Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: listwy ozdobne chromowane na lini dachu na drzwiami

  1. #1
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    listwy ozdobne chromowane na lini dachu na drzwiami

    Witam, czy ktoś może wymieniał te listwy. Swoje miałem uszkodzone przez złodziei od lat, zatem chciałem je wymienić przed zlotem. Są tam klipsy, które się rozsypują w rękach, podejrzewam, że nowe były gumowe, inaczej tego nie widzę. Jednakże inny problem to to, że trzeba je delikatnie zrywać, a w momencie jak pękną te klipsy to przyłożona siła wygina tą listwę. Byłem na szrocie i uszkodziłem każdą jaką zdejmowałem. Jeżeli nie będzie wyjścia to kupie nowe, ale jak można zaoszczędzić to czemu nie. Czy ktoś ma doświadczenie z tym tematem?
    pozdrawiam Bartek

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    Jak wiesz jak je zdjąć to już połowa roboty.Kup nowe spinki (są plastikowe) i załóż je przed założeniem listwy.Na słupku "A" wciśnij na swoje miejsce i odpowiednio wzdłuż lini dachu na rynience.Następnie jakąś wazeliną czy smarem je potraktuj i zacznij zakładac listwę.Zaczynasz od samego początku przy masce-w pierwszą spinkę wsuwasz listwę a w kolejne już dociskasz rękę z odpowiednią siłą (po to smar aby łatwiej wskoczyło) i po sprawie:D .Robiłem to z 2 tyg temu:D


    Ps.jak niewiesz jak ściągnąć to ja otworzyłem wszystkie drzwi i rozruszałem ją na lewo,prawo aż zeskoczyła ze spinek na słupku "A" a pzzniej ciągniesz wzdłuż auta do przodu i schodzi cała.


    Pzdr

  3. #3
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Podepnę się pod temat.

    Maciek jak te listwy się ściąga? http://www.fotosik.pl/showFullSize.p...acfd115a7c01f8

  4. #4
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez e32maciek Zobacz posta
    Jak wiesz jak je zdjąć to już połowa roboty.Kup nowe spinki (są plastikowe) i załóż je przed założeniem listwy.Na słupku "A" wciśnij na swoje miejsce i odpowiednio wzdłuż lini dachu na rynience.Następnie jakąś wazeliną czy smarem je potraktuj i zacznij zakładac listwę.Zaczynasz od samego początku przy masce-w pierwszą spinkę wsuwasz listwę a w kolejne już dociskasz rękę z odpowiednią siłą (po to smar aby łatwiej wskoczyło) i po sprawie:D .Robiłem to z 2 tyg temu:D


    Ps.jak niewiesz jak ściągnąć to ja otworzyłem wszystkie drzwi i rozruszałem ją na lewo,prawo aż zeskoczyła ze spinek na słupku "A" a pzzniej ciągniesz wzdłuż auta do przodu i schodzi cała.


    Pzdr
    Hej, dzięki bardzo. Ale tak sobie myślę, że jak mam zacząć zakładać od strony maski to nie będę mógł wsunąć pod ten kawałek na końcu przy okienku trapezowym tylnich drzwi. Chyba, że to też mam zdjąć i zakładać później?
    pozdrawiam Bartek

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Spinki są jednorazowe,także każde ściągnięcie listwy i po spinkach,naszczęście bez problemu dostaniesz je w ASO,groszowe sprawy.
    Ostatnio edytowane przez marek1132 ; 30-04-2012 o 20:27
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  6. #6
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Jakby ktoś kiedyś potrzebował listwy 407 PLN za jedną, spinki 1.89 PLN. Rabat 15% ASO. Trochę drogie te listwy, żeby chociaż połowę tego to bym pomyślał.


    Hej, dziś się zabrałem do ściągania tych listew u mnie. Otóż sposób jaki podałeś Maciek u mnie się nie sprawdził. Listew nie dość, że nie dało się rozruszać prawo lewo, to jeszcze niemalże nie dało się zerwać, robiliśmy to we trzech, jedna listwa aż pękła. Przy tych spinkach było dużo piachu i syfu co za tym idzie nie było możliwości tego przesuwać. W każdym razie teraz wszystko wyczyściłem i jak tylko kupię spinki i uda mi się pomyślnie zdjąć jakieś stare na szrocie to nasmaruję wszystko i pewnie się wsunie.

    Dla potomnych należy pamiętać, że na łączeniu dwóch listew długiej i krótkiej z tyłu od spodu jest dogięta blaszka razem je blokująca. Należy ją odgiąć i dopiero ściągać, inaczej zejdzie również ta mała.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 01-05-2012 o 12:43
    pozdrawiam Bartek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •