Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Regeneracja KME Gold-ktoś robił?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków

    Regeneracja KME Gold-ktoś robił?

    Witam,
    Dziś padł mi reduktor najprawdopodobniej. W ogóle nie chce się przełączyć na lpg. Po podłączeniu pod kompa "ciśnienie zbyt niskie".
    Map sensor (czujnik ciśnienia) wymieniałem jakies pół roku temu. Ciśnienie gazu około 0,4 na kompie.
    Czy trudno zregenerować taki reduktor? Ktoś z Was może taki już regenerował i podpowie na co zwrócić uwagę ?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,250
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Kup cewkę, zestaw regeneracyjny do reduktora, rozbierz go i wyczyść. Całość to max 100zł.
    Jak nie zapomnę (albo ktoś mi tutaj przypomni) to mam w telefonie zdjęcia wnętrza Golda przed czyszczeniem i po. Nie uwierzycie...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    A może zawór padł. Masz wkręcony w reduktor czy może założony przed?
    Regeneracja jest prościutka.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Zawór? hmm, czyściłem go jakiś czas temu i śmigał super. Był cały zasyfiony,ale po wymyciu środkiem do czyszczenia gaźników wyglądał jak nowy -:), zmierzam kupić zestaw do regeneracji reduktora, na alledrogo ..... jest tego pełno i za 50zł można już kupić taki zestaw.

  5. #5
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,250
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Przed czyszczeniem:



    I po:



    Przy okazji dorobiłem sobie proste wyjścia wodne, bo nie znalazłem nigdzie takich do kupienia:





    ~ wysłane poprzez Tapatalk

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Hmm, no to rzeczywiście syf jak cholera, zamawiam w taki razie zestaw i może również zrobię fotorelację -:), ale to dopiero za 4 tygodnie .
    Po całej operacji dam znać oczywiście jak udała się regeneracja.
    Pozdrawiam

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Jak już będziesz robić regenerację to kup sobie metalowe kolanka (np takie http://allegro.pl/kme-kolanko-wodne-...304298106.html), plastyki lubią pękać i może być kuku. Zawór sobie sprawdź nawet jak go już czyściłeś bo lubią się wieszać a najlepiej załóż zewnętrzny.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Adrian1031, dzięki za radę- tak też uczyniłem-zakupiłem od razu dwa metalowe kolanka -:), ten zawór to ja mam na wierzchu przy reduktorze. Łatwy dostęp, bo jest zamocowany na górze reduktora.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Witajcie
    W sobotę zregenerowałem reduktor, nie był aż tak bardzo zasyfiony. Po całej operacji brak poprawy. Dziś sprawdziłem czujnik PS-01 ale jest sprawny. nie wiem o co chodzi.Na kompie pokazuje ciśnienie 1bar rano, ale jak odpale samochód i się rogrzeje to ciśnienie leci do 0,2-0,3 bar i nawet autokalibracji nie zdaże zrobić. Nie wiem już co robić . Chyba tylko nowy reduktor, albo uszkodzony sterownik.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Usterka zdiagnozowana i usunięta-:), cewka przy reduktorze się przegrzewała.Wymieniona i wszystko wróciło do normy. Cóż, reduktor przy okazji zregenerowany - koszt nie wielki- a jest przynajmniej czysty i szczelny, bo już chyba puszczał płyn na zewnątrz.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •