Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: ASB odczówalne zmiany biegów

  1. #1
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno

    ASB odczówalne zmiany biegów

    Kto wie który element skrzyni biegów jest odpowiedzialny za szybkość zmiany biegów w 5HP24 i zapewne każdej innej?
    Z tego co kojarzę to każdy bieg ma swój własny jakieś elektrozawór. Jeżeli dobrze kombinuję to za fakt, iż odczuwam zmiany konkretnych biegów będą odpowiedzialne zużyte już te zawory? Czy źle kombinuję? :)

    UWAGA, nie ma u mnie żadnych szarpnięć, przeciągnięć czy czegoś podobnego, po prostu wiem, że skrzynia przełącza z 2-3 i z 3-4 odczuwam to tylko przy niższych obrotach silnika. Inne biegi gdy się zmieniają to nie czuć kompletnie nic, widać tylko zmianę obrotów silnika i to wszystko, redukcji biegów także nigdy nie czuć na żadnym biegu. Skrzynie miałem robioną i przejechała ok 25tys km lecz zawsze czułem w/w zmiany biegów, nie jest to coś co przeszkadza ale dlaczego nie poprawić jeżeli można(?)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Bmw_740D
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    316
    BMW
    E38 750i było 740D
    Skąd
    Góra Kalwaria k. Warszawy
    Blog
    1
    Jeśli chodzi o szybkość zmiany, to jest to zaprogramowane w sterowniku, w dobrym warsztacie mogą ustawić bez problemu zmiany biegów np. z 2-3

  3. #3
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Czyli to wcale nie musi być wina mechanicznego zużycia się jakichś podzespołów?
    Jak pojadę do nich następnym razem to powiem o co chodzi i co mnie drażni w mojej skrzyni, ciekawe co powiedzą.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •