Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: M60B40 - niechętnie się wkręca

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań

    M60B40 - niechętnie się wkręca

    Odkąd mam E38 trapi mnie kwestia tego jak daleko trzeba wcisnąć pedał gazu żeby silnik nawet na jałowym biegu wszedł chociażby na 3000obr/min. Silnik nie ma żadnego problemu z dobiciem do odcinki, bardziej mnie trapi fakt jak bardzo musi być otwarta przepustnica żeby do tego doszło.

    Porównując z innymi autami jakimi jeżdżę w E38 trzeba mieć dużo bardziej wciśnięty pedał chociażby po to aby utrzymać prędkość. Przy 100km/h powiedziałbym że 1/3 w podłodze. Parę osób które jechały moim autem również zwróciło na to uwagę. Silnik nie cierpi na brak mocy, auto dobrze się zbiera - zmierzone 6.9 do setki. Nie pamiętam żebym miał taki problem w M60B30 z tym że to był automat. Podobnie, jak się przejechałem 750i to wystarczyło musnąć gaz a auto już rwało do przodu. Ciekawi mnie czy inni właściciele 7er z M60B40 mają podobne odczucia? Czy może coś u mnie nie działa tak jak należy? Na kompie wywala mi błąd jednej z sond lambda i to już od dwóch lat, nic innego nie ma.
    Ostatnio edytowane przez Inur ; 30-04-2012 o 22:13

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar l_mariuszjunior
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    179
    BMW
    E38 740i M62B44
    Skąd
    Chełm woj.lubelskie
    Musisz szukać przyczyny w przepustnicy, lince.U mnie w m62b44 na jałowym lekko musnę gaz i wskakuje na 3000obr/min
    B-ędziesz M-ógł W-yprzedzać

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdream
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    764
    BMW
    E38 740i 6M
    Skąd
    Olsztyn
    Inur chyba wiem o czym mówisz.Ja mam to samo i problemów z mocą itp nie mam.Nie mam pojęcia od czego tak jest i również chętnie się dowiem.:)

  4. #4
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Hmm...a to ciekawe co tu piszecie, bo mam wrażenie, że u mnie to samo...tyle że autko inne...E32 730i R6 188KM skrzynia manual...i też mnie to denerwuje...:p

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    41
    BMW
    E38 740ia m60b40 95r
    Skąd
    malbork
    Blog
    1
    rowniez sie dolaczam ,mam to samo :)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Może po prostu to auto/silnik tak ma? Kiedyś gadałem o tym z pracownikiem ASO BMW który jeździł E39 540i ale w wersji bez elektronicznej przepustnicy i też się skarżył że silnik jest leniwy. l_mariuszjunior masz w aucie elektroniczną czy mechaniczną przepustnicę?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar l_mariuszjunior
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    179
    BMW
    E38 740i M62B44
    Skąd
    Chełm woj.lubelskie
    U mnie przepustnica mechaniczna 96r :D
    B-ędziesz M-ógł W-yprzedzać

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdream
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    764
    BMW
    E38 740i 6M
    Skąd
    Olsztyn
    Właśnie tak myślałem,że wina leży po stronie mechanicznej przepustnicy.Ale nie mam potwierdzenia:/

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Tylko co może być nie tak z przepustnicą? Na chłopski rozum to tylko klapka.

    Kiedyś chciałem zamienić linkę gazu z linką tempomatu bo ta druga działa na dużo krótszej dźwigni. Ale że guma parcieje i wszystko by się tam rozpadło to odpuściłem temat. Poza tym to nie jest naprawa problemu tylko zmniejszenie objawów.

    Sprawdzenie AFR ma sens? Czy nieprawidłowości w mieszance nie powinny powodować takiego objawu?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    a niby dlaczego po stronie przepustnicy mechanicznej-wydaje mi się że właśnie mechaniczna jest dokładniejsza bo gaz jest napinany linką a nie potencjometrem jak się domyślam w wersji z elektroniczną przepustnicą,wydaje mi się że m60b40 trzeba pojeździć dynamicznie i nieraz trochę powstawiać do odcinki aby się nie przyzwyczajał do delikatnej jazdy szczególnie w automacie,warto czasem ściągnąć klemę na noc aby mapy się zresetowały itd.
    sławomir

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •