Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Amortyzatory Standardowe czy Europa Środkowa (Pakiet na złe drogi)?

  1. #1
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno

    Amortyzatory Standardowe czy Europa Środkowa (Pakiet na złe drogi)?

    Mam pytanka odnośnie tematu.
    Jaka jest różnica pomiędzy amortyzatorami do zawieszenia Standardowego a dla Europy Środkowej?
    Chodzi mi o dokładne różnice- w budowie, w wyglądzie i w komforcie.
    I czy da się założyć amortyzatory wzmocnione do wersji ze standardowym zawieszeniem.
    Według RealOEM są niby jakieś drobne różnice:
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...48&hg=33&fg=45

    Inne niby są elementy nr 5 i co gorsza rozróżniają nr 8.

    Mam też dodatkowe pytanie.
    Chciałem założyć SACHS ale ich cena mnie powaliła, wydaje mi się, że był okres gdzie były bez porównania tańsze.
    Teraz zastanawiam się nad Monroe, czy ktoś z Was miał takowe założone? Jaki jest komfort na nich bo tylko na nim mi zależy!
    No i przebieg też nie jest taki zupełnie bez znaczenia, ściągam teraz tanie SRL zrobiłem na nich ponad 50kkm, nie ma co narzekać patrząc na to, że tylny kosztował ok 90 zł a przedni ok 120zł i w dudatku sprężyny były takie, że siadły więc amory lekko nie miały. Z tym, że komfort na nich był daleki od ideału.

    Na prawdę nikt nie wie czym się różnią amortyzatory w jednej i drugiej wersji?
    Chciałbym zrobić zakupy na dniach, pytam bo aby było śmieszniej amortyzatory przeznaczone na "Europę wschodnią" są tańsze!
    Chciałbym wiedzieć czy mogę takowe założyć do auta które ma fabrycznie zawieszenie standardowe i czy na takie amory założę bez problemów normalne sprężyny do wersji standardowej.
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 05-05-2012 o 00:28
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Nie chce nikogo wprowadzac w blad ale na naszym forum bylo chyba to juz opisane. Te zawieszenia z tego co pamietam roznia sie tylko tym ze w tylnym zawiasie masz drazek stabilizatora albo nie .

  3. #3
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    No tyle to ja też pamiętam.
    Kusi mnie kupno amorów które są do auta Europa środkowa, bo do zaoszczędzenia jest niezła kasa ale nie chce się zdziwić w warsztacie
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    6
    BMW
    728 i A E38
    Skąd
    Jelcz-Laskowice
    Witam
    Trochę chciałbym odgrzebac ten temat. Czy udało się ten temat zgłęcić - też się zastanawiam nad założeniem tylnych amortyzatorów na "Europę Środkową) firmy Monroe do standardowego zawieszenia.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    244
    BMW
    E38 M60B40 Manual
    Skąd
    Mielec

    Post

    Ja mam Monroe na przodzie z sprężynami AP -30 i jestem w pełni zadowolony z komfortu.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    6
    BMW
    728 i A E38
    Skąd
    Jelcz-Laskowice
    Chodzi mi raczej o tylne amortyzatory wzmocnione Monroe E2030 , czy ktoś je zakładał zamiast seryjnych Monroe.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •