Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: światła drogowe

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    145
    BMW
    e66 745LI 2003r
    Skąd
    Pieńsk

    światła drogowe

    Witam
    Dzisiaj zauważyłem że jak włączam światła drogowe (długie) przełącznikiem od siebie to tak naprawdę mocniej się świecą ksenony, zapala się kontrolka długich, a światła te drugie te od długich się nie zapalają. Ale jak pociągnę przełącznik do siebie to jest prawidłowo i palą się obie żarówki, tj. ksenon i ta druga wewnętrzna w lampie ale musiałbym tak trzymać palcem przełącznik. Mam nadzieje że to tylko problem przeprogramowania jakiś sterowników jak np. przy programowani świateł dziennych. Proszę o pomoc w tym problemie i może ktoś z okolic Zgorzelca byłby w stanie mi to naprawić, oczywiście zapłacę za robotę.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez kajciu ; 02-05-2012 o 21:13

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    145
    BMW
    e66 745LI 2003r
    Skąd
    Pieńsk
    Widzę las rąk To może chociaż podpowiedzcie w czym może tkwić problem. Czy to tylko trzeba przeprogramować czy może coś jest źle podłączone?
    Ostatnio edytowane przez kajciu ; 02-05-2012 o 18:18

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    Na moje oko to masz Bi-xenon,światła drogowe i mijania są realizowane za pomocą jednego żarnika ksenonowego oraz przesłon,powodujących odpowiednie oświetlenie drogi a normalna żarówka od tradycyjnych długich jest tylko do migania bo przysłony pewnie nie działają tak szybko aby spowodować mrugnięcie.
    "Właściwością człowieka jest błądzić, głupiego - w błędzie trwać" (Cyceron)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    145
    BMW
    e66 745LI 2003r
    Skąd
    Pieńsk
    chyba biksenon w e65/66 to dwie żarówki ksenonowe w lampie

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Bixenon to właśnie jeden palnik(odbłyśnik) i system przesłon.

    W E65 i E60 na USA spotkałem się z opcją, że wewnętrzne światła nie zapalają się jako drogowe(otwiera się tylko przesłona w soczewce), ale przy mignięciu zapalają się zaś wewnętrzne lampy(a przesłona jest nieruchoma).

    Wystarczy to przekodować za pomocą NCS expert i będzie się to zapalać tak jak sobie życzysz(czyli przy włączeniu drogowych, otworzy się przesłona i dodatkowo zapalą się wewnętrzne lampy).

    Pisałem już o tym w tym dziale forum(chyba nawet podawałem wpisy które zmieniałem)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    145
    BMW
    e66 745LI 2003r
    Skąd
    Pieńsk
    No właśnie mam wersje USA a te światła drogowe to kiepskie w porównaniu z tradycyjnymi gdzie zapalają się obie żarówki w lampie. Wielki dzięki za podpowiedź a forum przejże jeszcze raz może trafie na tego posta.
    W takim razie ponawiam zapytanie. Czy ktoś z okolic Zgorzelca mógłby mi to przekodować, oczywiście zapłacę, sam nie mam czym i nie potrafię.
    Pozdrawiam

    Chyba znalazłem: http://7er.pl/showthread.php/22012-w...2-swiate%C5%82
    Jeszcze raz dzięki
    Ostatnio edytowane przez kajciu ; 03-05-2012 o 09:48

  7. #7
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Napisz kiedy bys podjechal to zabiore cie do "dekodera" w Zgorzelcu ...
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    Przerabiałem temat wersja z us tak maja nie wszystkie w większości ,wystarczy dokodować i będzie gitara.Jak masz sprawnie działające oprogramowanie to podeśle ci procedurkę.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    145
    BMW
    e66 745LI 2003r
    Skąd
    Pieńsk
    Do Sebek : Mogę jutro tj. piątek po 14 albo w sobotę. Jeżeli po niedzieli to np poniedziałek po 17.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •