Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Strzelił i nie jedzie

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    67
    BMW
    chwilowo brak wczesniej 2xe36, 2xe34, 3xe32
    Skąd
    Podarpackie
    Panowie w związku z tym, iż moja skrzynia poweidziala amen pomyslalem ze zamiast wymieniac ja na automat to moze lepiej na manual, wiem ze istnieje taka mozliwosc. Czy ktos z was to robił ?? Mógłby mi ktos podac liste gratów do takiej operacji ?? W szukajce nic nie znalazłem.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    kolega mial taka sytuacje jak ty 2 tygodne temu padl automat i przerobil na manual. ogolnie duzo rzeczy trzeba wymieniac poza oczywistymi np. wal, tylni most i wiele innych,koszt jest taki w zasadzie ze wyremontujesz skrzynie.sporo czesci i roboty za ktora tez komus trzeba zaplacic wiec ja bym sie nie pchal ....

  3. #13
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Przekladka automata na manual to zaden wiekszy problem :]
    Jakies 12 manuali E34 wiecej jezdzi po Polsce dzieki mnie :D
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    67
    BMW
    chwilowo brak wczesniej 2xe36, 2xe34, 3xe32
    Skąd
    Podarpackie
    no ok czyli jest to wykonalne i kolega mechanik powiedzial mi ze woli robic na manuala niz wyminiac automata. napisze mi ktos jakie czesci trzeba dokładnie ??? PS: czy do wymiany skrzyni automatycznej potrzebne sa jakies specjalne narzedzia czyli np specjalny podnosnik?? Czy człowiek który robi automatu do mazdy będzie w stanie (na wszelki wypadek) wymienic u mnie automat ?? Rozmawialem z nim i powiedzial ze moze to zrobic ale jezeli operacja będzie wymagała specjalnego podnosnika to nie zrobi, jesli o mazdy to jeden z najlepszych magików na podkarpaciu i nie tylko gdyż przyjezdzają do niego samochody z innych rejonów polski.

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    22
    BMW
    e32 730i
    Skąd
    Drzewce
    Najpewniej skrzynia ale zastanów się co bardziej opłacalne naprawianie automata czy wymiana na manualną bo czasem taniej naprawić automat.

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    67
    BMW
    chwilowo brak wczesniej 2xe36, 2xe34, 3xe32
    Skąd
    Podarpackie
    Kupilem auomata całego z jezdzacego auta ile litrów oleju wchodzi do takiej skrzyni i jaki ?? słyszałem od kumpla co ma 850 ze dextron 3 ???

  7. #17
    Przelozyc skrzynie to zaden problem pod warunkiem ze kupiles taka sama skrzynie ;) . Podaj mi (jesli to jeszcze mozliwe) 7 ostatnich cyfr z numeru VIN auta w ktorym siedziala skrzynia, a Ci odpowiem jaki olej i ile. Najlepiej na PW.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    511
    BMW
    e38 735
    Skąd
    boleslawiec
    mi do 4hp 22 weszlo ok 9.5 litra

  9. #19
    Wiec do skrzyni 4hp22 wchodzi zwykly olej Dexron II. Tak BMW podaje. Olej lejesz na zapalonym silniku, az przeleje sie korkiem wlewowym. Jest ciekawostka, ale to na PW.

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    67
    BMW
    chwilowo brak wczesniej 2xe36, 2xe34, 3xe32
    Skąd
    Podarpackie
    Wymienilem Skrzynie i jest jak było nawet moze gozej bo do tyłu tez nie jedzie zadzwonilem do człowieka od którego mam skrzynie i powiedzial ze moze to byc sprzęgło (bania) albo sterownik i ze mi je wysle jesli nie bedzie działało to wszystko w kupie odda pieniadze no cóz pozostaje mi tylko czekac na kolejne czesci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •