Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: Pytanie dotyczace e32 730i V8 / 740i PILNE

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    120
    BMW
    żadne
    Skąd
    Dąbie

    Pytanie dotyczace e32 730i V8 / 740i PILNE

    Witam!!
    Swoje pytanie kieruje głównie do posiadaczy BMW e32 730i V8 i 740i.
    Jestem zaintersowany kupnem któregos z tych modeli i moje pytanie jest nastepujace:
    Jak przyspiesza 730i z silnikiem V8 (bo tylko V-ka mnie interesuje) i jakie jest spalanie samochodów z tymi silnikami (chodzi mi o 730i i 740i) przy prędkosciach 100 - 140 km/h. Wiem ze taki temat odnosnie spalania juz był ale chciałem uzyskac dokładne informacje na ten temat (przy predkosciach jakie podałem) bede robił dziennie 60 km (30 rano w jedna strone i 30 spowrotem po południu) cały czas trasa bez korków i raczej spokojna jazda bez szalenstw.
    Ponadto intersowały by mnie jeszcze opinie na temat tych dwóch modeli, najczestsze awarie itp. poprostu wszelkie mogące sie przydac wskazówki i informacje przydatne przy zakupie (bo za tydzien wyjezdzam do Niemiec na miesiąc i bede chciał cos przyprowadzic)

    Uparzyłem sobie cos takiego:
    1--> http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=lxgbqiumcpnu

    2--> http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...de&tabNumber=2

    3--> http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...e&pageNumber=1

    Co o nich sądzicie tak na pierwszy rzut oka jakie opinie moglibyscie wysnuc (wiem ze po zdjęciach to tak cięzko ale moze cos ktos wywrózy :P )

    Aha i jesli 730i V8 to lepiej automat czy szukac Manualnej??
    Z góry dziekuje wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam :papa:

  2. #2

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    120
    BMW
    żadne
    Skąd
    Dąbie
    Widziałem to ogłoszenie. Tylko ja bede musial sie zmiescic w 10 000 zł razem z rejestracja... Samochód to sobie znajde odpowiedni raczej tylko interesuja mnie odpowiedzi na pytania które zadałem w pierwszym poscie w tym temacie... i ewentualnie co myslicie o tych trzech co podałem linki bo którąs z tych chciał bym kupic.

    PS. Beemka kolegi słowika ładna jest i nie powiem bo podoba mi sie ale ja szukam czarnej i nie w tych pieniądzach ;)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    może ci pomogę kolego... kupiłem e38 z silnikiem m60 3,0 i spalanie przy spokojnej jeździe (rano tempomat około 85km/h - 20km potem miasto około 60km/h 10km bez korków, powrót z pracy... korek 10km potem około 70-90km/h do domu) spalanie 10l/100km. Jak jechałem przy 130 na tempomacie to pokazuje 10l... e38 i e32 to w sumie chyba podobne wagowo auta i radzę ci kupić automat...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    120
    BMW
    żadne
    Skąd
    Dąbie
    No to juz mi troszke rozjasnia sytuacje choc to troche jeszcze za mało niz to co chciałbym sie jeszcze dowiedziec... A jak z osiągami 3.0 V8 w automacie?? Bo 740i miałem okazje prowadzic to wiem jak to chodzi... No i niech moze wypowie sie jakis posiadacz 740i albo ktos kto z tym autem/sinikiem miał stycznosc...

    Bo czas ucieka a ja go za duzo nie mam... :medit:

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    120
    BMW
    żadne
    Skąd
    Dąbie
    Hmmm wypowie sie ktos???

  7. #7
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Witam,


    ja posiadalem e32 3.0 V8 z 1993 roku w automacie i powiem tak:

    byl to moj pierwszy automat - i od tej pory nie chce juz mieszanej skrzyni, z silnika bylem zadowolony - choc po pol roku juz wiedzialem ze musze miec 4.0.

    Nie kupilem juz jednak 740 e32 tylko 740 e38.

    Jezeli myslisz nad tymi dwoma silnikami to wez od razu 740.

    Co do frekwencji na forum - sa wakacje !


    Sebek

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    120
    BMW
    żadne
    Skąd
    Dąbie
    Sebek a duza jest róznica w spalaniu miedzy 3.0 V8 a 4.0 V8?? Chodzi mi o taka trase jak napisałem w pierwszym poscie w tym temacie. Bo jezeli chodzi o dostepnosc czesci na rynku wtórnym to do 740i łatwiej cos wyrwac i jest ich wiecej, tak mi sie wydaje...

  9. #9
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Trudno mi powiedziec o roznicy - teraz mam 4,4 e38 - ktore jest ciezsze od e32.

    Mysle ze bedzie to roznica rzedu 1-2 litrow na 100 km. Trudno mi ocenic.

    To jest tylko moje zdanie - przymiarzajac sie juz do duzo palacego 3.0 wez lepiej 4.0 a bedziesz wiedzial ze jedziesz - i to jak :D


    Sebek

  10. #10
    Trudno odpowiedziec. Tak naprawde jesli szukasz wozu ktory bedzie palil 10, 12 - nie szukaj 7-er. Realne spalanie to okolo 15 wzwyz. Sam do konca nie wiem ile moja 740 pali. Z reszta paliwo to niewielki koszt utrzymania BMW. Ja bym poszedl za glosem, dolozyl kasy i bral woz Slowika. Inaczej proponuje 316i. Ponoc jest oszczedny...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •