Jest pod lewarkiem metalowy grzebyk z zabkami.
    Jesli idzie o jazde, to nadal uwazam ze rozleciala sie skrzynia - tym bardziej ze piszesz, ze na R chodzi ladnie. Bo i co moze byc innego kiedy naped do skrzyni wchodzi, na R jedzie normalnie, a na D nie chce ruszyc?

  8. #8
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,119
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Ja obstawiam ze skrzynia sie rozleciala. Nie od tego konkretnie strzalu, a od gazu. Skoro masz instalacje mikserowa, to oczywistym jest to, ze auto jest slabsze. Z dwoch powodow. I - zwezka Venturiego czyli mikser to po prostu waskie gardlo, II - ten rozprezony gaz ktory wprowadza sie mikserem wypiera powietrze. To jest zaleta instalacji wtryskowych.
    Jesli chcesz sprawdzic, to warto zmierzyc osiagi autem na benzynie z mikserem i bez a gawrantuje, ze bez miksera woz bedzie sporo zwawszy.
    Zmierzam do tego, ze przez czas ktorym jezdziles na "slabszym" silniku skrzynia powoli padala. Sprzegielka sie konczyly i wlasnie sie skonczyly.
    Skrzynia mogla pasc ale napewno nie od gazu jak moze byc wieksze zuzycie tarczek skoro silnik jest slabszy i przede wszystkim ma mniejszy moment obrotowy???
    Po prostu przyszedl na nia czas a napewno pomogla temu jazda z otwartym przeplywomierzem- sam gaz nie ma z tym defektem nic wspolnego.
    @Godekx8 Na przyszlosc jak ci sie cos takiego stanie po prostu wypnij wtyczke przeplywomierza auto przejdzie w tryb automatycznych nastawow i bedzie jechac w miare normalnie dalej i napewno bez zagrozenia dla pracy skrzyni.
    W automacie ZAWSZE mozna zrzucic na N z D - nigdy nie trzeba wciskac przycisku zwolnienia blokady- tak jak piszesz to tak wlasnie ma byc!
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Najprawdopodobniej załapałeś się na typową dla skrzyni 4hp22 usterkę, którą jest uszkodzenie sprzęgła do jazdy w przód, tzw forwardu. Problem polega na 'wycieku' wysokiego ciśnienia liniowego do kosza sprzęgła, które powoduje jego rozerwanie. Dzieje się to poprzez wytarcie pierścieni uszczelniających wałek. Jeśli moja diagnoza jest trafna, to czeka cię wymiana lub remont skrzyni.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    67
    BMW
    chwilowo brak wczesniej 2xe36, 2xe34, 3xe32
    Skąd
    Podarpackie
    Co to jest sterownik skrzyni ?? Jak sie objawia uszkodzenie sterownika ?? Jak wyglada tryb awaryjny skrzyni ?? Chcialbym dodac ze mj samochd posiada zamiast zegarw od automatu zegary z manuala :x. Moze to ten sterownik ?? [/fade]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •