Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 88

Wątek: [mechanika] Jakie tarcze i klocki do 740 V8?

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Skąd
    Polska
    Cześc! A czy ktoś z Was miał do czynienia z klockami Woking? Bo właśnie sobie takie zakupiłem.
    Pozdrawiam!

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Z tego co ja słyszałem to najważniejsze są powiedzmy te pierwsze 200km w tedy tarczy nie wolno przegrzewać a gdy są już ciepłe nie schładzać ich natychmiast po przez np. wjechanie w dużą kałużę! W taki sposób można spiep... każdą tarczę. Na początku zaleca się powoli ją "docierać", starać się lekko hamować i przewietrzać tarcze. Wiadomo, że jak coś się wydarzy nieprzewidzianego na trasie to trzeba zahamować ale mając powyższe na uwadze można przez tą chwilę po wymianie postarać się jeździć bezpiecznie dla tarcz ;)
    AMERYKA!!!

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar Jordan23
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    35
    Hej !
    Mnie też czeka wymiana kompletu z tyłu(750) proszę o pomoc jaka firma tarcz i klocków.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    335
    BMW
    E38 740IL 2001r
    Skąd
    Grantham UK
    Witam wszystkich
    -Czytalem wczesniejsze wypowiedzi kolegow i niezgzdzam sie co do opinii ze orginaly sa ok
    - jka dlamie to takie auto jak nasze potrzebuje troch skuteczniejszych hamulcow
    -standardowe mozna latwo zagotowac , a poza tym 10 ostatnich lat to spory skok w technice
    - wiec mysle ze za cene z ASO mozna miec sporo lepszy sprzet.

    _ niewiem czy w Polsce sa dostepne klocki EBC ( to jest angielska firma wczesniej zajmowala sie tylko sportem teraz robi na rynek cywilny)
    _ wlasnie kupilem kompleci i bede wymieniac w tygodniu
    -jak ktos jest zainteresowany to dam znac
    -do naszych Buniek klocki to RED stuff Ceramic koszt ok 90Ł tarcze 170Ł ( plus wysylka do polski ??)
    -mowie o zestawie do 740 il po lifcie
    -wyglada to niezle zobaczymy jak w praktyce
    _stronka inter. www.ebcbrakes.com
    -POZDRO

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tomar
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    159
    BMW
    E38 m62b44 , E39 m62b44
    Skąd
    Warszawa
    Pamietaj tylko ze red-stuffy EBC sa bardzo agresywne dla tarcz i szybko je zjadaja. Jak jescze prowadzilem firme to czesto z nich korzystalismy przy przygotowaniach samochodow. W mojej E38 tez zagoscily w zeszlym roku razem i efekt byl taki ze tarcz juz nie bylo po okolo 30tys a klocki zuzyte w polowie.

    Dla mnie podstawowym, pierwszym krokiem w usprawnieniu zwalniaczy E38 jest wymiana tarcz, zaciskow i jarzm z modelu 750i a dopiero pozniej gdy to nie wystarcza kombinowanie z lepszymi zamiennikami. Koszt prawie zaden, sczegolnie gdy tarcze i klocki i tak sa do wymiany. Roznica w wymiarach niby niewielka 740i 324x30 - 750i 334x32 ale wierz mi ze w praktyce to duzo. Tarcza od 750i ma duzo wieksza pojemnosc cieplna, z reszta tak samo jak klocek ktory jest o polowe dluzszy.

    Tyl tez warto wymienic bo tarcza z 750i mimo ze tej samej srednicy, jest sporo grubsza - 20mm vs 12mm. Tam tez trzeba zmienic zacisk i jarzmo. Ja dwa lata temu kupilem caly komplet zaciskow i jarzm z 750i za zdaje sie 500-600zł :)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    335
    BMW
    E38 740IL 2001r
    Skąd
    Grantham UK
    Witam Cie Tomar
    - masz racje co do tego ze do zwyklych tarcz to te klocki sa za twarde
    -niewiem tylko czy ty mowiles o klockach i tarczach EBC , czy tylko klocki na zwykle tarcze
    - ja podalem wiadomosc klocki i tarcze , bo kolega sie pytal o caly komplet
    - jak widzisz to w UK sa one sporo tansze niz w kraju , i na terenie UK dostawa gratis,jezeli ktos ma kogos w UK i bedzie jechal do PL na wakacje to moze byc okazja
    -a pozatym to ja i tak mam pozamiatane , towar zamowiony. wiec sie przekonam
    nara

  7. #7
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Właśnie orientowałem się mniej więcej ile wyjdzie komplet ZIMMERMAN Standard :)
    W firmie Lewian (można poszukać w google) komplet bez czujników zużycia wychodzi ok 1000zł (tarcze i klocki) więc wygląda to bardzo interesująco bo jest to całkiem dobry producent a cena za komplet cieszy oko :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    http://www.allegro.pl/item718550830_...bmw_7_e38.html

    A co myślicie o takich klockach hamulcowych??
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    335
    BMW
    E38 740IL 2001r
    Skąd
    Grantham UK
    Pamietaj ze takie klocki sa bardzo twarde
    Ja tez przechodzilem ten tamat tylko z klockami EBC
    http://ebcbrakeshop.co.uk/p1184196.htm
    miedzy innymi koledzy z forum mi to samo powiedzieli co ja tobie
    Jak potem poszukalem info. to sie okazalo ze tego typu klocki sa na tyle twarde ze zwykle tarcze to zajezdzisz w miesiac. Ja kupilem caly komplet tarcze i klocki
    http://ebcbrakeshop.co.uk/p1202875.htm
    Troche halasuja , ale to normalne wszystkie podobno drylowane czy nawiercane tak maja.
    I jestem mega zadowolony!!!
    Pozdro z UK

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    111
    BMW
    750il
    Skąd
    wałbrzych
    Ja do swojej wsadziłem tarcze zimerman i klocki tez jakies tansze efekt po miesiącu przy hamowaniu wyrywało kiere z ręki wywaliłem to i kupiłem oryginał od tego momentu jestem zadowolony kiedys miałem bmw e34 520 wsadziłem nówki tarcze brembo i klocki federoo czy jakoś tak satysfakcja trwała tez około 1 miesiąca dotego ten pisk aż ciary przechodziły teraz juz wiem że tarcze i klocki zwsze bede kupował w oryginale

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •